Stejně jako mezi sekačkami, tak i mezi kultivátory je na trhu vždy na výběr pohon elektrický nebo motorový (benzínový). Každá z variant má svá pro i proti. Ale zatímco u sekaček převažují v případě elektrického či akumulátorového pohonu spíše výhody, u kultivátoru je tomu naopak. Elektrický stroj je totiž lehčí než benzínový. A tak se nedokáže tak snadno zakousnout do zeminy.

Proto je elektrický kultivátor Fieldmann FZK 2002-E vhodný pro ty nejlehčí písčité nebo hlinito-písčité půdy. V jílovité zemině nemá možnost odvést dobrou práci. Pokud vaše zahrada oplývá lehkou půdou, můžete se směle pustit do zjišťování detailů o tomto přístroji. Jsou následující:

Elektrický kultivátor Fieldmann FZK 2002-E váží pouhých 8 kg, což znamená, že si s ním hravě poradí i ženy. Navíc ten elektrický pohon, což znamená, že není nutné mnohdy namáhavé startování startovací šňůrou. Elektromotor má výkon 0,75 kW.

Stroj má záběr 32 cm, průměr nožů je 20 cm. Stroj je vybaven podpůrnými kolečky. Je určen pouze pro kypření půdy. Obsluha je chráněna proti odmrštěným kamenům pomocí kovového krytu. Nože jsou vyrobeny z pevné oceli, o jejich kvalitu rozhodně není nutné se obávat.

I kovové převody stroje jsou jeho chloubou. Navíc jsou kryty robustní ocelovou převodkou skříní, která zabraňuje jejich poškození i v náročnějších pracovních podmínkách. Uživatelé si na elektrickém kultivátoru Fieldmann FZK 2002-E stěžují na to, že stroj opravdu nezvládne těžší zeminu. A při přetížení nevydrží, rozláme se. Elektrický kultivátor Fieldmann FZK 2002-E je opravdu určen jen pro lehké zeminy!

Elektrický kultivátor Fieldmann FZK 2002-E má poměrně vysokou rychlost otáčení nožů, aby i ve své nízké hmotnosti byl schopen dobře prokypřovat lehkou půdu. Uživatelé by však ocenili regulaci otáček.

Chod rotavátoru (kultivátoru, respektive nožů) se nedá zapnout jednou rukou. K tomu je spouštění vyrobenou pouze z plastu, navíc pruží a ani není přesně vymezená poloha spouštěcího tlačítka. Zcela chybí možnost nastavení madla podle výšky osluhy.

S čím jsou uživatelé spokojení, je snadná obsluha, snadná údržba, malé rozměry stroje a jeho nízká hmotnost. Také fakt, že se snadno startuje.