Pracovní a všestranné notebooky jsou sice potřebná věc, ale někdy se hodí i notebook herní. Samozřejmě jde o záležitost za vyšší obejm finančních prostředků, v porovnání s jinými notebooky. Jde zejména o dimenzování displeje, zvuku a také grafiky. Poj´dme se podívat na herní notebook Acer Nitro 5 NH.Q3REC.003, vzhledem ke kupní ceně to totiž vypadá na dobrou koupi. Ale co se skrývá uvnitř?

Velikostní parametry

Začněme velikostními parametry: Rozměry notebooku jsou (v x š x h): 266 mm x 390 mm x 26,8 mm. A hmotnost je dokonce 2,7kg. Takže rozhodně nejde o žádného drobečka, který by se dal jen tak čapnout a přenést za kámošem. Samozřejmě, že 2,7 není k přenášení nic strašného, ale v době, kdy se notebooky podobné velikosti dělají v hmotnosti okolo kilogramu a půl, je rozdíl markantní.

Výkonově nabídne herní notebook Acer Nitro 5 NH.Q3REC.003 čtyř jádrový procesor AMD Ryzen 5 2500U s taktem 2 GHz. Tak nic moc, u herního notebooku bychom jistě čekali více. Turbo boost je v tomto případě 3,6 GHZ, a ani toto není nijak ohromující číslo. Cache procesru je navíc pouhé 4 MB.

Operační paměť

Pojďme se podívat na operační paměť, ta je ve verzi DDR4, což je verze novější, propustnější. Její velikost je 8 GB, což na hry bohatě stačí, když se bavíme právě o verzi DDR4. Úložiště je přímo obrovské, celý jeden tera bajt, jinými slovy 1 000 GB. Ale pozor, jde o harddisk. Pak je tu ještě i SSD, toto úložiště disponuje 256 GB. Notebook přednostně pracuje v SSD, jakmile se zaplní, ukládají se data na HDD.

Vymazlená je grafická karta. Zde najdete AMD Radeon RX 560X se 4 GB GDDR5. Celkově jsou zde dva sloty pro operační paměť, ale osazen je jen jeden. Po této stránce jsou požadavky ne herní notebook splněny.

Displej spíše průměrný

Herní notebook vyžaduje i dobrý displej. Herní notebook Acer Nitro 5 NH.Q3REC.003 Má displej s těmito parametry: 15.6″ Full HD IPS s LED podsvícením a s rozličením 1920 x 1080 px. Technologie je v tomto případě IPS ComfyView. A displej je samozřejmě matný, abyste nemuseli hledat správný úhel pohledu na obrazovku, kdy se vám v ní nebude lesknout okno.

Co se konektivity týká, nabídne Acer Nitro 5 NH.Q3REC.003 Bluetooth, GLAN, Wi-Fi 802.11 ac. Strategicky umístěná anténa a technologie 2×2 MIMO umožňují udržovat silný, stabilní bezdrátový signál, aby se žádná z vašich online her nepřerušila.

Spousta konektorů

Dále je tu hezká řádka konektorů, přesně jak herní notebook potřebuje, aby se mohl připojit téměř ke každému sekundárnímu zařízení. Konkrétně jde o tyto konektory: 1   1× USB 3.0/3.1 Gen 1, 1× USB 3.1 Gen 1 – Type C, 2× USB 2.0, 1× HDMI, 1× RJ-45 (GLAN), 1× výstup pro sluchátka, 1× vstup pro mikrofon. Všimněme si, že tu není kombinovaný audio jack, ale rozdělené konektory, aby připojení zvuku na vstupu i výstupu bylo co nejlepší.

Reproduktory a technologie TrueHarmony™ společnosti Acer a Dolby Audio™ Premium přinášejí dobrý sluchový zážitek, zejména když jde o burácející motory vrtulníků, nebo třeba trucků či tanků.

Kapacita baterie nepotěší

Baterie je Li-ion, má 4 články a celkovou kapacitu 3320 mAh. Výdrž baterie je však pouze na 5 hodin hraní. Takže s náročnějším programem se vždy raději píchněte do sítě.

Herní notebook Acer Nitro 5 NH.Q3REC.003 se nepřehřívá, a to díky technologii chlazení Acer NitroSense a procesoru AMD Ryzen 5 2500U. Pak je tu dokonce ještě i přídavné chlazení, konkrétně technologie Acer CoolBoost™. Ta umožňuje zvládnout chlazení i při náročném používání u těch nejnáročnějších grafických her, stroj je totiž osazen hned dvěma ventilátory.

Design je prostě herní

Operační systém je zde od výrobce64 bitový Windows 10 Home, prootže se nepočítá s použitím notebooku Acer Nitro 5 NH.Q3REC.003 v kanceláři. I jeho design jadně ukazuje, že jde o počítač pro hraní, nikoliv pro práci.

Ještě jsme se nezaměřili na klávesnici. Ta je i s numerickou částí a je podsvícená, což je u herních notebooků důležitý požadavek. Nechybí ani webkamera s klasickou kapacitou 720 px. Výrobce dává na notebook prodlouženou záruku.