Přáli byste si mít doma soukromého maséra, který by byl kdykoliv k dispozici a kdykoliv zvládl namasírovat různá místa na vašem těle? Můžete se zkusit poohlédnout po některém z neurostimulátorů, které fungují na připojení do elektrické sítě nebo i na baterii. Jsou předprogramovány pro různé části těla. A díky pružné podložce je možné nainstalovat si je kamkoliv, aby masírovaly buď jednotlivé doby na těle, nebo prováděly plošnou masáž.

Jedním z nejúspěšnějších a fyzioterapeuty nejdoporučovanějších neurostimulátorů je elektronický neurostimulátor Omron E4 Professional. Má v sobě 12 různých masážních programů pro jednotlivé části těla. A k tomu ještě může fungovat v pěti regulovatelných stupních intenzity masáže tak, aby případná bolavá místa opravdu mohla relaxovat, nikoliv podstupovat příliš velké dráždění masážním přístrojem.

Nízká frekvence masáží je určena pro léčbu ztuhlých svalů. Ta vysoká pro změnu na léčbu akutních problémů způsobující křeče v okolních svalech. Ostatní stupně intenzity použijete na problémy někde mezi.

Masáže jsou přednastaveny pro rameno, kloub, paže, záda, nohy a chodidla. Základní masáž je prováděna čtyřmi různými metodami, kterými je poklep, tlak, tření a hnětení. Vy si vždy můžete zvolit, kterou metodu preferujete.

K tomu všemu je možné regulovat i frekvenci pulsů, tedy rychlost poklepu nebo tření. Masáž může probíhat v jednotlivých bodech nebo naopak na celé ploše. Elektronický neurostimulátor Omron E4 Professional má i funkci repeat, což je opakování vyhovující stimulace.

Jestliže patříte k lidem, kteří vyžadují lehký začátek masáže, ale postupně si přejete jejíi vyšší intenzitu, můžete sáhnout po funkci hyper. ta právě postupně zvyšuje intenzitu prováděné masáže. Nejjemnější stimulaci zajistí funkce soft.

Elektrody jsou omyvatelné a mají dle výrobce dlouhou životnost. Tenhle názor však uživatelé nesdílejí, podle nich nalepovací omyvatelné elektrody odcházejí předčasně brzy. Abyste věděli, co právě máte navoleno, je na elektronickém neurostimulátoru Omron E4 Professional i multifunkční displej pro sledování parametrů léčby a zvoleného módu masáže

Baterie udržující paměť přístroje a uvádějící přístroj do chodu je vyměnitelná. Její životnost výrobce uvádí na 3 měsíce v případě, kdy elektronický neurostimulátor Omron E4 Professional používáte jednou denně na maximálně 15 minut masáže. Při intenzivnějším použití je nutné počítat s vyšší spotřebou.

Sledovat patnáctiminutový interval však není nutné, elektronický neurostimulátor Omron E4 Professional se po 15 minutách automaticky vypne, aby nedocházelo k „přemasírování“ vybrané části těla. Výstupní signál přístroje je: 85 mA, maximálně 90 V, aprox. 1~1188 Hz.

Co se šíře pulsu týká, je maximální 500 us +/- 5%. Hmotnost celého přístroje i s baterií je příjemných 155 g. A rozměry jsou následující (š x v x h): 60 mm x 199 mm x 21 mm. V balení k tomu najdete ještě jeden pár velkých jumbo elektrod, dva kusy mikrotužkových alkalických baterií AAA, cestovní pouzdro.

A samozřejmě i návod v češtině. Jen je bohužel poměrně stručný, nepopisuje masáže – a k čemu se která se hodí. Tady musí nastoupit hledání na internetu. Uživatelé se shodují, že bolesti svalů nebo kloubů z namožení se při masážích ztratí během několika použití.