Základní sonický zubní kartáček s jedním režimem čištění, který bude bohatě dostačovat všem, kdo si přejí o své zuby pečovat sice řádně, ale běžným způsobem, bez speciálních funkcí, doplňků, bělení a dalších vychytávek.

Valná část uživatelů se shoduje, že stačí základní model s jedním režimem, protože jiné režimy, přestože je na svých vybavenějších kartáčcích mají, stejně nepoužívají. Proto při opakovaném nákupu zubního kartáčku na elektřinu, konkrétně sonického zubního kartáčku, sahají po základním modelu, kterým je Elektrický sonický zubní kartáček Philips Sonicare EasyClean HX6511/35, Pack 1+1. Výjimkou jsou jenlidé s velmi citlivými dásněmi, kteří více ocení model s možností nastavení jemnějšího režimu.

Jaké jsou důvody k výběru tohoto kartáčku? Hlavně sonická technologie, která nabídne 31 tisíc sonických kmitů za minutu. K tomu možnost dokoupit náhradní hlavici podle výběru ze šesti různých modelů, přičemž každý se soustředí na jinou problematiku ústní hygieny.

Proto i lidé s citlivějšími dásněmi nebo zubními krčky mohou s čistým svědomím sáhnout po modelu Elektrický sonický zubní kartáček Philips Sonicare EasyClean HX6511/35, Pack 1+1. Tedy pokud si k němu pořídí náhradní hlavici soustřeďující se na citlivé zuby a dásně. Má totiž o 25 procent jemnější štětiny než ostatní hlavice.

Přestože jde o základní model, je v něm k dispozici i časovač, který je nastaven na dvě minuty. Po dvou minutách se čištění vypne, lze jej pak kdykoliv znovu spustit. Každých 30 vtečin se ozve signál, že máte v ústech přejít k čištění další části chrupu.

Elektrický sonický zubní kartáček Philips Sonicare EasyClean HX6511/35, Pack 1+1 nabízí základní řešení pro každodenní čištění zubů. Ale řešení dostatečně efektivní, mnohem lepší než v případě manuálních kartáčků. Navíc uspoříte i zubní pastu.

Baterie vydrží nabitá dva týdny při dvou čištěních denně. Línější spotřebitelé, čistící si zuby jen jednou denně, budou nabíjet po cirka třech týdnech používání kartáčku dvě minuty denně. Nabíjení je možné cestovní nabíječkou nebo třeba i pouzdrem, ve kterém se jako nabíječka připojuje běžný adaptér s USB kabelem.

Elektrický sonický zubní kartáček Philips Sonicare EasyClean HX6511/35, Pack 1+1 má v balení, jak je vidět i z názvu modelu, dva kusy. Tedy dvě těla kartáčku, k tomu dvě vyměnitelné hlavice. K modelu byly výrobcem zvoleny hlavice ProResults se speciálně nakloněným krčkem, díky kterému se snadno dostanete i k zadní straně zubů.

Podle tvrzení výrobce má Elektrický sonický zubní kartáček Philips Sonicare EasyClean HX6511/35, Pack 1+1 čistit i mezizubní prostory. Pokud tohoto efektu chcete dosáhnout, je nutné trošku zakroužit, ale jen jemně, kolem mezizubních prostor. Na většinu mezizubních usazenin jde o dostatečné opatření.

Lidé, kteří nejsou na elektrické kartáčky zvyklí, mívají problém s intenzitou čištění. I proto je model Philips Sonicare EasyClean HX6511/35 vybaven programem snadného začátku, kdy se během prvních 14 čištění postupně zvyšuje jeho intenzita. Zpět ji však snížit nejde. Pokud by velká intenzita nevyhovovala, je nutné sáhnout po modelu, který umožní výběr ze dvou a více intenzit čištění.

Kartáček je o něco těžší než jeho mechanické variace, váží 350 g. To je nezvyklé, ale ne nepřekonatelné. Je nutné myslet na to, že s kartáčkem nijak nemanipulujeme, jen jej posouváme po stranách zubů nebo po zubních ploškách. Díky tomu může mít Elektrický sonický zubní kartáček Philips Sonicare EasyClean HX6511/35 tuhle vyšší hmotnost, a pohodlnosti jeho využití to nijak neubere.

Několik uživatelů si postěžovalo, že kartáčky mají krátkou životnost. Po dvou letech a několika měsících se kartáčky najednou pokazí – buď nefungují vibrace, nebo se už nedají nabít. Otázkou je, zda jde o náhodu nebo instalované drobnosti načasované na dvouletý spánek.