Grilování na zahradě je dokonalý relax, velké pochutnání, spousta zábavy s rodinou nebo přáteli, prostě idylka. Někomu ale může idylku narušit kouř z dřevěného uhlí či briket, případně pocit nepohodlí z nutnosti přikládat a složitě regulovat oheň, náročně vynášet popel, čistit začouzený gril, prostě ne všichni milují kouř, chtějí jíst grilované maso, které není zakouřené kouřem se spalinami z odkapané mastnoty a tak dále. Ale kontaktní gril jim také nesedí.

Pokud patříte k této skupině lidí, zaměřte svou pozornost na grily plynové. Oblíbeným modelem je v poslední době gril G21 California BBQ Premium Line se 4 hořáky. Je totiž za velmi rozumnou cenu, má dobré využití, dokonalou plynovou regulaci, elektrické zapalování, a hlavně je pojízdný. Plyn totiž bere z plynové lahve. Gril je vybaven čtyřmi kolečky, takže jeho převoz je opravdu snadný. Součástí balení je samozřejmě i spojovací hadice k plynové lahvi a redukční ventil.

Gril zahradní plynový G21 California BBQ Premium Line se 4 hořáky je vybaven částečně litinovým a částečně smaltovaným roštem. Samozřejmostí je odklápěcí kryt grilovací plochy, který má vestavěný teploměr. Díky němu zvládnete ugrilovat i podle toho nejnáročnějšího receptu. Po obou stranách jsou navíc odkládací plochy. Pod levou odkládací plochou je miska, ve které můžete mít nachystáno na grilování – lze ji totiž uzavřít. A vpravo je pod odkládací plochou zase boční hořák. A na něm snadno uvaříte či ohřejete v klasickém hrnci třeba přílohy nebo omáčky.

Tělo grilu G21 California BBQ Premium Line je vyrobeno z kvalitního nerezu. A mezi další jeho přednosti patří jeho snadná obsluha (a to i pro muže). Grilovací plocha se navíc rychle ohřeje, odpadá problém s roztápěním grilu a přílišným čekáním, až bude gril připraven. Tento gril je díky plynovým hořákům totiž připraven téměř hned.

Další výhodou plynu je čistý provoz. Takže žádný popel, žádný kouř, žádné velké uklízení a čištění. Navís rychlá změna teplot podle potřeby připravovaných potravin. Jinak se griluje ovoce, jinak zelenina, jinak brambory a zcela jinak maso. Pak se odlišují i ryby anebo připravované grilované zákusky. Díky plynovému grilu G21 California BBQ Premium Line se 4 hořáky s tím ale nebudete mít nejmenší problém. Teplota se v grilu změní během chvilky.

Odpadá i problém se spalinami z odkapané mastnoty. Ty jsou vysoce karcinogenní. Díky systému Flame Tamer se spalinám zcela vyhnete. Kovový profil nad hořáky totiž zabraňuje skapávání tuku mezi plameny. Tu stéká po stěnách do odkapávací misky ve spodní části grilu. Tím se i značně prodlužuje životnost hořáků. A nejen to. Systém Flame Tamer navíc i zaručí rovnoměrné vyhřívání celé mřížky, logicky tedy i dokonalé propečení.

Tři z hořáků mají maximální výkon 3,15 kW. A ty jsou umístěny v grilu pod roštem. Čtvrtý hořák je na pravé straně pod pravou odkládací plochou. Tento se používá jako běžný plynový sporák. Rošt není polohovatelný. Součástí grilu je i rosšt pro ohřívání potravin, který je umístěn ve víku. A otáčí se během manipulace s víkem tak, že stále zůstává v horizontální poloze.

Ucho krytu je velké a masivní, takže se dá odklápět většinou i holýma rukama. Poklop je bez okénka. Šířka a hloubka roštu jsou následující (š x h): 62 cm x 44 cm. plotýnka roštu je vyjímatelná, takže po grilování vám nebude v čištění nic bránit. Velikost celého grilu G21 California BBQ Premium Line se 4 hořáky (v x h x š): 134 cm x 50 cm x 116 cm. Lávové kameny nebo wok pánev ale místo roštu použít nelze.