Zaměřme se na další levný fitness náramek, u kterého se cena pohybuje okolo tisíce korun. Nepatří k nejlevnějšímu základu, ale rozhodně není extrémně drahý. Nabídne dostatek funkcí a výhod na to, aby stále o něm uvažovat, místo nekorunovaného krále levných fitness náramků v podobě Xiaomi Mi Band, či jim dost podobných Honor Band, které se oba pohybují s cenou na podobné úrovni jako Lamax BFit Pro 2.

Příjemně tvarované tělo

Každého jistě na první pohled zaujme design náramku Lamax BFit Pro 2. Není ani hranatý, ani kulatý, zkrátka něco mezi tím. Váží okolo 22 g, což se hmotností nijak neliší od jeho největších konkurentů, dokonce může nabídnout mnohem příjemnější hloubku náramku, než například Honor Band 5, neboť není nad zápěstím vysoký ani 12 mm.

Přesněji si teď uveďme rozměry těla náramku Lamax BFit Pro 2, jsou následující (v x š x h): 41 mm x 20 mm x 11,9 mm. Díky těmto parametrům je jasné, že náramek dobře sedne i na jemnější zápěstí, dokonce ani výškou těla nebude příliš překážet, navíc díky 3D sklíčku a precizně zpracovanému přechodu mezi páskem a tělem náramku ani není o co zachytávat.

Skvěle jednoduché nabíjení – nabíječku totiž netřeba

K dispozici máte i více barev pásků. Pásek samotný se sundává, kdykoliv chcete náramek dobít, ale pozor, má USB zakončení, které pro nabíjení zasouváte přímo do USB zásuvek, například na notebooku, lampičce, prodlužovací šňůře nebo přímo na adaptéru v elektřině.

To znamená, že ať pojedete kamkoliv na dobu delší než 10 dní, po které náramek vydrží na jedno nabití celkem bez problému, sbalíte si s sebou jen ten náramek. USB adaptér budete mít buď k nabíječce telefonu, nebo v autě, případně nabijete z notebooku. Díky tomu je používání náramku Lamax BFit Pro 2 extrémně snadné. Baterie má kapacitu 90 mAh.

Když už jsme u pásku, tak dodejme, že v balení jsou dva. Jeden černý a jeden červený, jsou samozřejmě vyměnitelné, takže svůj náramek můžete designově kdykoliv přizpůsobit vaší náladě. K dokonalosti to přivedete i změnou hlavní obrazovky. Jen pozor, sundává se pásek tak, že z něj vyloupnete samotné tělo náramku. A to není zrovna pohodlný způsob. Pásek může celkem brzy prasknout (možná i proto jsou v balení rovnou dva).

Klidně i v dešti, ale ne do bazénu

Fitness náramek Lamax BFit Pro 2 má krytí na úrovni IP67, což znamená, že si s ním můžete bezstarostně mýt ruce, běhat s ním i v tom největším lijáku nebo se s ním dokonale zpotit ve fitness centru. Ponoření zvládne na cirka 30 minut do cirka 1 metru (ale jen v laboratorních podmínkách klidné vody), takže na plavání to rozhodně není.

Displej uvidíte i na sluníčku

Skvělou volbu udělal u náramku Lamax BFit Pro výrobce s displejem. Jednak sem umístil příjemně velký displej s úhlopříčkou jednoho palce, jednak tvolil TFT technologii, která využívá odraženého světla, které je do obrazovky vpuštěno, od jejího „dna“ se odrazí a vyzáří se zpět, projde jen skrze zobrazované hodnoty, takže všechny údaje jsou pro vás krásně čitelné právě i na slunci.

K dispozici je několik základních ciferníků, přehazovat je můžete přímo v náramku. Ovládání je dotykové, skrze dotykový displej. Využívá se jak dotykové plošky pod displejem, která reaguje na poklep nebo delší stisk, tak i dotykového ovládání na celé ploše obrazovky, která reaguje jak na dotyk, tak na gesta všemi směry. Základem pohybu v menu jsou gesta vertikální.

