Epilátor pro méně náročné uživatelky. Je potřeba se s ním trošku poprat a věnovat mu více času, ale svou funkci splní, chloupky odstraní. Jen si musíte zvyknout na to, že jedno místo budete muset přejet vícekrát, abyste dosáhla toho výsledku, který žádáte.

Tyto nevýhody jsou ale vykoupeny pořizovací cenou epilátoru, která je okolo pětistovky. Takže žádná láce a svou práci nakonec odvede. Pokud tedy nemáte peněz na rozhazování, ale potřebujete se něčím holit, je Epilátor Rowenta EP1030F4 dobrou volbou.

Patří do řady epilátorů, které jsou napájeny přímo ze sítě. To s sebou nese cosi výhodného, například že nemusíte čekat na dobití akumulátoru, ale také mnoho nevýhod – počínaje nebezpečím, že se přívodní kabel vlivem velké manipulace brzy přelomí, konče například tím, že epilátor Rowenta EP1030F4 si s sebou do sprchy prostě nevezmete. A navíc se oholíte jen tam, kde je přístupná elektrická zásuvka.

Epilátor Rowenta EP1030F4 je vhodnou volbou pro začínající uživatelky. Rozhodně je, lepší a ve výsledku i levnější než jednorázová holítka, která je nutno zakupovat stále dokola, a navíc u nich hrozí dost nepříjemné pořezání.

Pokud se bojíte bolesti t vytrhávání chloupků, tak vězte, že epilační hlava s masážními kuličkami uvolní vaši pokožku, působí na nervy vnímající bolest, a díky tomu redukuje bolest v místě epilace. Úplně bez bolesti se to sice neobejde, ale uživatelky se zmiňují o tom, že použití je opravdu méně bolestivé, než u modelů bez masážních kuliček.

Epilátor Rowenta EP1030F4 má velmi kompaktní rozměry, díky tomu dokonale padne do ruky i mladým a jemným dívkám. Ani hlučnost není nijak výrazná, najdou se i hlučnější modely.

Epilační hlavice je vybavena 24 pinzetami, což je spíše dolní hranice mezi epilačními strojky. Ale i tak je to dost na to, aby epilace nakonec proběhla úspěšně – když strojku dáte možnost pracovat na jednom místě několikrát.

Jemnější chloupky strojek spíše přetrhne, než vytrhne, aspoň takový dojem uživatelky s jemnějšími chloupky nabyly. Chloupky pak totiž dorůstají již během jednoho týdne.

Epilátor Rowenta EP1030F4 se vám ale zalíbí v tom, jak jednoduché je se o něj postarat po použití. Stačí očistit přiloženým čistícím kartáčkem a opláchnout pod tekoucí vodou. Ale pozor, jen samotnou sejmutou epilační hlavu, bez přístroje. Ten totiž není vodotěsný.

Epilátor pracuje ve dvou rychlostech – v pomalejší tam, kde jsou místa citlivější a je potřeba s nimi zacházet jemněji. Ve vyšší rychlosti používejte epilátor kdekoliv jinde.

A třešinka na dortu nakonec: Rowenta myslela na ženy, které mají rády výraznější ženské barvy. Proto je epilátor v prodeji v krásné kombinaci barvy bílé s ostře růžovou, ale také s tyrkysově modrou.