Menší elektroboard pro začátečníky, který dojede na jedno nabití cirka 15 km, ale zvládne i stoupání do zhruba 10 %. To je elektrický skateboard Eljet Double Power, jehož desku tvoří pětivrstvé dřevo a dobít jej můžete cca za dvě hodiny.

Parametry nic moc, ale tomu odpovídá i cena

Elektrický skateboard Eljet Double Power rozhodně nezaujme zkušenější jezdce, protože jde o naprosto základní model. Ale začátečníci by s ním spokojeni být mohli. Unese až 120 kg, tedy spolehlivě i běžnou dospělou osobu. Vzhledem k dojezdu až 15 km je dobrý zejména na cesty do práce nebo do školy, pokud jsou někde v sousedství. Maximální rychlost je 20 km/h, takže dobu přesunu rozhodně zkrátí.

Velikostní parametry ale potěší zejména ty, kdo nestojí o longboard, ale chtějí jen klasický tvar skateboardu. Elektrický skateboard Eljet Double Power je navíc poměrně lehký, váží jen 3,8 kg. To znamená, že kdykoliv jej budete potřebovat někam přenést, půjde to snadno. Chybí snad jen šikovné madlo, za které by se elektroboard snadněji držel. Na některých snímcích však madlo je, možná se tedy dá narazit na více modelů jedné produktové řady.

Dálkové ovládání i brzda

Elektrický skateboard Eljet Double Power je vybaven jak brzdou, tak dálkovým ovládáním. Brzda je elektromagnetická. Motor dokáže vyvinout výkon až 2 x 250 W, je integrován v zadních kolečkách, jde o dva motory, bezkartáčové a také stejnosměrné.

Integrací ale neprošla baterie, takže je z profilu viditelná, a tím pádem ani není elektrický skateboard Eljet Double Power plně voděodolný a prachotěsný, je potřeba si dávat pozor na to, jakým terénem se s ním vydáte. Na škodu nejsou kopce, výkon vás uveze i do stoupání s 10 %, ale louže byste vyhledávat neměli.

Baterie jakž takž

Kapacita baterie je 4 400 mAh a délka nabíjení jsou již zmíněné dvě hodiny, dojezd cca 15 km. Dálkový ovladač má také svůj vlastní akumulátor, který se dobíjí zhruba hodinu a půl. Není proto nutné do něj neustále kupovat baterie. S rekuperací počítat nelze.

Přestože jde o jeden ze základních modelů elektroboardu, cena zrovna základní není. Patří sice k nižším, ale výhodný poměr mezi cenou a výkonem se tu hledá jen stěží.

Pouze 5 vrstev

Zatímco větší longboardy se dělají ze sedmi vrstev dřeva z kanadského javoru, u elektrických skateboerdů je to často jen pět vrstev. Deska je mnohem kratší, a tak i riziko jejího prohnutí je výrazně nižší.

Ani kolečka nejsou nijak velká, jejich průměr je jen 71 mm a jejich šířka pak 51 mm. Na běžnou jízdu po asfaltu to stačí, ale terénní jízdu vám elektrický skateboard Eljet Double Power rozhodně nezprostředkuje.

Designově je to minimalista

Co se designu týká, který je u elektroboardů často opravdu tím nejdůležitějším doplňkem, nenajdete tu nic vyhrazeného. Jednoduchou klasicky tvarovanou desku s černým povrchem. Nenadchne a neurazí, ale zato se hodí vždycky a všude.