Velmi lehký, výkonný a také variabilní vysoušeč vlasů. To je Philips DryCare Advanced HP8233/00. Má neuvěřitelných šest stupňů teploty a také dalších 6 stupňů rychlosti. Nabízí tedy nepřeberné množství kombinací teploty a síly proudění vzduchu.

To ale není vše. Tento fén nabídne ještě další čtyři doplňkové funkce: ionizaci vlasů, turbo foukání, thermo protect pro rychlé, ale šetrné vysušení, a také chladný vzduch.

Ionizace vlasů slouží k tomu, aby vlasy dobře držely. Díky záporně nabitým iontům se totiž eliminuje vznik statické elektřiny. A vlasy mohou normálně fungovat. Studený proud vzduchu slouží k upevnění účesu – jakmile účes vyfoukáte, je vhodné jej stabilizovat studeným vzduchem, tedy náhlým ochlazením vlasů. Tlačítko studeného vzduchu je nutno celou dobu jeho použití držet.

Turbo foukání pomůže tam, kde je nutno si se sušením pospíšit. A funkce thermo protect nastaví fén tak, abyste si mohli vlasy pohodlně a bez starostí o teplotu vyfoukat.

Fén Philips DryCare Advanced HP8233/00 má k sobě 2 nástavce. Koncentrátor proudění vzduchu posílá foukaný vzduch v úzkém proudu tak, abyste jej mohli zamířit přesně tam, kde potřebujete foukat. Asymetrický masážní difuzér vám pro změnu pomůže s objemem a s vlnami. Difuzér totiž díky speciálně navrženému tvaru vede na povrch hlavy vzduch z několika různých úhlů a vlasy tímto nadzvedává už od kořínků. A tak dodává jednotlivým pramínkům objem.

Fén, přestože je vybaven tolika funkcemi a příkonem 2200 W, je poměrně lehký, váží jen 0,6 kg. Takže manipulaci s ním zvládnou i větší děti nebo starší lidé. Přívodní kabel je poměrně dlouhý – 1,8 metru. Takže s fénem můžete volně pohybovat a také se pohodlně postavit či posadit před zrcadlo.

Fén suší opravdu rychle a hlavně bez přepalování vlasů, pokud se nastaví funkce thermo protect. Vysoká teplota foukání, která se dá samostatně nastavit, slouží pouze pro tvarování vlasů vzdálených od pokožky hlavy a od kořínků.

Co je ještě na fénu zajímavého? Keramický prvek fénu vydává infračervené teplo, které zajišťuje jemné zahřívání napomáhající ochraně vašich vlasů. Zároveň chrání proti přesoušení vlasů, aniž by však omezil rychlost a účinnost vysoušení.

Fén je poměrně velký a hlučný, což je nemocí velké většiny současných fénů. Rukojeť postrádá protiskluznou úpravu, což ale ve vlhčím prostředí koupelen nemusí až tolik vadit. Jen je nutno s tím počítat.

Na druhou stranu tlačítka na fénu jsou posuvná, ale nijak snadno. Nestane se tedy, že byste nechtěně během manipulaci posunuli nastavení fénu jinam. Ale pokud chcete nastavení posouvat, manipulace nijak obtížná není.