Pro uživatele, kteří se v tisku vyžívají, je zajímavou volbou inkoustová tiskárna Canon PIXMA IP7250 (6219B006). Je osazena profi tiskovou hlavou, kterou využívají i fotolaboratoře. Dokáže tisknout ve velmi jemném rozlišení, a to díky mikroskopickým kapičkám inkoustu nanášeného s technologií 1 pl. Vzhledem k ceně tiskárny jde o velmi výhodný poměr mezi cenou a výkonem.

Inkoustová tiskárna Canon PIXMA IP7250 nezklame i z pohledu možností oboustranného tisku. Ten je totiž zcela automatický, takže se nemusíte vůbec o nic starat. Samozřejmostí je napojení na Wi-Fi, ale také možnost ovládání tiskárny z tabletu či ze smartphonu a tisk přímo z telefonu.

Vzhledem k tomu, že v mobilech už máme poměrně pokročilé aplikace na práci s fotografiemi, využíváme i čím dál častěji tisk přímo z telefonu, samozřejmě s bezrámečkovou technologií, aby nebylo nutné výsledné obrázky nijak fyzicky ořezávat.

Inkoustová tiskárna Canon PIXMA IP7250 používá pět inkoustových kazet, abyste mohli vyměnit vždy jen tu barvu, která aktuálně došla. To je ohromná výhoda právě při tisku fotografií a jiných barevných dokumentů, protože rovnoměrná spotřeba barev není nikde zaručena.

Vraťme se ale k jemnosti rozlišení barevného tisku. Ten je až 9 600 x 2400 dpi, což je tak dokonalá jemnost, že běžným okem jednotlivé tiskové body prostě už nerozeznáte. Inkoustová tiskárna Canon PIXMA IP7250 používá technologii tiskové hlavy FINE, kazety s inkoustem jsou také z řady FINE, se systémem ChromaLife100+.

Při černobílém tisku je tiskárna o něco pomalejší, zvládne asi 15 stran za minutu. Při barevném tisku je to 10 stran za minutu. Bezokrajový tisk barevné fotografie v maximálním rozlišení a ve formátu 10 x 15 cm trvá asi 21 sekund. To sice není málo, ale s výsledkem budete nadmíru spokojeni.

Automatický oboustranný tisk je možný d formáty A4, Letter, 20 × 25 cm, 13 × 18 cm, 10 × 15 cm. A celkově si tiskárna poradí s následujícími formáty tisku: A4, A5, B5, Letter, Legal, obálky (velikost DL nebo Commercial č. 10), 10 × 15 cm, 13 × 18 cm, 20 × 25 cm. Tyhle údaje se týkají dolní kazety, do které se vejde 125 listů běžného kancelářského papíru.

Pak je tu však ještě horní kazety, kam dáte až 20 listů běžného papíru a kam lze vložit formáty 10 × 15 cm, 13 × 18 cm. Tudy je také možné tisknout přímo na disk CD, DVD nebo Blue Ray. Tisk obalů na disky je samozřejmostí.

Gramáž papíru, se kterou si inkoustová tiskárna Canon PIXMA IP7250 poradí, je 64 až 105 g/m. A fotografický papír může mít gramáž až 300 g/m (speciální médium od Canon). Za zmínku jistě stojí i automaticky nastavovaný stand – by režim, který nárokuje minimum energie, ale dokáže tiskárnu zapnout, kdykoliv potřebujete tisknout odkudkoliv.

Jen pozor, malý zádrhel u tiskárny najdeme – jde totiž o starší model. Podporované operační systémy jsou pouze Windows 7 (32bitová/64bitová verze), Windows Vista SP1, SP2 (32bitová/64bitová verze), Windows XP SP3 (32bitová verze), Mac OS X verze 10.5.8 až 10.8.

Inkoustová tiskárna Canon PIXMA IP7250 nepatří k nejlehčím, přece jen je prošpikována technologiemi. Její váha je 6,6 kg. A rozměry jsou následující (š x v x h): 451 mm × 368 mm × 128 mm. Může se pochlubit hladinou akustického hluku na úrovni necelých 45 dB. To je do kanceláře akorát, do domácnosti v podstatě také, pokud nebudete tisknout po nocích.

Jestliže nepreferujete tiskárnu připojenou přes Wi-Fi, můžete využít i propojení USB kabelem mezi tiskárnou a počítačem nebo notebookem. Tiskárna je naprogramovaná tak, aby dokázala tisknout fotografie přímo ze sociální sítě Facebook, a to díky aplikaci Print Your Days.

Už jsme zmínili, že inkoustová tiskárna Canon PIXMA IP7250 má plně integrované dvojité kazety na papír. Ty umožňují současné vkládání papíru různých velikostí a typů, takže tisk můžete jakkoliv kombinovat.

Tiskárna si i díky nastavení v počítači poradí s tiskem v měřítku, tiskem více stránek na jeden list, s brožurami, plakáty, kolážemi a kompletováním různého stylu. V balení Inkoustové tiskárny Canon PIXMA IP7250 najdete samotnou tiskárnu, 5 zásobníků inkoustu, napájecí kabel, zásobník pro tisk na disky, průvodce nastavením a disk s uživatelskou příručkou a softwarem.

Přestože je dnes trendem vyrábět multifunkční tiskárny s kopírkou a skenerem, inkoustová tiskárna Canon PIXMA IP7250 kombinovaná není. A to je třeba mít při výběru tiskárny na paměti – je to opravdu pouze tiskárna. Nicméně, v době mobilů s fotoaparáty s velkým rozlišením vám skener nebo kopírka asi nijak výrazně chybět nebude. Tohle si však musí zvážit každý sám.