Pokud vybíráme kancelářskou židli, stojíme před docela těžkým úkolem. Nabídka na trhu je široká, zavedení výrobci si za židle nechají velmi dobře zaplatit. Levnější židle jsou z dílen výrobců, o kterých v podstatě ani nic nevíme. Pak nelze jinak, než se spolehnout na případná doporučení prodejce, stejně jako je tomu v případě kancelářské židle GT Relax Racer. Tato je k mání dokonce i s podnožkou, která ještě zdokonalí pocit pohodlí nabízený provedením této židle.

Design židle je sice závodní, ale rozhodně se od vás žádné závodní výkony v této židli neočekávají. Již podle názvu je určená hlavně pro relax a pohodlné pracování u počítače. Ledaže byste trhali rekordy právě v kancelářské práci. A rozhodně vám neudělá ostudu ani doma, ani ve vašem office.

Pro výrobu potahu židle byla použitá vysoce kvalitní syntetická kůže s čalouněním. V opěradle židle vidíte integrovanou opěrku hlavy. A když si budete chtít odpočinout a sesunete se v židli o kousek níž, můžete si být jistí, že vám hlava padat nebude. Ohraničení opěrky je natolik výrazné, že bude pohodlné právě i pro hlavu při relaxaci.

Područky této židle jsou stabilní, nelze je tedy výškově polohovat. Zato jsou ale velmi pohodlné a vybavené měkkými polštářky pro příjemnou podporu rukou. Jsou také mírně zakřivené, aby odpovídaly vyžadovanému anatomickému a ergonomickému tvaru.

Zajímavé je i řešení samotné kovové konstrukce kancelářské židle GT Relax Racer. Kovový plát z područky, který vede nejdříve ploše, se dole stáčí a k hlavní konstrukci židle je přivařen svisle. Při utírání prachu to bude trošičku háček, ale jistě i s tímto se srovnáte.

Židle je samozřejmě otočná o 360 stupňů a také ji lze naklonit směrem dozadu přesně podle toho, jaký úhel zrovna potřebujete zaujmout. Výškové nastavení sedáku je dnes mezi kancelářskými židlemi snad již samozřejmostí. Rozměry křesla jsou 70 x 75 x 110 cm. A rozměry podnožky 44 x 43 x 42 cm, přičemž průměr její spodní části je 38 cm.

Kancelářská židle GT Relax Racer je opravdu pohodlná. Je dobrou volbou pro každou situaci – tedy jak k aktivní práci u počítače, tak k odpočinku po jakékoliv činnosti. Stačí dát nohy na podnožku, vzít si knihu, kávu nebo čaj a o pohodu máte postaráno.

Jedno negativum či pozitivum (podle úhlu pohledu) je ještě potřeba zmínit, přestože je viditelné na první pohled. Kancelářská židle GT Relax Racer není pohyblivá. Není opatřena kolečky, takže jí doma či v kanceláři budete muset najít pevné místo.