Nejen v kadeřnictví, ale i doma chceme mít možnost vysušit si vlasy fénem, který nám jednak umožní nepřetěžovat vlasy enormně teplým vzduchem a jednak nám zajistí možnost tvarovat účes vzduchem chladnějším nebo zvýšit objem vlasů pomocí difuzéru. Přesně tyto možnosti nabízí fén Rowenta Powerline CV5090F0.

Jde o profesionální kvalitu fénu, ale určenou pro domácí použití. Jaké profesionální parametry tento fén má? Jedná se o vysoký příkon (2300 W) a zároveň nízkou hmotnost – neváží totiž ani jeden celý kilogram. Také ergonomicky tvarované uchycení. To vše zajistí, že vysoušení pomocí fénu Rowenta Powerline CV5090F0 je rychlé a také docela pohodlné.

Ale je nutno brát v potaz, že fén je poměrně velký, rozhodně větší, než bylo u Rowenty dříve zvykem. Vlivem větší velikosti je fén také hlučnější, proto večerní nebo brzké ranní foukání vlasů nebude příliš diskrétní.

Navíc si můžete tímto fénem ionizovat vlasy – ionizace eliminuje vznik statické elektřiny, díky čemuž zanechává vlasy hladké, lesklé a hlavně poddajné pro další úpravu. Vlasy pak díky ionizaci déle drží požadovaný tvar – a to s použitím menšího množství vlasové kosmetiky.

Fén je vybaven kabelem o délce 1,8 metru, díky tomu je jeho použití opravdu flexibilní. Na vývěr je buď koncovka koncentrátoru vzduchu, díky níž bude vysoušení velmi rychlé, nebo naopak difuzér, který rozvede vzduch do širšího prostoru a díky svému tvaru zajistí, že foukáte do dokonale nazvednutých a objemově zvětšených vlasů.

Difuzér však není možno používat při nejvyšším stupni teploty. Ten je totiž natolik vysoký, že jednak deformuje plast difuzéru a jednak samozřejmě pálí.

Sílu proudění vzduchu (2 stupně) i teplotu (3 stupně) je možné nastavit každé zvlášť, proto je množství kombinací poměrně velké. Filtr přívodního vzduchu je snímatelný, a tak je snadné jej udržovat v čistotě.

Fénu chybí tlačítko pro optimální nastavení teploty i proudu vtduchu (tzv. funkce vital, kterou mívaly předchozí modely). Uživatelé občas zmiňují, že by uvítali vyšší rychlost proudění vzduchu, tzv. turbo funkci pro ještě rychlejší vysoušení vlasů při nastavení střední úrovně teploty vzduchu.

Fén má i funkci proudění studeného vzduchu, ale rozdíl v teplotě studeného vzduchu a vzduchu na nejnižší teplotu je minimální. Tlačítko studeného vzduchu je nutno po celou dobu držet stisknuté.

Z počátku je nutné fén tzv. zajet, nechat tedy, řekněme, vypálit. K tomu však stačí několik minut provozu na prázdno, pak už plast konstrukce cítit není. Ale celkově působí fén tzv. bakelitovým dojmem, firma Rowenta pravděpodobně výrazně snížila kvalitu plastů, ze kterých fény vyrábí.