Fén značky Valera se pyšní extra dlouhou přívodní šňůrou, která dosáhne až do 3 metrů. To je v podstatě téměř dvojnásobek toho, jaké šňůry se k fénům běžně dávají. Svou hmotností náleží tento fén spíše k lehčím – s hmotností 0,64 kg je manipulace s ním poměrně snadná pro dospělého člověka i odrostlejší dítě nebo staršího seniora.

Fén disponuje mimo jiné i závěsným okem, pomocí kterého je možné ho bezpečně uchytit na stěně. Stejně tak má fém odnímatelnou mřížku pro čistění hrubých nečistot, které v ní během fénování uváznou.

Fén má celkem vysoký příkon – pokud bereme v úvahu příkony i ostatních nejlépe hodnocených fénů na trhu. Fén Valera VALERA Silent power 2400 je hodnocen testy i uživateli jako jeden z nejlepších a nejkvalitnějších, které český trh nabízí.

Valera je švýcarskou značkou, jde o část produkce firmy Ligo Electric S. A. Ta si nastavila základní hodnoty, který se snaží svými výrobky dosáhnout. Hodnotami a cíli pro jejich produkty jsou především zdraví a vzhled vlasů. Své znalosti získává ze spolupráce se světovými vlasovými stylisty, odborníky z akademické sféry, od výrobců vlasové kosmetiky a v neposlední řadě naslouchá, podle svých slov, i potřebám konečných uživatelů.

Valera se díky tomu stala značkou profesionálních kadeřníků, ale je cenově dostupná i pro běžného českého zákazníka. Faktem je, že zcela profi fény se pohybují v cenách několika tisíc, ale tento model je určen pro běžný trh a koupit jej lze za cenu okolo patnácti stovek, i méně. Faktem je, že uspokojí zejména náročné zákazníky. Ti méně nároční jeho přednosti až tolik ocenit nedokáží.

Fén VALERA Silent power 2400 vám poskytne velkou sílu svého výkonu, ale zároveň poměrně tichý provoz. Foukání brzy ráno před odchodem do práce či do školy na tzv. nultou hodinu od sedmi už u vás nebude žádným problémem, ani ohniskem svárů.

Fén je vybaven mnoha funkcemi. Jednak ionizuje vzduch, čímž zajistí lepší kvalitu i vzhled vlasů, dokáže foukat studený vzduch pro rychlou fixaci účesu. Je vybaven koncentrátorem vzduchu, abyste dokázali soustředit jeho proudění na jedno konkrétní místo, má však i difuzér, pomocí kterého efektivně nazdvihnete své vlasy už od kořínků a vytvoříte vzdušný účes.

Na fénu můžete nastavit dvě rychlosti a tři teplotní stupně, plus studený vzduch.

Valera zavedla do svých fénů speciální technologii Colour Care, která chrání barvené vlasy a nepoškozuje je. Barvené vlasy totiž mají tendenci se pod horkým vzduchem vysušovat a ztrácet lesk, čemuž fény Valera dokáží účinně zabránit. Výrobky se značkou Colourcare chrání vlasy před ztrátou barvy, lesku, vysušením a udržuje je vitální po dlouhou dobu.

Tato funkce však brání rychlému vysoušení vlasů a jejich preciznímu tvarování horkým vzduchem. Ženy s hustými dlouhými vlasy fén neocení tehdy, kdy chtějí vysoušeč na rychlé sušení vlasů. Neocení ho ani ti, kdo používají fén místo kulmy. Tento fén je nastaven na nižší teploty, než je průměr u ostatních výrobků. Výsledkem je šetrnější péče o vlasy, ale zase delší doba nutná k fénování.