Aplikace VeryFitPro

Až budete fitness náramek Lamax BFit Pro 2 párovat s mobilem, je nutné na to jít přes aplikaci VeryFitPro, která je dostupná jak pro Androidy, tak i pro iOS. Náramek spárujete se smartphony od verze operačního systému Android 4.4 a iOS 8. To jsou poměrně staré telefony, čemuž odpovídá i verze Bluetooth – tu se výrobce osadil Bluetooth 4.0, aby právě i lidé se staršími mobily s operačním systémem mohli tento náramek používat.

Mimo Bluetooth ale s žádnou další komunikační technologií nepočítejte. Náramek nemá ani GPS, ani wi-fi, ani NFC, zkrátka si musíte vystačit je s propojením s telefonem. Trasu však zaznamená – pokud pojedete, půjdete či poběžíte právě i s telefonem. Náramek si totiž díky domovské aplikaci propůjčí GPS z telefonu.

Co všechno fitness náramek Lamax BFit Pro 2 umí po stránce sledování aktivity?

Aktivit, které si díky náramku Lamax BFit Pro 2 můžete nechat sledovat, rozhodně není málo. Celkem 14. Patří k nim například běh, plavání, fitness, lyžování, golf, chůze, jóga, outdoor, turistika horolezectví. To je poměrně široká škála na náramek této cenové kategorie.

Vedle sledování pohybové aktivity, udělaných kroků, spálených kalorií nebo ušlé vzdálenosti, je tu i sledování tepu, které může být jen nahodilé, na vaše přání, nebo i trvalé, během celého dne a noci. Samozřejmostí je automatické sledování spánku. Statistiky vidíte sice jen v doprovodné aplikaci v telefonu, ale na náramku si vždy můžete nechat zobrazit základní přehled.

Co všechno umí fitness náramek Lamax BFit Pro 2 po stránce komunikace s telefonem a z dalších funkcí?

Z dalších funkcí fitness náramku Lamax BFit Pro 2 je tu například přijímání notifikací, které se však jen zobrazí, reagovat na ně nelze. Můžete odmítnout příchozí hovor a také dálkově ovládat jak hudební přehrávač v mobilu, tak i jeho fotoaparát. U hudby ovládáte nejen jednotlivé skladby, ale také hlasitost, což je příjemnou vychytávkou většiny náramků současné generace.

Využijete možná i předpovědi počasí, která se zobrazuje také po propojení s telefonem. Je tu současný stav a také předpověď na omezenou dobu dopředu. Na základní orientaci v počasí to samozřejmě bohatě stačí.

Dobrou zprávou je, že aplikace VeryFitPro, se kterou náramek propojíte s telefonem, je v češtině. Podle reakcí uživatelů je zdařile přeložená a snadno ovladatelná. V aplikaci nastavíte detaily, jaké si u náramku přejete mít funkční nebo vypnuté. Synchronizace s aplikací probíhá kontinuálně a automaticky, náramek se díky tomu vždy připojí poté, co jste se od telefonu příliš vzdálili a jste zpět.

A co na něj uživatelé?

Uživatelé jsou s fitness náramkem Lamax BFit Pro 2 velmi spokojeni. Očekávali spíše základ, ale funkce často předčily jejich očekávání. Oceňují aplikaci VeryFitPro, že je v češtině a velmi přehledně sestavená. Líbí se jim dva pásky v balení a také ciferníky, které jsou u náramku na výběr. Velmi si pochvalují viditelnost náramku na slunci, kdy díky TFT displeji náramek využívá právě slunečního svitu k posílení vyzařovaného množství světla. Dost využívají dálkové ovládání fotoaparátu nebo hudby v telefonu. Uvítali by GPS přímo v náramku, aby mohli chodit běhat bez mobilu, a přitom si pak mohli zobrazit trasu. Pochvalují si výdrž baterie na jedno nabití, která opravdu dosahuje 10 dní běžného používání. To je sice asi o polovinu méně než u Mi Band náramků, ale u Lamax oceňují ergonomičtější design, který na zápěstí sedí o něco lépe. Za nevýhodu považují sundávání pásku, které není pohodlné.