I sonické zubní kartáčky procházejí vývojem, od základních modelů po modely sofistikovanější, s rozšířenými funkcemi třeba i v oblasti monitoringu. A právě schopností sledovat, jestli si zuby čistíte efektivně, schopností nabídnout několik různých režimů čištění s individuálním nastavením a hlavně schopností přinést velmi účinné čištění dokáže elektrický zubní kartáček Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush opravdu zaujmout – zejména s ohledem na jeho cenu. Pojďme si ale kartáček prohlédnout podrobněji.

Levitační motor

Elektrický zubní kartáček Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush nabídne vysoce výkonný magnetický levitační motor. Vibrace nejsou nejrychlejší na trhu, dosahují 31 tisíc kmitů za minutu. Rychlost kmitů zůstává i v době, kdy se kartáček dotýká zubů. Díky sonické technologii je zubní tlak odstraněn mnohem účinněji než při používání běžného zubního kartáčku.

Senzor akcelerace

Elektrický zubní kartáček Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush patří k chytrým modelům, které jsou vybaveny různými příjemnými vychytávkami. Třeba senzorem akcelerace. K čemu je? Hlídá, zda si zuby čistíte správným způsobem. Sleduje totiž, v jaké pozici se kartáček nachází, jestli si čistíte všechna místa rovnoměrně.

Kartáček je spojen s telefonem pomocí Bluetooth technologie. To znamená, že kartáčkem zjištěná data si pak stáhnete do telefonu do aplikace Mi Home, kde můžete sledovat vývoj vašeho učení, jak si správně čistit zuby. Kartáček detekuje 6 čištěných oblastí povrchu zubů a také čas, jaký jste nad nimi strávili. Aplikace ale není v češtině. Párování je o něco náročnější, než jsme zvyklí od jiných zařízení.

Odolnost i pro provoz v koupelně

Bez odolnosti vůči vodě by to v koupelně a zejména při práci v ústech a následném omývání kartáčku rozhodně nešlo. I proto má elektrický zubní kartáček Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush odolnost proti vodě ve stadnardu IPX7. Potápět se s ním nechoďte, ale běžné omytí po použití rozhodně zvládne. Jen pozor na příliš teplou vodu, ta by ho zničit mohla.

Energie až na 18 dní

Při používání jedním uživatelem a běžném tempu čištění zubů vydrží elektrický zubní kartáček Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush provoz na jedno nabití až po dobu 18 dní. Baterie má kapacitu 700 mAh a v aplikaci telefonu se dá přesně sledovat stav jejího nabití. Nabíjet se tento model bude cirka 12 hodin.

Samotné nabíjení probíhá netradičně pomocí USB kabelu, který jen dáte do adaptéru, mezi nabíječkou a kartáčkem je nabíjení indukční. Tento způsob nabíjení si může výrobce dovolit, protože všechny spoje a konektory jsou pečlivě utěsněny. Díky tomu se dá kartáček nabíjet třeba i z powerbanky nebo ze stolní lampičky, pokud ta má USB konektor.

Do dobíjecí stanice s univerzálním USB rozhraním můžete kartáček pohodlně vložit ze tří různých směrů. A i kdybyste se netrefili, kartáček se automaticky vrátí do správné polohy. Navíc pokud detekuje kovové objekty ve své blízkosti, jako jsou prstýnky, hodinky a náramky, cníží výkon nabíjení. Tím chrání uživatele před popálením.

Nepatří k nejlehčím

Elektrický zubní kartáček Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush nepatří k nejlehčím na trhu. I s balením má hmotnost necelých 300 g. V balení najdete vedle kartáčku ještě cestovní obal, nabíječku a také návod k použití. Podle reakcí uživatelů ale návod v některých baleních chybí – stačí si pak u prodejce vyžádat jeho elektronickou podobu.

Tři režimy, z toho jeden individuální

Elektrický zubní kartáček Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush nabídnetři režimy pro čištění zubů, a to je standardní režim, pak jemný režim, který chrání dásně při čištění, nakonec zmiňme osobní režim, kde máte možnost přizpůsobit jeho provoz podle potřeb. Samotné vypnutí ale znamená proklikat se všemi programy, pokud nechcete dojet program čištění až do konce.

Speciální hlavice s Dupont štětinami

Luxusním dělají tento kartáček Dupont štětiny. Jsou výběrové, měkkéa velmi hustě osázené. Pokusy ukázaly, že technologie hustého osazení zvýší celkové množství štětin o 40 %, což také zvyšuje účinnost čištění.

A přestože je kartáček původem z Číny, používá americké prémiové Dupont StaClean. Hlavice je navíc bez obsahu kovu a odolná proti rzi. Spodní část štětin je podle informací od výrobce vytvarovaná pomocí tepelné fúze, štětiny jsou také opevněny pomocí svrchního dílu na hlavici.

Ucpání zubní pastou? Tady nikoliv!

Možná už se vám předchozí modely zubních kartáčků ucpaly zubní pastou – hovoříme o hlavním tlačítku zapnutí a vypnutí. Elektrický zubní kartáček Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush ale tomuto nešvaru předchází, protože Tlačítko je vyrobeno z vodotěsného silikonu v jednolitém provedení bez spojů. Příjemné jsou protiskluzové výstupky orientované do pruhu, díky kterým budete mít kartáček pevně v rukou po celou dobu čištění zubů.

A co na něj uživatelé?

Elektrický zubní kartáček Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush poskytuje uživatelům své služby k jejich plné spokojenosti. Vyloženě negativní ohlasy se nekonají, spíše vychvalují poměr ceny a výkonu, stěžují si jen na překvapivě drahé náhradní hlavice, jejich cenu tak vysokou neočekávali (je podle jejich názoru srovnatelná s náhradními hlavicemi k Oral-B).

Uživatelům vyhovuje jak možnost osobního nastavení čištění, tak i propojení s mobilem, přestože párování není zrovna snadné a aplikace není v angličtině. S čištěním samotným jsou uživatelé spokojeni a s délkou provozu kartáčku na jedno nabití také. Trochu je zarazilo USB zakončení nabíječky kartáčku, že jej museli strčit do adaptéru od mobilu, nikoliv rovnou do elektřiny, jak je tomu u jiných modelů.  Kartáček by dle uživatelů mohl mít více gumových pruhů, aby při čištění klouzal ještě méně.