Jeden ze silnějších zástupců elektrických kultivátorů, to je kultivátor MTD T 30 E. Nabídne schopnost zpracovat i středně těžké půdy. Díky hmotnosti okolo 13 kg již není úplně lehký, takže se může dobře zařezávat noži do lehké a středně těžké zeminy. Ale stále je dost lehký na to, aby ho dokázaly obsluhovat i subtilnější ženy.

Elektrický kultivátor MTD T 30 E je vybaven 2 x dvěma noži o průměru 23 cm, takže se dokáže zarýt hlouběji, než elektrické kultivátory nižších tříd. Pracovní hloubka je okolo 10 cm. Nože jsou konstruovány do vertikální polohy, proto je odpor kladený při prořezávání zeminy o něco menší. A tak stroj, přestože motor má výkon 1,4 kW, statečně bojuje i se středně těžkými půdami.

Typ otoru, kterým je osazen elektrický kultivátor MTD T 30 E, je 230 V a 50 Hz. Nože se točí pouze jednou rychlostí, a to 400 ot. / min. Velkou výhodou stroje je samozřejmě absence provázkového startování, které mnohdy bývá u benzínových strojů namáhavé. Díky elektrickému motoru je i údržba velmi snadná, odpadá vypouštění provozních kapalin na zimu, kontrola hladiny oleje, doplňování nádrže apod.

Elektrický kultivátor MTD T 30 E je určen spíše pro menší zahrady. Záběr stroje je 30 cm. Jde tedy o poměrně kompaktní přístroj, ale se sílou pohonu, která jistě stojí za zvážení. Nechybějí samozřejmě ani transportní kolečka, obě s průměrem 160 mm. Jsou umístěna vzadu.

Velkou výhodou je fat, že motor je umístěn přímo nad noži, takže maximum váhy tlačí rovnou na ně. Rukojeť kultivátoru MTD T 30 E je nastavitelná podle výšky obsluhující osoby. A navíc je spouštěč chodu nožů sestrojen přes celé madlo. Je kovový, tedy odolnější. Horní část madla je vybavena změkčujícím krytem, který usnadňuje vedení stroje. A i tuhle skutečnost si uživatelé chválí.

Samozřejmě je nutné si během provozu dávat pozor na případné přeseknutí kabelu. Ale pokud se podaří nastavit chod od směru, odkud vede kabel, v podstatě nemá jak dojít k problému. U elektrického kultivátoru MTD T 30 E nechybí ani kovový kryt pro ochranu obsluhující osoby před vymrštěnými kameny, které dokáží odletět i velmi vysoko, poměrně velkou rychlostí.