Každý, kdo pracuje u počítače alespoň tři hodiny denně, by se měl zajímat o to, jakou židli používá, jaký má židle vliv na jeho záda a ostatní klouby. Vyplatí se sledovat nabídku ergonomického vybavení kanceláří, a to samozřejmě včetně židlí, případě křesel.

Lze ji i vyklonit

Důležité charakteristiky ergonomické židle nebo křesla jsou možnosti nastavení a také vyklonění do požadovaných směrů. Ergonomická kancelářská židle DX Racer OH/RZ21/NY/NAVI splňuje požadavky na ergonomii poměrně dobře. Pojďme se podívat na její parametry:

Nosnost ergonomické kancelářské židle DX Racer OH/RZ21/NY/NAVI je až 130 kg, takže je dostatečně pevná i pro urostlejší postavy. Celková hmotnost židle pak je 28 kg, což značí, že si ji jen tak nepřenesete, ale budete upřednostňovat její přesun po kolečkách. Židle je tak těžká, protože její základ tvoří metalický rám, na kterém je velmi hustá paměťová pěna. To zajistí pohodlné používání, ale přitom dostatečné zpevnění těla, když v židli sedíte.

Spíše pro menší

Podsedák se dá nastavit až do výšky 54 cm. Celková hloubka sedu je 48 cm, jeho šířka pak 38 cm. Z toho jasně plyne, že nejde o židle pro děti nebo pro drobnější postavy. Potah židle může mít různé barvy, povrch je většinou z ekokůže neboli z polyuretanu (koženka).

Během nastavování výšky je možné mít židli vysokou 124 – 134 cm, podsedák může být v minimální výšce 44 cm (ta maximální je 54 cm, jak už jsme zmínili). Pětiramenný kříž coby základ židle, je hliníkový. Samozřejmostí jsou pojezdová kolečka.

Pohodlné 3D područky

Pohodlné 3D područky jsou součástí balení – jsou téže výškově nastavitelné. To aby se v židli dobře cítili lidé s vyšší postavou, ale i menší z nás. Židle má pohyblivý sedák, který se může naklánět do stran.

Důležitý je i pohyb opěráku, vykloníte jej totiž téměř do lehu. Pod židlí DX Racer OH/RZ21/NY/NAVI, respektive pod jejím podsedákem, je mechanismus pro pohyb jak podsedáku, tak samotné opěrky. Sami uživatelé si židli většinou chválí, že má kvalitní zpracování a že rozhodně splňuje jejich nároky na ergonomii. Oceňují i bederní podložky a polštářek pod hlavu, respektive za hlavu.