Střední třídou mezi epilátory je Rowenta Soft Sensation EP5720F0. Jde o strojek k epilaci, který se prodává za velmi rozumnou cenu, ale přesto se pyšní třemi patenty na technologie práce s chloupky a pokožkou. Dokáže natolik zaměstnat mozek jinými vjemy v okolí vytrhávaných chloupků, že samotné vytrhávání není to hlavní, co vnímáme. Výsledná bolest z trhání je tedy rozmělněna jinými, příjemnými masážními podněty.

Příjemně malý do ruky

Epilátor Rowenta Soft Sensation EP5720F0 je navíc příjemně malým epilátorem, který se hodí do každé ženské ruky. Jeho velikostní parametry jsou podle uvedení výrobcem následující: Rozměry (v x š x h): 21,8 cm x 5,5 cm x 21,5 cm. A hmotnost je cirka 350 g.

Zajímavou na tomto strojku není jen technologie ověnčená třemi patenty, ale také ženský design, respektive design s důrazem na ženskost. I proto je v oranžovém odstínu, s tóny růžové barvy a se zlatými a stříbrnými prvky po celém jeho těle.

Exfoliační nástavec nedovolí chloupkům zarůstat

Epilátor Rowenta Soft Sensation EP5720F0 Nabízí téměř bezbolestnou epilaci, která byla podle výrobce testována na ženách se sníženým prahem bolesti. Díky tomu můžete nohy opravdu dobře epilovat, do posledního chloupku, protože vás bolest nebude nutit k tomu, abyste to odflákly. A co je vynikajícím doplňkem, je možnost přejet nohy exfoliačním nástavcem, což je pemza, respektive peeling, který neumožní, aby chloupky zarůstaly. Každé místo, kde by se chloupky chtěly zavrtávat pod pokožku, bude exfoliačním nástavce, porušeno a chloupek bude osvobozen. Díky tomu jej budete moci při další epilaci zase hned odstranit, protože epilátor Rowenta Soft Sensation EP5720F0 bere chloupky již od 0,5 mm.

Mikro impulzy sniží pocit bolesti

A v čem je základ pro méně bolestivou epilaci u epilátoru Rowenta Soft Sensation EP5720F0? Jde o exkluzivní systém, který vyvíjí až 1400 mikro impulzů za sekundu, a ty blokují pocit bolesti hluboko v pokožce. Pak je tu ještě druhá patentovaná technologie, což je Micro-Contact. Ta minimalizuje kontakt epilátoru s křivkami těla, napíná pokožku a brání jejímu podráždění. To opět snižuje bolestivost epilace. Zaujmou masážní kuličky, které právě přenášejí mikro impulzy do pokožky. Díky tomu je masáž jemná, ale přitom účinná.

Epilátoru Rowenta Soft Sensation EP5720F0 nechybí ani světýlko pro osvětlení epilované části pokožky, abyste měli přehled o každém kousku epilované kůže a nepřehlédli jediný chloupek. Sice je občas nutné se k již epilovanému místu vrátit, jak uvádějí spotřebitelky, ale díky masáži to není až tak velký psychický ani fyzický problém.

Více nástavců

Epilátor Rowenta Soft Sensation EP5720F0 má několik nástavců coby součást základního příslušenství. Všechny se dají omývat pod vodou, ale tělo přístroje nikoliv, to je v provozu pouze se zástrčkou do elektřiny, takže například do sprchy s ním rozhodně nechoďte.

A nyní k těm nástavcům. V balení najdete nástavec na zastřihování chloupků v oblasti bikin, jeho výška je 3 mm. Takže vykouzlíte jakýkoliv střih a tvar, přesně podle toho, jak potřebujete. Zbytek oblasti bikin můžete oholit běžnou holicí hlavou, která je pro citlivé oblasti mnohem vhodnější než epilace vytrháváním, i když výsledek vydrží jen několik málo dní, místo několika týdnů.  Pokud byste se přece jen rozhodli pro epilaci i na citlivých místech, nabízí epilátor Rowenta Soft Sensation EP5720F0 nástavec pro citlivou epilaci, která je citlivější díky omezení epilovaného prostoru. Nasazování i sundávání nástavců je snadné, jde o zacvakávací systémy, které ovládáte pomocí tlačítek na bočních stranách epilátoru.

V příslušenství epilátoru Rowenta Soft Sensation EP5720F0 nechybí samozřejmě ani čisticí kartáček a také látkový pytlíček pro snazší uskladnění epilátoru nebo pro jeho pohodlnější sbalení na cestování kamkoliv. Má dvě rychlosti provozu, takže podle potřeby si nastavíte, jakou rychlost epilace právě upřednostníte. Na citlivějších místech tu pomalejší, na běžných místech na pokožce tu vyšší, což i urychlí celkový proces. Epilační hlava má 24 pinzet, což také urychlí samotnou epilaci.

Přívodní kabel má délku 2 m, což nemusí být úplně pohodlné. Ale prodlužovací šňůra to jistě vyřeší.

Uživatelky našly i mínusy

Některé uživatelky si stěžují, že epilátor Rowenta Soft Sensation EP5720F0 přetrhne slabší chloupky, že je nezvládne vytrhnout. To je obecně potíž u všech epilátorů, že slabší chloupky nedokáží vytrhnout. A díky přetržení chloupek následně zesílí. A při příští epilaci už s ním budete úspěšnější. Uživatelky také potvrzují mnohem nižší bolestivost epilace, ve srovnání s přístroji, které vlastnily dříve. Oceňují i velmi snadné ovládání a manipulaci s přístrojem.