Podobným hoverboardem, jako je Kolonožka Graffiti Standard APP, je i Eljet Offroad E1 Graffiti, ale s jedním velkým rozdílem: má velká nafukovací kola, která poměrně snadno překonají i terénní nerovnosti. Jenže pozor, přestože se jmenuje Eljet Offroad E1 Graffiti, tedy OFFROAD, nemá dostatečnou voděodolnost a prachotěsnost na to, abyste s ním rajtovali v kalužích nebo na extrémně prašných polních cestách. To si dost protiřečí. Ale jestliže vám stačí běžný venkovní provoz v parku, na cyklostezce nebo po cestě do školy, do práce, na brigádu, jistě s ním budete spokojeni. Jízda je totiž o poznání hladší a plynulejší, než ta, co dokáží nabídnout základní hoverboardy s tvrdšími kolečky.

Dojezd je i zde jen základní

Eljet Offroad E1 Graffiti má základní dojezd do vzdálenosti cirka 20 km, maximální cestovní rychlost je přitom 15 km/h. vzhledem k tomu, že jde o náklonem ovládaný hoverboard, je cestovní rychlost více než dostatečná. Přece jen je nutné i při vyšší rychlosti efektivně přenášet váhu, aby bylo možné změnit směr jízdy, zpomalit apod.

Gyroskop

Inteligentní mikročipy jsou propojeny s gyroskopy. Díky tomu je možné ovládat hoverboard Eljet Offroad E1 Graffiti jen přenosem váhy, respektive změnou polohy chodidla na hoverboardu. Ten je jakoby složen ze dvou polovin, takže se každá z nich dá ovládat, resp. řídit zvlášť.

To je velmi důležité pro schopnost zatáčet, hoverboard se může směle otáčet i okolo své osy, což je skvělé pro různé jezdecké triky. O trénování robnováhy a pevnosti těla ani nemluvě. Situace je tu jiná než u longboardů, které se ovládají dálkovým ovládáním. Zde sice je možné využít aplikaci v mobilu, ale mnohem snazší je interaktivní ovládání s přenášením váhy.

Nafukovací kola

Největším lákadlem modelu Eljet Offroad E1 Graffiti jistě jsou deset palců velká nafukovací kola, tedy klasické pneumatiky, které změkčí a vyhladí spoustu nerovností. Jízda venku se tak stává mnohem příjemnější a pohodlnější, méně náročnou na namáhání kloubů, které nemusejí kompenzovat tolik otřesů.

Bluetooth propojení s mobilem a bezdrátové reproduktory, do kterých se dá streamovat hudba rovnou z mobilu, jsou další zajímavou a hlavně lákavou součástí tohoto hoverboardu. Nezapomeňme na design, který je v oblíbeném Graffiti stylu. Je pestrý, neotřelý a hlavně unisex.

Nosnost průměrná

Eljet Offroad E1 Graffiti nabídne nosnost 120 kg, což je mezi hoverboardy průměrná hodnota. Velmi dobré jsou elektromotory s výkonem 2 x 350 W, které vyvezou hoverboard i do 15stupňového stoupání. Ale pozor, není to příliš, podobné modely se stejným výkonem motorů zvládnou i 25 stupňů.

A je faktem, že uživatelé si na pomalou jízdu do kopce u Eljet Offroad E1 Graffiti opravdu stěžují. Otázkou je, zda to způsobují ony pneumatiky nebo prostě jiné zpracování. Co kvitují, to je pro změnu protiskluzová úprava nášlapných ploch, boty na ní drží velmi dobře.

Nabíjení je na 2 – 3 hodiny

Eljet Offroad E1 Graffiti se bude nabíjet 2 – 3 hodiny, má totiž vysokokapacitní baterii, kapacita je tu jmenovitě 4 400 mAh. I díky ní je dojezd na cirka 20 km, jak už jsme viděli, ale také hmotnost hoverboardu 14 kg. Bez přenosného pozdra je nošení kamkoliv opravdu dost nepříjemné, hlavně pro děti. A ano, hoverboard Eljet Offroad E1 Graffiti je určen i pro děti od šesti let. Zmiňme ještě rekuperaci (dobíjení) při jízdě z kopce, ani u tohoto modelu není.

Velikostní parametry také nejsou zrovna skromné. Vzhledem k velikosti kol je hoverboard poměrně vysoký, posuďte sami – jeho rozměry jsou následující (v x š x h): 28 cm x 69 cm x 29 cm. Eljet Offroad E1 Graffiti reaguje na jezdce s minimální hmotností 25 kg.

Eljet Offroad E1 Graffiti prozradí, jak je na tom

LED indikátory ukazují, zda je na hoverboardu vše v pořádku. Indikace ukáže stav baterie, ale i to, zda na něm jezdec stojí správně. Vše je doplněno i zvukovými efekty, takže je hned jasné, zda je vše v pořádku či nikoliv. Z pohledu silničního zákona je jezdec na hoverboardu chodcem. Ale pozor, přece jen není hoverboard zrovna úzký, proplétat se s ním mezi lidmi na chodníku není úplně příjemné. Volnější terén bude rozhodně lepší.

A co na něj uživatelé?

Uživatelé velmi oceňují jak design hoverboardu, tak zejména velká kola, která díky pneumatikám zajistí pohodlnější jízdu venku, včetně jezdění po trávě. Méně spokojení jsou se stoupáním do kopce, zde uvádějí, že čekali trochu větší šmrnc. Nejčastěji se pozastavují samozřejmě nad tím, že hoverboard Eljet Offroad E1 Graffiti je sice offroadovým modelem, ale v návodu od výrobce je striktně dáno, že se zakazuje použití na nerovnostech a ve vlhku. A to se příčí označení offroad. Jak by dopadl případný spor mezi zákazníkem a výrobcem, těžko říct.

Uživatelé si stěžují i na pomalejší reakce tohoto modelu, z jiných hoverboardů jsou zvyklí na rychlejší akci. Takže se nakloní a hned jedou, kdežto model Eljet Offroad E1 Graffiti se rozjede se zpožděním. Kdo s tím nepočítá, neudrží se na něm, přepadne dopředu. Uživatelé by přivítali silnější motor pro tuto velikost kol.