Chytrý náramek neboli fitness náramek nebo také smart band, ča jak se ještě náramkům tohoto typu říká, vyrábí dnes mnoho producentů. Jedním ze známějších je Honor, který funguje pod hlavičkou Huawei. V základní nabídce má chytrý náramek Honor Band 4 Crius, který je osazen dotykovým OLED displejem. Vybaven je vysokou certifikací proti prachu a vodě, takže s ním můžete i plavat. Pojďme se na něj podívat podrobněji.

Klasický smart-band design

Designem nijak nepřekvapí, jde o klasický smart-band design ve štíhlém provedení a d podlouhlým displejem, v nabídce je několik barevných variant, včetně černé, růžové a modré. Zapínání je na přezku, což je v případě chytrých náramků poměrně překvapivé řešení, přezkami bývají osazeny spíše hodinky.

Díky přezce si můžete být jistí, že náramek jen tak neodepnete a neztratíte. Přezka je černá, kovová, a to i v případě, že si pořizujete jinou než černou barvu náramku. Displej zabírá poměrně velkou plochu na horní straně náramku, má podlouhlý tvar a celkovou úhlopříčku 0,95 palců. Rozlišení displeje je 240 x 120 px, což je při velikost obrazovky celkem dostačující.

Rozměry

Samotný náramek má tyto rozměry (v x š x h): 43 mm x 17,2 mm x 11,5 mm. Hmotnost náramku je 23 g, takže ho na ruce brzy zcela přestanete vnímat. Zadní strana těla náramku je osazena snímačem tepu a konektory pro nabíjení. Samotné nabíjení probíhá na speciální nabíječce, která je magnetická, takže se s tělem náramku dokonale spojí. Připojení pak jede přes USB kabel, adaptér v balení samozřejmě není.

Rozložení znaků na displeji je přizpůsobeno jeho tvaru, proto například údaj o hodinách je napsán pod sebou, na jednom řádku hodiny, na druhém minuty. Můžete ale zvolit menší znaky a mít hodiny klasicky zapsané vedle sebe. Náramek ukazuje předpověď počasí na nejbližší hodiny a také počet ujitých kroků, a to vše na jedné obrazovce, té základní, která se zobrazí pro probuzení náramku.

Vyfrží až 17 dní na jedno nabití

Je však možné, jak už jsme poznamenali, si náramek pozměnit a zvolit jiný systém zobrazení informací. Chytrý náramek Honor Band 4 Crius má solidní výdrž, a to okolo 17 dní, pokud je příliš nezatěžujete měřením tepu a důkladnou analýzou spánku. Když jede náramek na plný výkon, vydrží cirka tři dny. Kapacita baterie je 100 mAh.

Odolnost je až do 50 metrů pod vodou, takže s náramkem lze plavat. Na sledování plavání je náramek i vybaven, při plavání čas, spálené kalorie a nově (předchozí model nedokázal) také rychlost, vzdálenost i tepovou frekvenci. Jsou tu však i jiné sportovní módy, zejména ostrá chůze na trenažéru, jízda na trenažéru, chůze, běh, volné cvičení.

Algoritmus inovovali

Výpočet srdečního teplu probíhá přes inovovaný algoritmus Huawei TruSeen 3.0, který je podle informací od výrobce přesnější a upozorní na nebezpečné hodnoty. Všechny běžné údaje o své aktivitě uvidíte na displeji náramku. A detailní analýzu si pak prohlédnete v aplikaci na mobilu. Chytrý náramek Honor Band 4 Crius se může spárovat jak s Androidem, tak s iOS, přičemž využijete aplikaci Huawei Health. Zde si vyberete právě váš náramek a pak jej spárujete.

Speciální pozornost věnoval výrobce senzorům pro analýzu spánku. Dozvíte se, jak jste na tom se svým spaním v hodnotách REM fáze, kvality hlubokého spánku, kvality lehkého spánku i probouzení. Na základě výsledků měření dostanete do aplikace doporučení, co dělat lépe nebo čeho se i nadále držet.

Průběžné sledování

Sportovní aktivity se sledují i v jejich průběhu, o každé z nich můžete vidět podrobnosti poté, co si je v náramku rozkliknete. Díky dotykovému ovládání to jde velmi snadno. A díky OLED displeji dobře uvidíte i na přímém slunci, když jste si šli třeba zaběhat.

Chytrý náramek Honor Band 4 Crius podporuje smart notifikace, takže budete mít stále přehled o tom, co se děje ve vašem mobilu. náramek najde mobil, pokud bude v dosahu cirka 10metrů. Díky náramku získáte i dálkové ovládání svého mobilu, protože jím můžete zmáčknout spoušť fotoaparátu v mobilu.

NFC ano

Vedle Bluetooth disponuje náramek i NFC, ale zatím s ním v Česku nezaplatíte, AliPay tu totiž ještě neběhá. Snad v blízké budoucnosti ano. Rozsvěcování displeje můžete nastavit na dotyk nebo na pouhé otočení zápěstím, čehož nejvíce využijete právě při plavání, protože s mokrou obrazovkou si dotyky příliš neporadíte.