Výrobce Hecht je známý kvalitní zahradní technikou za rozumné ceny. A ani Elektrický křovinořez HECHT 1445 není v tomto ohledu výjimkou. Uživatelé, kteří ho již používají, jsou s ním velmi spokojení a vytýkají jen pár drobností. Pojďme se tedy na Elektrický křovinořez HECHT 1445 podívat podrobněji.

Křovinořez má příkon 1400 W, takže patří k těm solnějším a zvládne opravdu i náročnější práci. Záběr má 42 cm, tedy vzhledem ke své hmotnosti (pouhých 5 kg) dobrý poměr. Díky jeho nízké hmotnosti s ním zvládnete sekat i delší dobu nebo se bez problémů dostat do méně přístupných míst vaší zahrady nebo jiného typu vašeho pozemku. Jedná se o křovinořez s řídítky, tedy opravdu snadným ovládáním samotného sekání.

Na křovinořez můžete, jak jsme u křovinořezů ostatně již zvyklí, nasadit buďto ocelový žací list nebo strunovou hlavu. Nejlépe je samozřejmě používat originální listy a struny, ještě lépe uděláte, když si náhradní strunu koupíte hned při koupi samotného křovinořezu. Struna totiž poměrně rychle ubývá, jak už jsme také všeobecně zvyklí. Na manipulaci se strunou je nutné si zvyknout, konkrétně na zakládání nové struny. Ale vše je popsáno v návodu.

Hlava se strunou je poloautomatická, s odřezávačem struny. Jakmile je struna opotřebovaná, stačí roztočenou hlavou poklepat o zem. Díky tomu se struna se sama prodlouží.  A odřezávač ji upraví na vhodnou délku. Nejčastěji strunu, jejíž síla je 1,6 mm, samozřejmě využijete ke konečné úpravě posekaného trávníku, tedy okolo plotů, záhonů a jiných překážek – prostě v místech, kde běžná sekačka prostě neposeká. Náhradní strunu si ale podle doporučení uživatelů pořiďte čtyř a vice úhelníkovou, silnou alespoň 2.4 mm.

Žací list, v tomto případě tříramenný ocelový kotouč, zvládne díky optimálnímu tvarování a také díky materiálu a síle pohonu i přerostlé houští, včetně menších dřevin. Obsluha křovinořezu je snadná, a to díky elektrickému pohonu. Ovládá se tedy jako jakýkoliv jiný elektrický spotřebič nebo elektrická sekačka. Vždy je nutno myslet na to, že ke křovinořezu vede kabel – tedy abychom se do něj nezamotali nebo ho nepřesekli.

Odměnou za nepohodlí s kabelem je pak pohodlí startování, dále v oblasti údržby motoru a také jeho životnosti, i v podobě menšího hluku při práci. Díky nízké hmotnosti se s křovinořezem dobře zachází i ženám. A zejména uživatelky si chválí to, že křovinořez dokáží obsloužit zcela samy, proto už nemusejí čekat na pomoc od svých drahých poloviček.

Uživatelé oceňují zejména vyváženost elektrického křovinořezu HECHT 1445. Navíc je jeho hřídel dělitelná a snadno rozebíratelná. Přístroj jakoby rozpůlíte. Takže není problém naložit křovinořez do auta a dojet s ním, kamkoliv je potřeba (a kde je i elektřina).

Elektrický křovinořez HECHT 1445 má v balení mimo struny a ocelové žací lišty také popruh. Křovinořez je vyvážený tak, že většina jeho hmotnosti je do popruhu. Ale právě na popruh si uživatelé někdy stěžují – patří k horším od firmy Hecht. Motor během práce více vibruje, takže po delší práci to na rukou pocítíte brněním. Ale ne přílišnou únavou, protože křovinořez ponesete hlavně popruhem, tedy celým tělem.