Pod značkou Google bylo vydáno již několik modelů hlasových asistentů, přičemž jejich odlišnosti jsou v podstatě jen v míře, v jaké dokáží reprodukovat zvuk. Ostatní funkce v oblasti chytré domácnosti u nich zůstávají stejné. Takže se můžete spolehnout na to, že budou fungovat ve spojení se všemi partnerskými produkty, co mohou být ovládány přes Android, zejména Nest, Samsung SmartThings, Philips Hue a všechny systémy IFTTT. Google Home však umí komunikovat i s iOS.

Měnitelný design

Design hlasového asistenta Google Home je více než zajímavý, je trochu nepravidelný, ale hlavně měnitelný. Můžete si vybrat spodní vaničku podle svého gusta, v nabídce je sedm provedení. Horní část asistenta nabízí základní ovládání rukou, pokud budete chtít ručně například zvýšit hlasitost přehrávání. Je tu i tlačítko pro vypnutí mikrofonu, abyste byli v soukromí, kdykoliv jen budete chtít.

Reproduktory a mikrofony

Hlasový asistent Google Home nabízí velké reproduktory, které umocňují zážitek z hudby. Přehrávat dokáže přímo z online služeb typu Spotify, TuneIn. Aplikace k ovládání hlasového asistenta je v několika jazycích, kterými je čeština, angličtina, maďarština, slovenština a němčina. Ale nenechte se tím zmást, to je pouze aplikace k tomuto produktu.

Samotné hlasové ovládání asistenta je možné pouze v angličtině a české verze se jen tak nedočkáme. Můžete asistenta ovládat pohodlně v aplikaci česky, nebo se vytasit se svou angličtinou a využít hlasového ovládání. Díky několika mikrofonům vás Google Home uslyší vždy dobře.

Na internetu zjistí kde co

Hlasový asistent Google Home umí na internetu, respektive na serverech Googlu, najít kdejakou informaci, a o tu se s vámi podělit. V tomto ohledu zvládne mnohem víc než podobný asistent od Applu, ale nemá tak dobrý zvuk. Takže při výběru se musíte rozhodnout, čemu dáte přednost, zda opravdu chytrému spotřebiči nebo hloupějšímu, ale dobrému reproduktoru.

Počasí, recepty, nákupní seznam, mapy, počítání, rozlišení hlasů, vyhledávání informací, to vše Google Home hravě zvládne. Taky s ním budete hlasově ovládat vše, co lze připojit na Wi-Fi a co komunikuje s mobilem, hlasovým asistentem však mobil nahradíte. Jen tu angličtinu je nutno potrénovat. Google asistenti totiž vnímají angličtinu s cizím přízvukem hůře než například Siri.

Lze propojovat navzájem

Domácnost si mžete dokonce rozškálovat tím, že ji rozdělíte na několik částí a do každé z nich umístíte jednoho z asistentů. Ti jsou schopní se navzájem propojit, takže celá domácnost bude dokonale hlasově ovladatelná odkudkoliv.

Takže doma na svůj cyhtrý telefon ani nemusíte sáhnout. Zprávy vám přečte asistent, odešle i odpovědi, vyřídí hovory, zaznamená nové úkoly, nastaví budíky, prostě vše, co běžně děláte s mobilem, zvládne i hlasový asistent Google Home jen slovními povely.

A pokud zrovna mluvit nechcete, máte k dispozici několik základních ovládacích prvků v podobě horní dotykové plochy.

A co na něj uživatelé?

Uživatelé jsou, po odečtení nespokojenosti s tím, že Google Home stále ještě neumí česky, s asistentem velmi spokojení. Splní zadání, která mu dávají, přehrávání hudby je průměrně dobré, pro běžnou domácnost a běžného posluchače stačí. Za třetinovou cenu, ve srovnání s Apple asistentem, toho umí Google Home mnohem více.

Je kompatibilní s Androidem i s iOS, takže neomezuje uživatele na konkrétní telefony, mohou jej používat s jakýmkoliv novějším zařízením. Stejně jako ostatní asistenti je napájen ze sítě, aby byl vždy spolehlivě k dispozici. Uživatelé oceňují i vyměnitelnou spodní misku, díky čemuž lze vybrat přístroj přesně podle designových požadavků každé domácnosti.