Pokud toužíte po elektroboardu, je na trhu již poměrně široká nabídka těchto motorových skateboardů, s elektrickým motorem a s menšími či většími akumulátory. Elektrický longboard WORKER Tribequest patří k těm s menší baterií a kratší dojezdovou vzdáleností na jedno nabití, ale zato je poměrně lehký, snadno se přenáší a navíc nabízí i dva rychlostní režimy, kdy ten pomalejší je určen začátečníkům. Takže jestli s ježděním na elektroboardu teprve začínáte, jistě by elektrický longboard WORKER Tribequest mohl být dobrou volbou, základním materiálem je tu vysoce výkonnostní hliník a kanadský javor.

Elektromotor v náboji

Elektrický longboard WORKER Tribequest má elektromotor integrovaný k zadním kolečkům. I přesto však umí režim zpátečky, který přepnete bezdrátovým bluetooth ovladačem, takže pak pojedete zpět, odkud jste přijeli. Motor je bezkartáčový a je tedy umístěn v náboji zadních kol. Výkon, který může WORKER Tribequest nabídnout, je 2 x 180 W.

Elektrický longboard WORKER Tribequest není přehnaně velký

WORKER Tribequest může nabídnout sympatické parametry, takže je zajímavým dopravním prostředkem po městě, i na cyklostezkách, ale hlavně i v momentech, kdy z něj potřebujete slézt a vzít si ho s sebou. Má totiž vykrojení coby madlo přímo v desce.

Přenášení je díky madlu a díky hmotnosti 5,1 kg opravdu snadné. Celkové rozměry WORKER Tribequest jsou následující: 79 cm x 0,5 cm (31″ x 8″). Ještě si řekněme, že kolečka mají průměr 75 mm a jsou 56 mm hluboká, což zaručuje celkem pohodlnou jízdu i na menších nerovnostech.

Do terénu ale tento dopravní prostředek opravdu není. Zda se s ním budete chtít projet po kočičích hlavách, to už je na vašem uvážení. Tvrdost koleček je 85A, byla vyrobena z PU gumy. Kolečka sedí na podvozku širokém 5 palců.

Dojezd nepatří k nejdelším a nosnost není nejvyšší

Vzhledem k tomu, že baterie Lithium-Ion Samsung má kapacitu 2,2 Ah, je dojezd jen cirka 15 km, při maximální nosnosti 100 kg. To samozřejmě platí o rovném terénu, takže v reálu musíte trochu ubrat. Nabíjení probíhá při 36 V, což ve výsledku znamená dobíjecí čas sirka 2 – 3 hodiny, podle stavu vybití.

I zde platí, že pokud elektrický longboard WORKER Tribequest nebudete po nějakou dobu používat, je vhodné baterii dobít do plného stavu a pak ji jednou měsíčně dobíjet naplno.

Kanadský javor nesklouzne

Deska elektrického longboardu WORKER Tribequest je vyrobena z kanadského javoru. Její povrch je vybaven drsným gripem, ten má za úkol zamezit jakémukoliv sklouznutí z longboardu. Deska je vyrobena z celkem sedmi vrstev.

Kolečka svižně zatáčejí

Vysoce kvalitní kolečka s kvalitními rychlostními ložisky ABEC 7, která se vyznačují vysokou přesností výroby, vám dopřejí hladkou jízdu a hlavně svižné zatáčení. O to se postarají také široké pěti palcové hliníkové trucky. Přitom se můžete spolehnout na stabilitu tohoto elektroboardu.

Dvě rychlostní úrovně

Pro zdatnější jezdce nabídne elektrický longboard WORKER Tribequest maximální rychlost 24 km/h, pro ty méně zdatné nebo začínající pak rychlost poloviční, tedy 12 km/h. Zrychlování i brzdění je plně v moci dálkového ovladače, který umí jak rozjezd, zrychlení, zpomalení, ale i úplně zabrzdění, také již zmíněnou zpátečku.

Baterie do ovladače v balení nehledejte

Bluetooth bezdrátový ovladač elektrického longboardu WORKER Tribequest je poháněn také bateriemi, v tomto případě jde o 2xAAA baterie. Ty ovšem nejsou součástí balení, s čímž je nutné při objednávce tohoto modelu předem počítat. Ovladač má šikovné poutko na zavěšení na zápěstí, abyste jej nemuseli hledat po kapsách.

Z kopce bez motoru

Samozřejmě kdykoliv budete chtít, můžete se svézt i bez motorového pohonu, elektrický longboard WORKER Tribequest je jízdě bez púohonu zcela přizpůsoben. Takže se můžete odrážet přesně podle svých potřeb, nebo se nechat z kopce vézt, aniž byste spotřebovávali energii. Rekuperace tu ale není, takže jízda z kopce vám baterii nedobíjí, tuhle funkce čekejme až u vyšších modelů.

A co na něj uživatelé?

Uživatelé jsou s elektrickým longboardem WORKER Tribequest vcelku spokojeni. Chválí si, že dobře jede i bez motoru, vyzdvihují jeho stabilitu, ale i snadné zatáčení. Designově je podle nich také povedeným kouskem. Longboard je schopen i poměrně svižné jízdy do kopce.

Zmiňují ovšem i mírné cuknutí při přechodu z motoru na jízdu, na což se prý dá zvyknout, je jen nutné s tím předem počítat. Nevyhovuje poměrně malá kapacita baterie a také fakt, že se baterie nedobíjí jízdou z kopce. Zopakujme však, že jde o nižší řadu elektroboardů.