Elektroboardy většinou trpí poměrně krátkým dojezdem, takže na delší vzdálenost se s nimi vydáváme, jen pokud jsme ochotní buď se odrážet část cesty sami, nebo pokud pojedeme kus z kopce. Velké pohodlí v této otázce ale přináší model se dvěma bateriemi nazvaný elektroboard Koowheel Kooboard D3M v2, baterie se vyměňují jen pomocí dvou šroubů.

Dodatečně daleký dojezd, ale přitom s možností naložit elektroboard do letadla (jedna baterie nepřekročí maximální povolenou kapacitu). Díky možnosti zrušit omezení maximální rychlosti, která je 30 km/h, se navíc jedná o stroj i pro velmi pokročilé jezdce. Pojďme se na elektroboard Koowheel Kooboard D3M v2 podívat podrobněji.

Nosnost nezklame

Elektroboard Koowheel Kooboard D3M v2 má maximální nosnost 130 kg, což je pro běžnou populaci zcela dostačující, k nejvyšším nosnostem elektroboardů to ale nepatří. Jestliže potřebujete vyšší nosnost, můžete ji na trhu stále ještě najít.

I přes vysokou nosnost se dá s tímto modelem úspěšně stoupat i do většího kopce, a to až se sklonem 25 %. Kolečka navíc mají 90 mm v průměru, což je na jízdu i po méně rovném terénu celkem dostačující. Jejich šířka je 52 mm. Materiál kolečkem je ale polyuretanový plast, což nemusí vyhovovat všem, jde o tvrdší materiál, než poskytne například PU guma. Kolečka jsou samozřejmě vyměnitelná.

Parametry longboardu

Elektroboard Koowheel Kooboard D3M v2 má velikostní parametry longboardu, jinými slovy jsou jeho rozměry následující (v x š x h): 920 mm x 240 mm x 130 mm. Hmotnost je docela vysokých 7,3 kg, takže na přenášení není tento model zrovna nejlepší. Pokud na něm chcete jezdit do práce, je vhodné pro něj mít parkování celkem blízko. Navíc mu chybí vhodné madlo k zachycení, tak se pronese opravdu brzy.

Dojezd až 40 km

Elektroboard Koowheel Kooboard D3M v2 vyniká dojezdem do 35 až 40 km, podle terénu a zátěže. Maximální cestovní rychlost je asi 30 km/h, ale lze ji zvýšit tím, že se na dálkvém ovládání deaktivuje omezení rychlosti, a to tak, že 5x stlačíte na ovladači tlačítko pro odblokování rychlosti. Pak pojedete i více než 40 km/h.

Motor má totiž výkon až 700 W, jde složen ze dvou motorů integrovaných do zadních kol, jmenovitě jde o motor Dual drive HUB Motor 700W (2x 350W). Samozřejmostí je certifikace odolnosti proti vodě a prachu. Cena elektroboardu je poměrně vysoká, ale jím dodaná hodnota také.

Nechybí ani rekuperace na brzdách, aby se při jízdě z kopce dala dobíjet baterie. Celková kapacita baterie je 8 800 mAh, baterie je rozdělena do dvou kusů, které se vyměňují pomocí dvou šroubů. Jeden kus má kapacitu 4 400 mAh. Jeden kus baterie se nabíjí na nabíječce DC42V2A s výstupem 2A a UL certifikátem cirka 2 hodiny.

7 vrstev javoru

Jde o elektrický longboard, tedy delší prkno, než mají klasické elektrické skateboardy. A tak není divu, že v desce je dřevo z kanadského javoru v sedmi vrstvách, aby byla zaručena pevnost, ale zároveň i pružnost desky. Design nepřekvapí, ale ani neurazí.

Dálkové ovládání má vlastní akumulátor, který se nabíjí cirka 30 minut, jde o kapacitu 300 mAh, takže není nutno shánět tužkové baterie, když mu dojde šťáva. Ovládání je snadné, lze jak rozjet elektroboard Koowheel Kooboard D3M v2 do jedné strany, tak také zabrzdit a nechat ho je na stranu opačnou. Oželet ale musíte ELOD panel, tady jo výrobce neumístil.