Už klasika mezi fitness náramky, ale stále má Xiaomi Miband svým uživatelům co nabídnout – hlavně proto, že originální aplikace, která je dostupná zdarma, se za poslední měsíce velmi rozšířila. Vývojáři nenechali tento kousek náhodě a při pohledu na to, jak se výrobek stal celosvětově oblíbeným, si začali hledět právě i oné aplikace. A co si budeme nalhávat, náklady na pořízení náramku v řádu několika set korun, dělají velkou část rozhodnutí o jeho koupi.

Fitness Náramek Xiaomi Miband má velmi zajímavý design. Vlastní tělo fitness náramku je oválné, z horní strany pokryté hliníkovým plátem, který v sobě však má tři ztenčení, aby bylo dobře vidět kontrolky, které v různých situacích různě svítí nebo blikají. Okraje hliníkového plátu jsem vyleštěné a ve výsledku to vypadá velmi dobře.

Na jednom z okrajů těla náramku jsou umístěny dva nabíjecí konektory. A k nabíjení Mibandu budete potřebovat originální nabíječku. To není dobrá zpráva. Ale výhodu tento náramek přece jen má. Tím, že nemusí „živit“ displej, GPS, snímač tepu a ani Wi-Fi, vydrží baterie na jedno dobití i čtyři týdny, respektive až 30 dní. A zkušenosti uživatelů ukazují, že výrobce nepřehání. Výdrž je opravdu velká, luxusní.

Samotné tělo náramku Xiaomi Miband je z pásku vyndavací. Vyndat je musíte, kdykoliv chcete nabíjet. Jinak to potřeba není. D9ky umístění náramku v silikonovém pásku a díky způsobu výroby je náramek vodotěsný. Můžete s ním dokonce i do sprchy a do vany. Plavat ale ne.

Pásek je poněkud tužší, ale díky tomu jej nepřipevňujete na ruku natěsno. Ani to není potřeba, protože náramek nesnímá tep. A také díky tomu kůže pod páskem dobře větrá. Nestane se, že by se vám kůže pod páskem po zapocení nepříjemně zapařovala.

Konec pásku je vybaven očkem, které komplikuje vysvlečení náramku po jeho případném rozepnutí. Ale čudlík, který zacvakáváte do dírky k upevnění pásku na ruku, drží v dírce natolik pevně (a natolik těžce se zacvakává), že je opravdu nepravděpodobné, že byste jej rozepli, aniž byste si toho všimli.

Fitness Náramek Xiaomi Miband vám poskytne několik základních funkcí. Neoplývá desítkami možností, jako jiné, i šest až osmkrát dražší modely, ale pro běžné užití běžným uživatele funkce Mibandu víceméně stačí.

Spárovat jej můžete s chytrými zařízeními chodícími na operačním systému Android i iOS. Pro Android jsou vyráběny především, funkce pro iOS někde pokulhávají. Ale tak je to u většiny kousků z oblasti chytré elektroniky.

Po spárování vám na Androidu Fitness Náramek Xiaomi Miband například poskytne úlevu od věčného odemykání telefonu. A to pomocí funkce Smart Lock a bezpečná zařízení v Androidu. Náramek totiž můžete označit v Androidu jako bezpečné zařízení. A pokud bude náramek v dosahu spárovaného zařízení (telefon, tablet), zůstane telefon či tablet odemknutý.

Další funkcí je budík. Tady máte dvě možnosti. Buď jej nastavíte na přesný čas a tou dobou on zavibruje. Anebo nastavíte, aby vás probudil v jistý čas, ale ve fázi lehkého spánku. Takže vás náramek začne 30 minut před časem budíku sledovat – jak moc se hýbete. A zavibruje ve fázi lehkého spaní, kdy je buzení nejméně nepříjemné.

Co se týká funkcí spojených s pohybem, dokáže Fitness Náramek Xiaomi Miband počítat kroky, převádět vaši aktivitu na spálené kalorie, přepočítávat kroky na kilometry, umí sledovat váš běh, jízdu na kole, turistiku. Miband si docela dobře poradí s tím, když jej připevníte na svou dominantní ruku, se kterou během dne přece jen mnohem více pohybujete.

Náramek dokáže přijímat notifikace a různými způsoby na ně reagovat – podle toho, jak si je nastavíte v aplikaci. Notifikaci příchozího hovoru můžete mít například na tři zavibrování, notifikaci z messengera na dvě a hovor od blízkého člověka (ano, lze nastavit notifikace i podle kontaktů) na jedno zavibrování. K rozlišení notifikací podle kontaktů je ale nutné si pořídit aplikaci Mi Band Tools.

Fitness Náramek Xiaomi Miband zvládne i napojení na Google Fit a posílat do něj data. Takže je pak máte vždy k dispozici. Náramek se vyrábí jen v černé barvě. Ale ve spojení s hliníkovým designem těla náramku je docela elegantní i ke kostýmku.