Ve světě elektrických zubních kartáčků patří značka Phillips k těm nejvyhlášenějším. Zahanbit se nenechá jedním ze svých nejnovějších modelů s označením Elektrický zubní kartáček Philips Sonicare HealthyWhite HX6762 / 43. Jde o kartáček s perleťovým displejem a s programem na zesvětlení zubů.

Celkově je elektrický zubní kartáček Philips Sonicare HealthyWhite HX6762 / 43 štíhlý, lehký a s elegantním designem. Celý přední kryt je totiž také perleťový. Aby Philips dostálo pověsti špičky na trhu, nasadilo do tohoto modelu jednak špičkovou patentovanou sonickou technologii, jednak také tlumení přenosu vibrací do ruky.

Důkladyný čistící efekt vám elektrický zubní kartáček Philips Sonicare HealthyWhite HX6762 / 43 zajistí pomocí kontaktu speciálních jemných vláken a zubů, dále dynamickým prouděním tekutiny. A to i v těžko dostupných místech. Tahle metoda má odstranit více plaku a nechtěného zabarvení zubů, než dokážete jen manuálním kartáčkem.

Samotný elektrický kartáček, tedy jeho tělo, však nestačí. Součástí modelu je čisticí hlavice Diamond Clean Pro Results. Teprve s touto hlavicí je zajištěno, že vaše zuby budou bělejší s mnohem menší vrstvičkou zubního plaku. Takto snadněji dosáhnete i zdravějších dásní. A minimalizujete zápach z úst, který tvoří právě bakterie žijící v zubním plaku.

Pokud nosíte stálá rovnátka, rozhodně pro vás není elektrický zubní kartáček Philips Sonicare HealthyWhite HX6762 / 43 nedosažitelným. Je totiž navržen tak, abyste ho mohli použít i během nošení rovnátek. Jen je nutné počítat s tím, že se na rovnátkách o něco dříve opotřebuje hlava tohoto zubního kartáčku. Stejně tak je možné kartáček použít pro zubní náhrady, korunky, fazety či výplně. A ani obnažen krčky nejsou pro tento kartáček problém, ba naopak. Jemnou masáží dásní docílíte toho, že se k zubům opět přimknou.

Zubní lékaři doporučují čistit zuby cirka dvě minuty. I proto je na elektrický zubní kartáček Philips Sonicare HealthyWhite HX6762 / 43 nainstalován dvouminutový časovač, který zajistí, že vždy budete vědět, jestli ještě čistit neb už ne.

Kartáček však nabídne i 30 vteřinový časovač. Ten upozorní na uplynutí 30 vteřin, tedy čtvrtiny doby čistění. A to proto, abyste mohli svůj postup přizpůsobit plynoucímu času. Díky tomu si čistění celých úst můžete lépe a efektivněji rozvrhnout.

Po 2 minutách v režimu základního čištění v režimu Clean se elektrický zubní kartáček Philips Sonicare HealthyWhite HX6762 / 43 přepne na 30 vteřin režimu White. Tento režim je zaměřen na viditelné přední zuby. Dokonale odstraní každodenní skvrny od kávy, čaje, tabáku či vína. Rozdíl poznáte již během 2 týdnů.

Někteří lidé mají problém s elektrickými kartáčky z pohledu intenzity čištění. I proto je elektrický zubní kartáček Philips Sonicare HealthyWhite HX6762 / 43 naprogramován tak, aby během prvních 14 čištění postupně zvyšoval intenzitu. Díky tomu si lehce zvyknete na výraznější tlak a vysokou rychlost kartáčku. Počet oscilačních pohybů, které kartáček za minutu udělá, je totiž 31 tisíc.

Kartáček je o dost těžší než běžný, mechanický. Váží 369 g, ale to je velý systém kartáčku. Manipulovat budete s o něco menší hmotností. Součástí balení je cestovní nabíječka, samotné tělo kartáčku, čistící hlavice Diamond Clean, další hlavice Pro Results. K tomu 2x hygienický cestovní kryt na čisticí hlavici a 3 barevné kroužky pro odlišení hlavic.

Kartáček nepatří k nejmenším, jeho rozměry jsou následující (v x š x h): 13,68 cm x 18,80 cm x 7,60 cm. Ale celkově je navržen tak, že pro vás bude snadné s ním v stech správně manipulovat. Samozřejmostí je video návod k použití na stránkách výrobce.

Kartáček se snadno ovládá pouze jedním tlačítkem zapnout / vypnout. Nabíječka je bezdrátová, aby v koupelně jednak byla dodržena bezpečnost spotřebitele, jednak aby kartáček měl dostatečně vysoké krytí IP pro použití v koupelnách. Provozní doba na jedno nabití je až neuvěřitelné tři týdny.