Jedním z modelů elektroboardu od známější značky je elektrický longboard Skatey 350L, v tomto případě černý nebo wood art. Patří mezi větší longboardy, ale také těžší, ovšem s velmi nízkou hmotností, počítá se s ním spíše pro odrostlejší děti nebo pro teenagery. Unese totiž jen 80 kg, doporučené zatížení je navíc pouze do 65 kg. Má středně dlouhý dojezd a ovladač má svůj vlastní akumulátor. Ale pojďme si elektrický longboard Skatey 350L představit postupně.

350 W motor je integrován přímo do zadního kolečka

Elektrický longboard Skatey 350L je jednomotorovým elektroboardem, který má motor integrovaný přímo do zadního kolečka, takže při vypnutí elektrického pohonu, například při jízdě z kopce, klade motor pouze minimální odpor. Samozřejmě lze longboard tak pohodlně pohánět i vlastním odrážením, není potřeba se s motorem jakkoliv přetlačovat. Výkon motoru rozhodně nepatří k nejvyšším, ale vzhledem k tomu, že jde o elektroboard pro lehčí jezdce, nemělo by to být až takovou nevýhodou.

Rozměry jsou překvapivě velké na elektroboard pro mladé

Elektrický longboard Skatey 350L je svými rozměry trochu větší, než bychom u elektroboardu pro lidi s hmotností do 65 kg čekali. Jeho rozměry jsou následující (v x š x h): 92 cm x 31 cm x 20 cm, hmotnost až nepříjemně vysokých 7 kg, a to naštěstí včetně baterie.

Na trhu jsou však mnohem lehčí modely, které se budou snadněji přenášet. Navíc tu není ani žádné madlo pro snazší uchopení. A přece jen se 7 kg, které není za co pořádně chytit, poměrně rychle pronese, hlavně menším lidem, s váhou jen do 65 kg.

Dojezd do 20 km

Na jedno nabití se s elektrickým longboardem Skatey 350L dostanete cirka na vzdálenost 20 km a to pokud pojedete po ideální rovině. Poměrně velká kolečka s průměrem 80 mm však dovolují i přejezd přes mírnější nerovnosti, včetně dlažebních kostek. Do terénu tento elektroboard však rozhodně není. Materiál koleček je PU guma.

Lithiová baterie nabídne kapacitu 4,4 Ah, což je ve srovnání s konkurencí kapacita poměrně velká. Nabíjení trvá 2 – 4 hodiny, při maximu 12 V. Rekuperace během jízdy z kopce tu ale možná není, takže v baterii je vždy jen to, co se nabije ze sítě. I zde samozřejmě platí, že pokud elektrický longboard Skatey 350L nebudete po nějakou dobu používat, je vhodné se věnovat jeho baterii, a tok, že ji dobijete naplno, pak ji budete dobíjet pravidelně jednou měsíčně. Skladování je nutné v suchu a teplotách nad nulou, ale nikoliv nad 30 stupňů celsia.

Ovladač má také akumulátor

Dálkové ovládání pro elektrický longboard Skatey 350L je samozřejmě bezdrátové, komunikace funguje pomocí Bluetooth. Díky ovladači lze zrychlovat i brzdit, samozřejmě též zcela zastavit. Ovladač zobrazuje i nízký stav nabití baterie longboardu či samotného ovladače. Ten se dobíjí skrze USB port. A aby se dosáhlo maximální úspory energie, tak se baterie longboardu nebo ovladače automaticky odpojí, a to při nečinnosti trvající 5 minut.

Dva režimy rychlosti

Dva režimy rychlosti má i elektrický longboard Skatey 350L. Tedy pomalejší pro začátečníky a rychlejší pro pokročilé jezdce. Maximální rychlost je 18 km/h, při pomalejším začátečnickém režimu je možné dosáhnout rychlosti cirka poloviční.

Deska z kanadského javoru

Kanadský javor je tradičně ověřeným materiálem, který se na skateboardy, longboardy a jejich elektrická provedení používá. Ani elektrický longboard Skatey 350L není výjimkou. Povrch opět tvoří hrubý grip, který zabrání sklouznutí nohy a zamezí tak pádům a poraněním. I v tomto případě je deska slepena z několika vrstev, aby se dosáhlo správného vytvarování, ale zároveň i pevnosti. Povrch je zdoben designovými prvky, které jsou mezi mladšími ročníky v současnosti v oblibě. Černá varianta nese sice jen název značky, ale varianta Wood Art nabídne v designu mnohem více.

Překvapivě vysoká cena

V porovnání s konkurencí má elektrický longboard Skatey 350L až překvapivě vysokou cenu, a to i při horších parametrech, než jeho mnohem levnější konkurenti. Na druhou stranu je nutné zdůraznit právě designové zdobení Wood Art varianty, které cenu asi vyšroubovalo nahoru. Je tedy pravděpodobně předem jasná i cílová skupina tohoto elektrického longboardu.

A co na něj uživatelé?

Uživatelé oceňují zejména designové provedení elektrického longboardu Skatey 350L, hlavně ve variantě Wood Art. Líbí se možnost vlastního pohonu, když baterie dojde, ale i snadná jízda z kopce bez zapnutého motoru. Chybí samozřejmě rekuperace. Dojezdová vzdálenost není nijak velká, ale vzhledem k tomu, že je longboard určen pro mladé zejména na přepravu do školy nebo na odpoledne venku, v podstatě je dojezd dostačující.

Co se uživatelům nelíbí, je vyšší hmotnost, která je při přenášení elektroboardu už dost nepohodlná.   Ale oceňují celkem dobrou stabilitu a i snadnost zatáčení. Příjemný je akumulátor v dálkovém ovládání, takže se nemusejí vyměňovat tužkové baterie. Nabíjí se skrze USB.