Od prvního března roku 2016 rozjel Braun velmi sebevědomou akci: projekt: „Garance vrácení peněz“. O co jde? O to, že pokud nebudou uživatelky spokojeny se zakoupenými epilačními strojky Braun, mohou je z jakéhokoliv důvodu nespokojenosti vrátit do šedesáti dní od nákupu – v originálním obalu, nepoškozené a s originálem dokladu o koupi.

Tohle dost napovídá o tom, v jaké kvalitě a účinnosti jsou současné strojky Braun vyráběny. Evidentně jim věnovali tolik úsilí při vývoji a evidentně jim také tolik věří, že si dovolili nasadit do kampaně tuto akci. A jak je to se strojkem BRAUN Silk-épil 7 7-939E Wet&Dry?

Konkrétně jde o ergonomicky velmi povedený epilátor s celými čtyřiceti pinzetami. To je prozatím maximum, které je na strojcích nabízeno. Takže plocha záběru strojku je poměrně široká, epilační hlava je výkyvná, a tak epilátor ušetří své uživatelky zbytečně dlouhého utrpení. I když… výrobce prohlašuje, že bolest a utrpení při vytrhávání chloupků už se nekoná. Jak to že?

Epilátor BRAUN Silk-épil 7 7-939E Wet&Dry totiž má jednu funkci, která od vnímání bolesti z trhání chloupků značně pomáhá. Jakou? Masáž. A to vibrační masáž. Vysokofrekvenční. Tím se podaří strojku omámit nervy umístěné v pokožce a vnímající bolestivé podněty. A co si budeme povídat, vytrhávání chloupků rozhodně bezbolestné není.

Výrobce však slibuje, že Epilátor BRAUN Silk-épil 7 7-939E Wet&Dry svými vysokofrekvenčními vibracemi rozptýlí nervy v pokožce natolik, že bolest již nebude tolik úporná a bude snesitelné i holení v oblasti třísel. Velmi odvážné tvrzení.

Aby ho dostál, podporuje účinnost masáží také chaldivými a zklidňujícími vlhčenými ubrousky Olay. Ty volní pokožku před epilací pro ještě vyšší komfort. Pravděpodobně jsou napuštěny látkami, které lokálně snižují schopnost nervů vnímat bolest.

Při pohledu na recenze uživatelek tohoto a jemu podobných strojků od firmy Braun je však jasné, že tvrzení nebude od pravdy moc daleko. Uživatelky si jej pochvalují právě pro jeho vysokofrekvenční vibrační masáže, které opravdu velkou část vnímání bolesti dobře rozptýlí. Další možností, jak si při epilaci ulevit, je možnost vzít si epilátor s sebou do vody. Takže ve sprše bude holení příjemnější a také bez starostí o následný úklid odpadu – odteče sám během té doby, co se budete sprchovat. A během sprchování také strojek vyčistíte, prostě ho jen pořádně propláchnete.

Ale začínající uživatelky se musejí smířit s tím, že první epilace prostě bolet bude. Doposud nevytrhávané chloupky jsou v dobré kondici, mají pevný kořínek, a tudíž jeho vytržení nebude jen drobností. Epilace číslo dva, která bude nutná za 3 – 4 týdny, už bude mnohem méně nepříjemná.

Epilátor je vybaven 40 pinzetami, ale také výstupky Soft Lift, které nazvednou každý chloupek, i ten narostený pod nejostřejším úhlem, tedy nejvíce přiléhající k pokožce. Pinzety dokáží zachytit chloupky i o délce okolo 0,5 milimetru. Takže po epilaci nebude na holených místech po chloupcích ani památky.

Může se objevit podráždění pokožky, a to v místech, kde byly vlasové kořínky. S tím je potřeba počítat a hned po epilaci aplikovat zklidňující a hydratující přípravky. Při následných epilacích bude problém vždy menší, protože i chloupků už naroste méně.

Při epilaci v mokru není samozřejmě možné mít strojek připojen do elektřiny. Proto je napájen pouze baterií, která se dobíjí nabíječkou. Dobití trvá přibližně hodinu a provoz vydrží okolo čtyřiceti minut. Nastavit můžete dvě rychlosti epilace. Nižší rychlost na jemnou epilaci v citlivějších částech těla, vyšší rychlost na klasickou epilaci nohou.

Pokud máte obavy, že ve sprše není tak dobré osvětlení, abyste viděli na epilovanou pokožku dostatečně dobře, můžete své obavy také hodit za hlavu. Epilátor BRAUN Silk-épil 7 7-939E Wet&Dry je osazen světlem Smartlight, díky němuž uvidíte každý chloupek na vašem těle.

Model BRAUN Silk-épil 7 7-939E Wet&Dry je vybaven i dvěma doplňkovými kousky k péči o vaše tělo. Konkrétně jde o dva kartáčky na tělo a obličej. Kartáč určený k peelingu pokožky na většině povrchu těla je tvořen deseti tisíci jemnými štětinkami. Ty si poradí s odumřelými kožními buňkami, odstraní je a zajistí, aby pokožka mohla dokonale regenerovat. Sonická peelingová technologie pro peeling pokožky těla poskytuje více než 3 000 mikrovibrací za minutu.

Obličejový kartáček (pro obličej, bradu a dekolt) k peelingu a masáži pleti můžete použít také k odstranění make-upu a nečistot z pórů. Kartáček na obličej má rotující hlavici. Hloubkové čištění pórů zabere pouhou 1 minutu, ale výsledek budete pociťovat dlouhé hodiny.

Zde se uživatelky shodují v názoru, že příslušenství by mělo fungovat opačně, tedy na obličej sonické vibrace, na tělo rotující kartáček.  S příslušenstvím nějak extrémně spokojeny nejsou, ale základní strojek si velmi pochvalují. Takže kdo nestojí o kartáčky a štětinky, vyberte si model bez doplňkového příslušenství. U značky Braun se ale vyplatí zůstat. Třeba už jen proto, že když zjistíte, že nejste epilační typ, strojek prostě můžete vrátit.