Kdysi česká značka Mora také inovuje svůj sortiment a již nějakou dobu nabízí sporáky s indukčními varnými deskami. Konkrétně model Mora Premium I 878 AW nabízí čtyři varné indukční zóny, jednu s průměrem 20 cm a tři s průměrem 16 cm, přičemž jedna z nich je vybavena tzv. extra power, tedy rychlým vařením. Maximální příkon varných zón je 2300 W.

Varná deska se ovládá dotekově. Nechybí ani ukazatel zbytkového tepla varných zón a samozřejmě zvukové upozornění, že na varné desce je položeno nádobí nesprávně. Povrch varné desky je uzpůsoben tak, aby jeho čištění bylo co nejsnazší.

Trouba se může pochlubit mnoha funkcemi, včetně časování, tedy programování doby pečení. Pokud tedy potřebujete například dělat velký úklid anebo naopak jedete na sobotní dopolední víkend, stačí nachystat do pekáče třeba maso a rýži, naprogramovat, zapnout a po návratu domů máte bezpečně hotovo, upečeno, respektive udušeno. Bezpečně a bez nutnosti hlídání a vypínání. Vždy je však nutné uhodnout správné množství tekutiny, kterou k surovinám přidáte, abyste nenašli jen přischlé pekáče.

Trouba sporáku Mora Premium I 878 AW je multifunkční, takže v ní najdete i velký gril. Tento je vybaven příkonem 2700 W. V troubě je možno regulovat teplotu od 50 do 275 stupňů Celsia. Samozřejmostí je osvětlení vnitřního prostoru trouby a zcela průhledná skla bez zabarvení, abyste viděli, v jakém stavu vámi připravovaný pokrm je. Dvířka jsou velmi dobře izolovaná, osazená dvěma skly, aby to vnější zůstávalo chladné. Dvířka se také komfortně tevírají.

Aby byl navýšen komfort na maximum, nastavování časovače je dotykové. Ale ovládání trouby je manuální, kdy ručně nastavíte způsob pečení i teplotu. Na výběr je několik programů, k tomu gril a také klasické pečení buď jen spirálami a nebo horkovzduchem.

Co se programů pečení sporáku Mora Premium I 878 AW  týká, můžete si navolit například ohřev talířů, aby váš pokrm vydržel i po naservírování co nejdéle v ideální teplotě a byl co nejdéle právě tak chutný, jak si vaše práce na něm zaslouží. Další vychytávkou je rozmrazování anebo velmi rychlý předehřev trouby, aby byla co nejrychleji přichystaná k pečení mas i pečiva.

Až se rozhodnete pro grilování, bude mít na výběr tři varianty. Buď gril malý, kdy se zapne pouze grilovací topné těleso. Nebo gril střední, tehdy bude v provozu horní topné těleso a také grilovací těleso. Anebo můžete navolit gril velký se super výkonem, kdy se zapne i ventilátor. Velký gril volte vždy, když budete grilovat maso. Ale zeleninu či ryby. Malý gril je nejvhodnější pro rychlé zapékání, třeba sýra na pečivu či jiných pokrmech.

Trouba sporáku Mora Premium I 878 AW disponuje i speciálním programem pro pečení pizz, žemlovek a ovocných koláčů, kdy zapnete dolní těleso, kruhové těleso a ventilátor. Pro velké pečení se zapne horkovzduch a ještě i kruhové topné těleso. Díky tomu se zajistí dokonalá distribuce tepla po celé troubě a celým pokrmem. Pokud bude zapnuté jen dolní těleso a ventilátor, znamená to, že chcete péct nízká nebo kynutá těsta, případně zavařovat ovoce či zeleninu.

Když chcete troubu bez námahy vyčistit, zapnete funkci Water Clean. Tehdy bude v provozu jen dolní topné těleso, a vy do hlubokého plechu dáte vodu, která se bude odpařovat. Pára odprahne přischlé nečistoty a vy je budete moci jen setřít hadříkem s jemným odmašťovacím prostředkem.

Pod sporákem Mora Premium I 878 AW samozřejmě nesmí chybět úložný prostor na plechy, pekáče a jiné příslušenství. Sporák se dodává s hlubokým a s mělkým plechem, s roštem a také s teleskopickým výsuvem. Ale pozor, sporák se dodává bez kabelu. A také bez horního víka. Takže pokud jej budete chtít kamkoliv přistavit, je nutno mít stěnu za sporákem ošetřenu proti poškození mastnotou – například obloženu obkladačkami.

Zbývá ještě poznamenat, že jde o výrobek v energetické třídě A, proto si můžete být jistí, že rozhodně neprovaříte výplatu.