Jedna z nejlevnějších variant hoverboardu, která se vejde do čtyř tisíc korun, je Urbanstar GyroBoard B65. Je k mání ve více výrazných barvách, ve žluté, modré, bílé, jasně červené nebo v klasické černé, takže si vybere opravdu každý. A co od něj čekat. Základ toho, co dnešní hoverboardy umějí, nijak silný motor, ale poměrně slušný dojezd. A naštěstí i nosnost až do 120 kg.

Maximálka jen na 12 km/h

Maximální rychlost, kterou nabídne Urbanstar GyroBoard B65, je jen 12 km/hod. To samozřejmě dává možnost přepravit se v prostoru vyšší rychlostí, než je klasická chůze, ale jak víme, hoverboardy nejsou určené přednostně na přepravu. Jsou to elektronické hračky, které nabídnou skvělé zážitky při jízdě na rovném povrchu, kde se můžete učit a dělat různé jízdní triky. Jestliže toužíte po vozítku na přepravu po městě, zkuste spíše longboard nebo jednokolky, či ninebot.

Dojezd 20 km stačí pro dlouhé ježdění na jedno nabití. Jen nezapomínejme, že rozjezd a brzdění chtějí více energie než stabilní jízda stabilní rychlostí. Kapacita baterie je 4 400 mAH a dobití se dá realizovat během jedné až dvou hodin, což je ve srovnání s jinými hoverboardy poměrně dobrý čas. Rekuperace při jízdě z kopce, resp. při brzdění, tu možná není.

120 kg nisnosti i na základním modelu

Některé hoverboardy nebo longboardy unesou jen 85 kg, ale zde je nosnost ponechána na klasických 120 kg, aby se mohl svézt i dospělý. Hoverboardy jsou určeny dětem od šesti let, tady tomu není jinak. I zde funguje ovládání intuitivně na principu gyroskopů, kdy Hoverboard Urbanstar GyroBoard B65 rozezná, kam se naklonilo jezdcovo chodidlo. Podle toho také zatočí, zrychlí, přibrzdí. Systém čipů zpracovává polohové informace, podle toho se řídí provoz zařízení.

Nevýhoda nastává na hrbolcích, kde se může stát, že jezdec pohne chodidly vlivem nerovností (a vyrovnávání své vlastní stability) špatným směrem, takže hoverboard zatočím, kam nemá. I proto jde spíše o vozítko na hraní, na triky, na zábavu s kamarády, než na dopravu z místa A na místo B.

Slabší motor nepomůže do kopce

Hoverboard Urbanstar GyroBoard B65 je vybaven pouze 350 W motorem, což znamená, že jízda do prudšího kopce bude jen velmi omezená. Kola mají průměr 6,5 palce, což je cirka 16,5 cm. Nejsou však nafukovací, ale plastová, s úpravou povrchu. Na běžnou jízdu po cestě rovnější to stačí, ale do terénu nikoliv. Hoverboard Urbanstar GyroBoard B65 ani není konstruován coby offroadový model.

I menší děti budou schopné si v přenosném vaku dopravit svůj Hoverboard Urbanstar GyroBoard B65 před dům, na dvorek, za kamarády, protože váží jen 10,3 kg. Připomeňme, že jiné hoverboardy mají i přes 14 kg. Celkovým velikostním parametrům chybějí ještě rozměry (v x š x h): 178 mm x 584 mm x 186 mm.

Výrazné barvy zdokonalují design

Hoverboard Urbanstar GyroBoard B65 je v nabídce v několika barvách, které jsou syté a dolaďují design do dokonalosti. Designově jsou příjemně zvládnutá i ovládací tlačítka nebo informační LED kontrolky. Dobře jsou zvládnuté i nášlapy, které nekloužou a podle uživatelů se na nich stojí opravdu pohodlně. Je snadné v rychlosti nastoupit, není nutné jakkoliv složitě trefovat chodidla na správné místo.

Gumová nadkolí brání poškrábání

Hoverboard Urbanstar GyroBoard B65 má gumová nadkolí, která brání poškrábání. To je skvělé zejména pro využití hoverboardu v interiéru. Přestože nejnižší možná váha jezdce je cirka 20 kg, tak i s touto váhou by poškrábání mohlo být velké. Tady vyřešeno.

A co na něj uživatelé?

Uživatelé, kteří kupovali Hoverboard Urbanstar GyroBoard B65 jako hračku, vozítko pro zábavu, jsou s ním spokojení. Výkon je pro ně dostačující, ani tvrdší kola bez pneumatik nevadí. Nabíjení po dobu 1 – 2 hodin je příjmeně krátké a dojezdnost uspokojivá, neboť se s tímto hoverboardem nevydávají daleko do terénu, spíše na ježdění v garážích, před domem nebo i v interiéru většího domu či bytu. Nášlapy jsou podle jejich zkušeností pohodlné a ovládání je opravdu snadné a poměrně přesné.