Zlatou střední cestou mezi jednokolkami, alespoň co se ceny týká, je Ninebot by Segway ONE S2. Má minimalistický a moderní design, světelné doplňky, se kterými oslníte úplně každého. Lze si dokonce nastavit i individuální design, a to nejen díky aplikaci, kde měníte osvětlení. Dojezd i výkon jsou též na střední úrovni, chybí offroadová výbava, jde spíše jen o městskou záležitost, respektive vozítko na stezky, chodníky, dlažbu, ale i cesty okrskové mezi sídly. Dojíždění do práce či do školy je s jednokolkou Ninebot by Segway ONE S2 pohodlné a zábavné, v podstatě i rychlé. Podívejme se i na její další parametry.

Odolné plasty, resp. celá konstrukce

Jednokolka Ninebot by Segway ONE S2 sice není určena do terénu, ale i tak je velmi odolná, což potvrzují i uživatelé. Odolá spoustě pádů v různých rychlostech. A přestože ji chrání plasty, ty vydrží fakt hodně. Navíc je tu odolnost vůči vodě a prachu na úrovni IP54, což znamená, že se nemusíte bát deště, písku a ani bláta. Jen pozor, pneumatika je poměrně úzká a chybí jí terénní vzorek, takže s blátem spíše opatrně. Na smyky na kluzkém povrchu upozorňuje i výrobce.

Úsporná velikost, která neomezuje

Jednokolka Ninebot by Segway ONE S2 je velmi kompaktní. Není větší, než je nezbytně nutné, což umožňuje snadné převážení autem, když chcete dojet jen na kraj města, kde se pohodlně parkuje, a pak se na jednokolce dopravit do centra. Díky dojezdu cirka 30 km to rozhodně nebude problém. Pak se jednokolka snadno chytí za madlo a přenese, kamkoliv potřebujete. Je malá, tak se pohodlně vejde i do šatníku v kanceláři, do šatny nebo do třídy ve škole.

A jaká je tedy velikost? Rozměry jsou následující (v x š x h): 44,8 cm x 41,9 cm x 18,2 cm. Kolo má průměr 14 palců, což je cirka 35,5 cm. Chybí sice stojánek, o který by se dala jednokolka opřít, když parkujete v prostoru, ale nevadí to až tolik, lze ho totiž dokoupit. Nosnost je velmi dobrých 130 kg. A hmotnost potěší, je poměrně dobře zvládnutelných 10,5 kg, což unese opravdu i odrostlejší dítě. Navíc díky madlu je přinášení celkem snadné. Dobře se jednokolka drží i v metru, jen si prostě sevřete mezi nohy.

Dvě baterie s odděleným provozem a s inteligentní správou

Jednokolka Ninebot by Segway ONE S2 je poháněna motor, který bere energii ze dvou baterií. Celkově je tu kapacita baterií 310 Wh, ale velkou výhodou je právě fakt, že baterie jsou dvě, přičemž energii lze brát nejdříve z jedné a pak z druhé, ovšem dokonce i z obou najednou, což vyrovnává provoz při docházející energii. Ninebot by Segway ONE S2 má dokonce i úsporný režim.

A vzhledem k tomu, že je tu inteligentní správa baterií, která zabrání přehřívání baterie, přepětí a podpětí, jde si v mobilu v aplikaci Ninebot by Segway nastavit i změnu barvy LED diod podle toho, kolik energie v bateriích právě je. Nebudete tak muset sledovat vývoj vybíjení na displeji, ale už podle toho, jak bude jednokolka svítit, snadno poznáte, jak na tom s energií jste.

Nabíjení baterie není nijak dlouhé, zabere cirka tři hodiny, což je porovnatelné i méně výkonnými modely jiných výrobců. O rekuperaci při brzdění se výrobce ani uživatelé nezmiňují.

