Inovovaná verze elektrického longboardu Exway je již nějakou dobu k dostání. Podle ohlasů uživatelů zapracoval výrobce zejména na výdrži baterie, a tedy celkové dojezdnosti. Vzhledem k tomu, že se dostala až na 25 km, jde jistě o zajímavý parametr, který dělá z Exway – X1 PRO 37″ silného hráče na trhu s elektroboardy. Pojďme se na jeho vlastnosti a uživatelské zkušenosti podívat podrobněji. Jen dodejme, že jde o elektroboard pro náročnější. A tomu odpovídá nejen jeho maximální rychlost nebo nosnost, ale také cena.

Na dojížďku i na zábavu

Elektrický longboard Exway – X1 PRO 37″ se dá použít jak na dojíždění do zaměstnání, když vaše cesta vede přes město nebo jen do málo vzdálené obce, tak je skvělým pomocníkem při sportovní zábavě. Váží jen 6,85 kg, což je na longboard s touhle výdrží poměrně nízká hmotnost.

Celkový dojezd je příjemných 25 km (plus možnosti rekuperace) a maximální možná rychlost je až 45 km/h, takže elektrický longboard Exway – X1 PRO 37″ poslouží i mistrům ve svém oboru. Je tu samozřejmě i dálkový ovladač, ale také mobilní aplikace, ve které si nastavíte vše potřebné.

Motor i baterie jsou integrovány

Elektrický longboard Exway – X1 PRO 37″ dosahuje voděodolnosti a prachotěsnosti na úrovni IP55, zejména díky tomu, že motor je integrován přímo do zadních koleček. A baterie je pro změnu součástí vlastní desky longboardu, takže se nemusíte obávat ani projetí kalužemi nebo prašnější cestou.

Maximální výkon motoru je v režimu boost až 1 200 W, o čemž si může mnoho elektrických longboardů nechat jedině zdát. Tomu odpovídá i schopnost je se zatížením do kopce se sklonem až 30 %. A do toho se vjede velká část českého terénu.

Nářadí k úpravám

V balení je kolik věcí, za samozřejmost považujme samotný elektrický longboard Exway – X1 PRO 37″, k němu však dostanete ještě i nabíječku, dálkový ovladač s Bluetooth a s OLED panelem, samozřejmě uživatelský manuál. V balení je navíc i základní nářadí, díky kterému si můžete upravit tento kousek přesně tak, jak sami potřebujete.

Unese i 200 kg na 85 mm

O tom, že nejde o hračku, ale o opravdový dopravní prostředek, svědčí jednak již zmíněná maximální rychlost 45 km/h, ale také maximální nosnost, která je dokonce až 200 kg. Takže i opravdu urostlý chlap se může svézt. Anebo dva středně velcí človíčci, 200 kg opravdu není málo.

Sice to není zrovna terénní terno, ale i tak se dá s kolečky o průměru 85 mm překonat i náročnější cesty, nejen rovné asfaltové stezky pro cyklisty. A celkové parametry elektrického longboardu Exway – X1 PRO 37″ také svědčí o tom, že jde o záležitost pro dospělé. Jeho velikost je následující (v x š x h): 13 cm x 27 cm x 93,5 cm.

Začátečník to také zvládne

Celou dobu ukazujeme, že elektrický longboard Exway – X1 PRO 37″ je kouskem pro pokročilé. To je sice nepopiratelný fakt, ale nemusejí se ho bát ani začátečníci. I on totiž má několik rychlostních režimů, aby se na něm byla možnost postupně naučit manévrovat.

Navíc je díky tempomatu nebo nastavování v aplikaci v telefonu mnohem příjemnější na používání. Nastavit lze několik režimů, a to jak pomocí aplikace v mobilu, tak se dá snadno používat i dálkový ovladač přes Bluetooth s OLED panelem, na kterém uvidíte přehledně veškeré nastavení a jeho možnosti.

Deska z javoru

Materiál desky je kombinací kanadského javoru, který se na longboardy velmi hodí, tak laminátu. Povrch je zpracován tak, aby nemohlo dojít k samovolnému uklouznutí z desky nebo na ní. Chybí snad jen šikovné madlo, díky kterému by bylo přenášení mnohem snazší. Designově se tento kousek také velmi podařil.

Rekuperace

Ani rekuperace energie při jízdě z kopce není běžnou záležitostí u levnějších elektroboardů, u těch dražších už s ní naštěstí můžeme počítat. A o co jde? Rekuperace znamená, že při jízdě z kopce se díky elektromotoru dobíjí baterie, takže výsledná dojezdnost může být i mnohem vyšší.

Nabití baterie trvá sedmdesát minut s rychlonabíječkou, s běžnou nabíječkou je samozřejmě o dost delší. Ale pozor, rychlonabíječka není součástí balení. Ale někteří prodejci ji přibalí jako dárek, jinde ji musíte pořídit zvlášť. Nikdy však nepodceňujte ochranu těla a hlavy, protože maximální rychlost je neskutečně lákavá, ale případný náraz pak bude ještě neskutečněji tvrdý. Longboardisté jsou sice na vysoké rychlosti opravdu zvyklí, ale začátky bývají náročnější.

A co na něj uživatelé?

Uživatelům se Elektrický longboard Exway – X1 PRO 37″ opravdu líbí, oceňují jeho parametry i jízdní vlastnosti, které jsou na úrovni tradičních longboardů. Sice se pozastavili zpočátku nad jeho cenou, ale vzhledem k tomu, co za vyšší cenu dostanou, jsou s ním spokojeni. Velmi příjemný je pro ně dojezd. Ovládání hodnotí jako snadné, přehledné.

Baterie a motor, které jsou do longboardu zakomponované, z něj dělají velmi celistvý výrobek. Odolnost na úrovni IP55 dovoluje přejezdy i po prašnějším nebo vlhčím terénu. A samozřejmě, že skvělá je i rychlost, kterou dokáže Elektrický longboard Exway – X1 PRO 37″ vyvinout.

Na závadu je z pohledu uživatelů asi jen váha, protože jejich přenos pak je náročnější, zejména když jde o donesení například do kanceláře apod. Ovšem díky kompaktnosti se dá tento elektroboard snadno skladovat i v bytě nebo v kanceláři, což je velmi příjemné.