Jestliže hledáte výkonnou a hlavně kompaktní jehličkovou tiskárnu pro provoz obchodu či jiného podnikání, jistě se zaměřte i na Epson LX-350. Má totiž 9jehliček a 80 sloupců, rychlost tisku je u ní až 347 znaků za sekundu. A to je více než dostačující.

Jde o tiskárnu, která si zvládne podávat nejen samostatný papír ve formátu A4, ale také papír nekonečný anebo i vícedílné formuláře s více vrstvami. Tisknout je možno i na papír z papírových rolí. A samozřejmě také na obálky, bez kterých by se fakturační oddělení ochodu či firmy těžko obešlo.

Jehličková tiskárna Epson LX-350má spousty konektorů, které oceníte v malé, ale i ve větší kanceláři. Konkrétně to jsou USB + USB typ A + LPT + COM. Jde o paralelní i sériové rozhraní. Tiskárna však nemá internetové připojení v podobě Wi-Fi nebo LAN, je proto nutné ji mít připojenu vždy jen přes kabely vedoucí přímo z počítače.

Samozřejmostí je, že tiskne pouze jednou barvou inkoustu, je o pracovní tiskárnu, nikoliv domácí tisk fotografií. Menší nevýhodou možná může být fakt, že nemá baterie, na které by jela mimo dosah elektrické sítě nebo při výpadku elektřiny.

Jehličková tiskárna Epson LX-350 je velmi kompaktní. Váží pouze 4 kilogramy. A její rozměry jsou následující (h x š x v): 154 mm x 348 mm x 275 mm. K celkovým výhodám jehličkových tiskáren patří ekonomický provoz. A ten čekejte i v tomto případě.

Páska, kterou jehličková tiskárna Epson LX-350 používá k tisku, se spotřebovává poměrně pomalu, její výtěžnost je velmi vysoká. Má celé 4 miliony znaků. Tiskárna má také vysokou energetickou účinnost, kdy v režimu stand – by spotřebuje jen 1,1 W. A při samotném tisku je to 27 W, což je necelá desetina provozu běžné laserové tiskárny.

Mezi uživateli panuje zkušenost, že jehličková tiskárna Epson LX-350 je velmi spolehlivá. Staticky vysledovaná střední doba mezi poruchami je poměrně slušných 10 000 hodin provozu. Životnost tiskové hlavy je 400 miliónů úhozů na jehličku.

Tiskárna zvládne na vícevrstvém papíru kopie v počtu 4 plus jeden originál. Jehličkové tiskárny jsou samozřejmě mírně hlučnější. Ale jehličková tiskárna Epson LX-350 nabídne poměrně komfortních 53 dB. Dodává se se softwarem, v tomto případě jde o Epson Status Monitor. V balení najdete ještě i návod k instalaci, návod k použití, ovladače a celkový software, napájecí kabel a barvící pásku.