Toužíte po hladkých nohou, dlouhodobě bez chloupků, ale nechcete do nákupu holicího strojku investovat tisíce? Jedna tisícovka vám bude stačit na epilátor Philips Satinelle Soft HP6423/00. Je vybaven jak hlavicí na depilaci, tak na epilaci a dokonce i zastřihovacím hřebenem pro úpravu oblasti bikin.

Epilátor Philips Satinelle Soft HP6423/00 si podle výrobce poradí i s chloupky v délce 0,5 mm. Uživatelky toto tvrzení vyvracejí, epilátor prý dobře bere pouze chloupky delší. Ale i tak jsou celkově s epilátorem spokojeny, jeho účinnost je dostatečná.

Epilátor je napájen přímo ze sítě, což s sebou nese výhody i nevýhody. Výhody najdeme v tom, že není třeba čekat na nabití akumulátoru a také je možno přístroj používat poměrně dlouho. Pak ale nastupují nevýhody: přístroj není použitelný ve sprše, přívodní kabel se vlivem časté manipulace a otáčení rád přelomí. Takže je ztracen kontakt přístroje s elektřinou a je vymalováno. Epilátor je navíc možné používat jen tam, kde je přístupná elektrická zásuvka.

Epilátor Philips Satinelle Soft HP6423/00 je ergonomicky velmi dobře vyřešen. Podle ohlasů uživatelek se opravdu dobře drží. Neklouže z rukou a je možné ho chytit pevně a bezpečně.

Negativně ale mnoho žen vnímá skutečnost, že většina částí epilátoru je vyrobena z chatrnějšího plastu, než by asi bylo vhodné. Důsledkem nejsou jen nepříjemné vibrace do rukou, ale i vysoká hlučnost. Takže večerní či brzká ranní depilace / epilace asi moc nehrozí. Strojek sice může jet dvěma rychlostmi, ale i ta nižší umí pořádně hlučet.

Při vytrhávání chloupků je účinnost oholení poměrně dlouhá, dokonce až téměř 4 týdny. Nové chloupky navíc rostou pomaleji a v řidším porostu, takže i když už začínají růst nové, nejsou až tolik viditelné jako dřív.

Pokud chcete začít vytrhávat delší chloupky, je lepší je nejdříve stříhnout pomocí holící hlavice s hřebenem. Chloupky zkrátíte ba výšku ideální k tomu, aby je pinzety dobře zachytily a rychle vytrhly. Pinzet je na strojku 20, což je v podstatě minimální počet mezi ostatními výrobky, které jsou na trhu.

Pro oblast bikin a pro podpaží se vytrhávání chloupků až tolik nedoporučuje. Zde se bude hodit nástavec pro bezpečné oholení, který zajistí, že se rozhodně nijak nepořežete.

Po skončení holení je možno jednoduše strojek vyčistit – omýt vodou. Předchozí modely od Philipsu tuto možnost neměly, takže příjemná a zejména praktická inovace. Pokud nechcete nebo zrovna nemůžete omývat vodou, využijte čistící kartáček, který je také součástí balení.

Některé ženy chtějí být na krátko absolutně všude, jiné preferují jemný porost právě v oblasti bikin. Zastřihovač chloupků s hřebenem je právě k tomuto účelu šikovným pomocníkem. Zastřihování bude bezpečné, pohodlné a rychlé. Pokud ale chcete pouze vytrhávací strojek, zakupte jen základní model – vyjde mnohem levněji, než model s nástavci.