Motor s 500 W

Již jsme zmínili, že dojezd je cirka 30 km, přitom výkon motoru je asi 500 W, což zajistí maximální rychlost přibližně 24 km/h. A přestože jde o mnohem lehčí a pomalejší model, než kterým je Jednokolka Ninebot by Segway Z10, tak se tady doporučuje svěřit vozítko až dětem od 16 let, ale terénní varianta má od výrobce uvedeno již 14 let. Stoupání zvládne tento stroj až do 15 stupňů, aniž by významně zpomalil.

Každopádně je vždy vhodné mít ochranné pomůcky, minimálně helmu. Oněch 24 km/h totiž umí pěkně poranit, pokud se spadne například na asfaltu. Pozor v provozu a zejména na chodnících nebo stezkách, v užších místech. Obecně je výhodou jednokolek, že se s nimi nejdete opravdu všude a příliš svou jízdou nepřekážíte. I tak je ale nutné být obezřetný a předem čitelný.

Výkonné CPU

Jednokolka Ninebot by Segway ONE S2 má výkonné čipy, které dokáží promptně reagovat na jezdcovy pokyny při řízení. Čipy jsou nabity bezpečnostními algoritmy pohybu jednokolky, která patří k samobalančním osobním transportérům, s nimiž má značka Segway & Ninebot letité zkušenosti.

Individuální osvětlení aneb nalaďte si jednokolku v aplikaci

Aplikace Ninebot by Segway je s jednokolkou propojena klasicky přes Bluetooth. Umožňuje nastavení jednokolky, třeba omezení maximální rychlosti, což je v začátcích docela důležité. Umožňuje však i její diagnostiku nebo sledování všech vašich cest.

Nastavíte si individuální osvětlení, k tomu je v aplikaci cirka tisícovka možností, tisícovka dostupných světelných efektů. Díky tomu může jednokolka Ninebot by Segway ONE S2 odrážet vaši momentální náladu či prostě ukazoval váš styl. Skvělé je i sladění s vaším outfitem, hlavně v teplých měsících, kdy se oblékáme pestřeji než jen do zimních kabátů.

Vlastní design

Osvětlením ale možnosti vlastního designu nekončí. Můžete si totiž dokoupit další kryt s individuálním motivem a ten vyměnit za původní, případně mít krytů víc a podle nálady nebo příležitosti je střídat. Ale ani to není vše. Díky minimalistickému designu máte možnost upravit vzhled jednokolky i jinak, zvolit se dají i nálepky, celoplošný potisk.

I zde jsou pedály ergonomické a pohodlné

Také jednokolka Ninebot by Segway ONE S2 má ergonomické a pohodlné pedály, do kterých se postavíte bez nejmenších problémů. Pedály neprokluzují. Zmiňme i výhodu, že se dá jednokolka sevřít mezi nohama, což zajišťuje větší pocit stability, zejména při zatáčení. Umí totiž i velmi ostré zatáčky při minimálním poloměru.

A co na ni uživatelé?

Jednokolku Ninebot by Segway ONE S2 si uživatelé velmi chválí. Chybí jim v podstatě jen stojánek, který se ale dá dokoupit. Model se nabíjí ve stoje, tak není nutné řešit, kam ji položíte, když chcete dobíjet. Uživatelé velmi oceňují kvalitu zpracování a odolnost modelu, který je celistvý i po mnoha větších pádech na betonu, asfaltu. Z jednokolky se snadno seskakuje, ale jakmile z ní seskočíte, ona samozřejmě ztratí balanc. Samobalanční mechanismus je jen doplňkový.

Cena je podle uživatelů přijatelná, dodává dobrý poměr vzhledem k výkonu. Dojezd by sice uvítali delší, ale jednokolka je opravdu kompaktní, větší baterie by byl problém osadit. Líbí se inteligentní správa baterií, která zajišťuje prodloužení jejich životnosti. Uživatelé, kteří si pořídili jednokolku Ninebot by Segway ONE S2, ji mají na přepravu po městě, takže chybějící offroadové vybavení jim neschází. Potvrzují ale náchylnost ke smykům na kluzčích cestách, s čímž se dá rychle naučit počítat.