Pojďme se podívat na jeden z hoverboardů, které mají silnější motor. Urbanstar OFF65 je modelem sice s menšími kolečky, než je běžné u offroadových hoverboardů, ale pro změnu nabídne dva motory s 500 W, dohromady tedy můžete mít pod nohama 1 000 W. K tomu poměrně nízká hmotnost tohoto modelu (jen 10 kg) zajistí dobré jízdní vlastnosti a také možnost i dětem používat tento hoverboard.

Tak trochu OFF

Hoverboard Urbanstar OFF65 se prodává ve dvou základních barevných variantách, a těmi jsou černá s barevnými světelnými prvky a bílá se stejnými prvky. Kola nabídnou průměr 605 palce, a tak i hoverboard musí být poměrně vysoko nad zemí, což řízení a ovládání naštěstí nijak nevadí, spíše naopak, jízda je díky větším kolům celkem pohodlná právě i venku na méně rovném terénu.

Celkové rozměrové parametry jsou následující (v x š x h): 260 mm x 670 mm x 260 mm. Kola zvládnou menší nerovnosti, ale zejména můžete počítat s poměrně slušným rytmem jízdy do kopce. O ten se postarají dva silnější motory. U běžných hoverboardů jsme zvyklí na 2 x 350 W, ale zde výrobce sáhl po alternativě 2 x 500 W.

Silnější motor neznamená vyšší maximální rychlost

I přes poměrně silné motory zůstává maximální rychlost omezena na 15 km/h, což je dáno fyzikálními vlastnostmi pohybu ve smyslu, že samobalanční hoverboard, který se ovládá náklonem, přenesením váhy, zkrátka změnou polohy chodidla na deskách, by byl při vyšších rychlost stěží uříditelný, zejména v prudších zatáčkách. Dalším aspektem je určení tohoto modelu již dětem od šesti let.

Nízká hmotnost usnadní přenášení

Hoverboard Urbanstar OFF65 váží jen 10 kg. To je ve srovnání s modely, co mají i 14 kg, poměrně nízká hmotnost. Takže při potřebě vzít hoverboard do rukou a kamkoliv jej přemístit, je tento model příjemnou variantou. Lze dokoupit samozřejmě i tašku na přenos, a to buď zvlášť, nebo rovnou coby zvýhodněný set.

Dojezd podprůměrný

Motory jsou o něco silnější, ale kapacita baterie tu zůstává stejná jako u modelů s motory slabšími. A tak nepřekvapí, že uváděný dojezd je o něco kratší, a to jen 18 km. Baterie má klasickou kapacitu 4 400 mAh.

Nosnost je i v tomto případě běžná, tedy 120 kg. A kola jsou široká a pneumatická. Mají i poměrně výrazný vzorek, což umožní jízdu jak po hladším terénu, tak i po menších nerovnostech. Jak je to s voděodolností a prachotěsností, to výrobce neuvádí, nutno dohledat přímo v návodu.

Dvě části celku

Hoverboard Urbanstar OFF65 je také smontován ze dvou základních částí, respektive je jeho deska rozdělena na dvě části, přičemž každá z nich se dá náklonem ovládat na jinou stranu – a to umožní i otáčení hoverboardu kolem své osy. Jaké jízdní triky na něm vymyslíte, je pak již na vás, ale svižný a pohyblivý je tento model dostatečně.

Jezdec na hoverboardu je stále ještě považován za chodce, a tak je možné s hoverboardem jezdit ve městě po chodnících. Problém je spíše v šířce tohoto vozítka, rozhodně se kolemjdoucím nevyhnete nijak pohodlně. I proto je fajn, že hoverboard Urbanstar OFF65 je oofroadovým modelem, se kterým směle můžete vyrazit mimo chodníky.

Spousta gyroskopů

Hoverboard Urbanstar OFF65 má systém gyroskopů, které vnímají polohu podložek vůči ose hoverboardu. To je princip jeho řízení – naklánění chodidel vpřed nebo vzad. Dobrý výsledek zajišťují mikročipy, které data z gyroskopů vyhodnocují.

Kalibrace bude někdy nutná. Jako každý jiný systém, musí se kalibrovat i tento systém gyroskopů a mikročipů. Ale je to snadné. Kalibrace se má dělat jednak v počátku používání hoverboardu, ale i v momentě, kdy máte pocit, že vyvážení je nefunkční. Tedy když nášlapné plochy hoverboardu nejsou po zapnutí vozítka vodorovně se zemí.

Postup je jednoduchý, jen hoverboard Urbanstar OFF65 napřed vypnete, pak jej postavíte na rovnou plochu, potom podržíte hlavní tlačítko, kterým se hoverboard zapíná, a to po dobu cirka deseti sekund, dokud 3 x nezablikají světla. Hoverboard zůstane po kalibraci vypnutý. A protože je hotovo, můžete jej pak zase zapnout a pokračovat v krasojízdě. Už by se nášlapné plochy měly dostat do správné polohy.

Světelné prvky

Hoverboard Urbanstar OFF65 má i stylové světelné prvky, se kterými vyniknete zejména v podvečer. Svítí na cestu, a tak ani noční jízdy vyloučeny nejsou. Hodit je jistě budou i v případném provozu například na krajnici.