Remington nabízí mnoho produktů k péči o vlasy, přičemž cenová kategorie těchto produktů je na cca polovině běžných cen jiných „značkových“ kousků. Příkon fénu je mírně nižší, 2000 W, ale délka kabelu a možnosti ovládání jsou v podstatě stejné, jako u mnohem dražších modelů.

Fén Remington D3010 Power Dry 2000 je vhodný i pro tvorbu náročnějších účesů díky keramicko-ionizační mřížce, která Vám umožní vytvořit krásně hladký účes. Ten je pak možné poměrně rychle zafixovat foukáním studeného vzduchu. Vlasy, které jsou foukány s použitím ionizační technologie, se nekrepatí a nelétají okolo hlavy, jsou prostě poslušnější.

Fén má v sobě také tzv. Eko nastavení, které šetří energii potřebnou k fénování. Stačí toto nastavení zvolit a fén si sám vezme mnohem méně energie, než při základním provozu na nejvyšší teplotě.

Na fénu lze nastavit dvě rychlosti foukání a tři stupně výkonu, tedy teploty. Navíc je možné foukat studený vzduch. Mřížka filtrující nasávaný vzduch je odnímatelná, takže její čištění je velmi snadné. Model má však pouze jeden filtr, takže riziko nasávání jemného prachu je poměrně velké. Značka Remington vyráběla modely se dvěma filtry, od čehož u tohoto modelu, ke škodě výrobku, upustila.

Fén disponuje pouze jedním nástavcem, kterým je odnímatelný koncentrátor proudu vzduchu. Díky němu je možné zacílit proudění foukaného vzduchu přesně tam, kde jej zrovna potřebujete.

Fén je při vyšších rychlostech hlučnější, ale to platí i o dvojnásobně dražších modelech jiných značek. Uživatelé si na fénu pochvalují nízkou hmotnost a zároveň výkonnost, dále také skutečnost, že se dobře drží pravákům i levákům.

Vlasy jsou díky vysokému příkonu fénu vyfoukané poměrně rychle, čas nutný k foukání je srovnatelný s mnohem dražšími modely. Fénu nechybí ani očko pro zavěšení na stěně v koupelně či kdekoliv jinde.

Manipulace s tlačítky rychlosti a teploty byla některými uživateli hodnocena jako těžší, kdy je nutno více zabrat, aby se nastavení rychlosti či teploty změnilo. To ovšem nemění nic na skutečnosti, že za cenu, za kterou je prodáván, je nákup tohoto modelu výhodným rozhodnutím.