Philips je světoznámou značkou v oblasti péče o tělo a zdraví, ale také si za to nechá zaplatit. Jeho produkty nepatří k nejlevnějším, nicméně uživatelé se většinou shodnou, že kvalita dobrá je. Podívejme se na model sonického kartáčku, který se soustředí na šetrné čištění. Je proto určen zejména lidem s citlivými dásněmi, ale jistě neuškodí ani starším dětem. Navíc díky hustě osázeným vláknům dokáže elektrický zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24 zesvětlit zuby již během týdne.

Světlejší zuby?

Zde se samozřejmě nejedná o změnu přirozené barvy zubů, ale o to, že elektrický zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24 dokáže efektivněji čistit skvrny způsobené chemikáliemi v jídle a v pití, tedy hlavně v kávě, v červeném vínu, samozřejmě i v kouři a v různých barevně výrazných potravinách. Ale pozor, dost nevzhledné skvrny na zubech umí vykouzlit třeba i pomeranče.

Dva základní režimy

Elektrický zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24 nabídne dva základní režimy čištění, a těmi jsou Clena (čištění) a White (bělení). Šetrné čištění je zajištěno nejen samotnými měkkými a hustě osázenými štětinami kartáčkových hlavic, ale zejména díky senzoru tlaku, který umí včas rozpoznat, že uživatel na kartáček příliš tlačí. Když přitlačíte příliš, kartáček začne vydávat pulzující zvuk, což je pro vás jako připomínkou, že máte tlak zmírnit.

Zubní náhrady i rovnátka

To je i důvod, proč je elektrický zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24 vhodný pro lidi se zubními náhradami v jakékoliv formě, a také s fixními rovnátky. Tímhle kartáčkem si je rozhodně ne nepoškodíte, neposunete. Veškeré výplně, korunky, fazety, implantáty, vše bude s použitím tohoto modelu v bezpečí.

Mikročip pozná, kdy hlavici kartáčku vyměnit

Mikročip, kterým je kartáček osazen, pozná, díky propojení s vyměnitelnou hlavicí, že nastal její čas, že ji bude nutné vyměnit. O to se stará technologie BrushSync. Ta sleduje nejen čas, jak dlouho jste hlavici používali, ale také tlak – jak moc jste tedy na kartáček tlačili.

Jakmile bude opotřebená, ozve se krátké pípnutí a rozsvítí se světelná kontrolka na těle kartáčku. Tělo kartáčku a hlavice jsou díky propojení přes mikročipy synchronizovány, což vede j lepším výsledkům sonických vibrací.

Bez časovače ani ránu

Elektrický zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24 má integrován speciální časovač QuadPacer. Měří celou dobu, co jste strávili čistěním zubů, také v které části úst, a na konci procesu vám ji ukáže. Nechybí samozřejmě ani časomíra dvou minut, které se pro správné čištění zubů doporučují.

Inovativní sonická technologie

Elektrický zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24 má pohon díky inovativní sonické technologii, která vhání tekutinu mezi zuby, což lépe připravuje mezizubní prostory na následné čištění zubní nití, případně pokud nejdříve čistíte mezizubní prostory a pak teprve kartáčkem, jsou mezizubní prostory díky proudu tekutiny lépe dočištěny.

V balení je W2 Optimal White, ale výrobce doporučuje W DiamondClean

Dost nepříjemnou drobností je fakt, že výrobce všude doporučuje, aby uživatel nasadil na tělo kartářku hlavici W DiamondClean. Jenže pokud se podíváte do obsahu balení, tak zjistíte, že po objednání tohoto modelu kartáčku vám dorazí tělo kartáčku, nabíječka a jedna hlavice s označením W2 Optimal White. Za cenu, za kterou se model prodává, je jedna hlavice více než málo, navíc je úplně jiná než ta, kterou ve Philips doporučují. Proto je vhodně si k objednávce rovnou přidat náhradní hlavice se správným označením.

Design a barvičky

Elektrický zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24 je k mání v příjemných a výrazných designech, dokonce i s perleťovými povrchy. Frekvence pohybu je 31 000 vibrací za minutu, což k nejrychlejším rozhodně nepatří. Ale jde o kartáček pro jemné čištění, takže rychlost vyšší být nemusí.

Kartáček díky mikročipu dokonce pozná typ hlavice, který na něj nasadíte. Výhodou je fakt, že to umožní synchronizaci s optimálním režimem. Nechybí ani kontrolka baterie, která ukazuje stav jejího nabití, ergonomický design, díky kterému se kartáček lépe drží a ovládá.

Baterie na dva týdny

Výdrž baterie je cirka 2 týdny při použití jednou osobou. Jde o běžnou Li-Ion záležitost. Nabíječka má klasickou zástrčku do elektrické sítě (nikoliv USB do adaptéru). Samotné nabíjení probíhá bezdrátově pomocí indukce. Elektrický zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24 je voděodolný, pro použití v koupelně a v souvislosti s mokrem úst, pasty a následným omýváním je zcela bezpečný.

A co na něj uživatelé?

Zákazníci, kteří si elektrický zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24 pořídili, jsou s ním nadmíru spokojení. Bělení zubů funguje a stav dásní se daří díky lepšímu čištění zlepšovat. Kartáček není agresivní, díky senzoru tlaku se nestává, že by si uživatelé dásně přílišným tlakem poškodili. Uživatelé oceňují i design, postesknou si jen nad cenami náhradních hlavic. Výdrž baterie potvrzují jako dlouhodobou.