Kdo se nefénuje příliš často, případně nechce do fénu investovat zbytečně moc peněz, může vyzkoušet fén za tři stovky Sencor SHD 6600. Přestože jeho cena je i na desetině ceny za jiné fény, dostává se v hodnocení uživatelů do popředí. U něj opravdu platí, že za málo peněz poměrně dost muziky, ale opět opakuji: pro méně náročné uživatele.

Příkon fénu je rovných 2000 W, délka přívodní šňůry je delší, než průměrně osazovaných 1,8 metru – tento fén má šňůru o celých 80 cm delší, tedy 2,6 metru. A s tím už se dá poměrně snadno popocházet po místnosti, pokud potřebujeme i vyfoukat méně klidné děti.

Fén je však poněkud těžší, váží 0,9 kg, takže na delší práci to rozhodně není. Anebo je, ale až po několikatýdenním tréninku. Fén asi nebude vhodná ani pro odrostlejší děti a seniory.

Fén nepostrádá závěsné oko, proto je pohodlně skladovatelný formou zavěšení na háčku či skobičce. Je vybaven i odnímatelnou mřížkou, takže její čištění (dělá filtr nasávaného vzduchu) není nijak náročné a fém dlouhodobě udržíte v čistotě.

Na fénu lze nastavit 3 teploty foukání a 2 stupně rychlosti. K tomu ještě lze zapnout tlačítko foukání studeného vzduchu pro fixaci vytvořeného účesu. Teploty vzduchu jsou celkově nastaveny na nižší úroveň, proto nehrozí nebezpečí, že byste si nechtíce spálili vlasy, když se přehmátnete a nastavíte fén na nejvyšší teplotu.

Fén má i tvarovací koncovku neboli koncentrátor proudu vzduchu, pomocí kterého směřujete proud vzduchu přesně tam, kde zrovna potřebujete. Takto osazený fén se dobře používá především ke stylizaci vlasů.

Co fému chybí, je difuzér, kterým vlasy dobře nazvedáváme už od kořínků, a funkce ionizace vzduchu, jež brání vzniku statické elektřiny a tzv. poletování vlasů – to se má dařit pomocí tvorby velkého množství záporně nabitých částic. Takže pokud se obejdete bez těchto doplňků a máte trošku pevnější svaly zad a rukou, bude tento fén dobrou volbou za minimální náklady.

Zkušenosti uživatelů s fénem jsou vesměs pozitivní, hlavně v oblasti nastavování teploty, která se dobře reguluje. Také výkon fénu a tím i rychlost sušení vlasů jsou to, co je často ve zkušenostech uživatelů dáváno do popředí. Ale vždy s poznámkou, že fén je poměrně hlučný. Jeho výkon však hlučnost vyváží.

Někteří uživatelé fén nedoporučují, protože jeho tělo je velmi dlouhé, a proto se jim s ním hůře manipuluje. O to více se tedy fén dá doporučit spíše větším a silnějším lidem, droboučké uživatelky si s ním pravděpodobně moc nezaradí.

Uživatele může potěšit širší nabídka barevných provedení. Běžnou, ale přesto velmi žádanou a užitečnou součástí fénu je i tepelná pojistka proti přehřátí.