Elektrická sekačka Fieldmann FZR 2040-E je jedním z pevnějších strojů, které jsou ve své cenové kategorii nabízeny. Zvládne i větší plochy a má objemnější koš než konkurence s podobnou cenou. Uživatelé si ji poměrně chválí, zejména za její snadné ovládání, vyváženost, schopnost posekat i silnou trávu.

Dále si ji uživatelé pochvalují za fakt, že motor se tzv. „nedusí“ a že je sekačka konstruovaná tak, aby se s ní dalo dostat i pod keře. Sekačku mají i uživatelé, kteří vlastní zahradu s větší travnatou plochou, i 800 metrů čtverečních. A s jejím výkonem jsou spokojeni. Pojďme se tedy na sekačku podívat detailněji, co vše dokáže svému majiteli nabídnout.

Elektrická sekačka Fieldmann FZR 2040-E je aktuálně nejvýkonnější model, který naleznete v nabídce Fieldmann. Příkon motoru je totiž 1 800 W a záběr sečení 420 mm. A to opravdu není málo. Vyrovná se běžným benzínovým sekačkám, co se šířky záběru týká. Ale ve výkonu motoru je mnohdy předčí. Navíc je díky elektrickému pohonu ze sítě v podstatě bezúdržbová.

K sekačce je koš s objemem 50 litrů, který je plastový. A také je vybaven ukazatelem zaplnění a také západkou, která při manipulaci s košem zabrání vypadnutí zbytků trávy zpět na trávník. Výška sečení se dá nastavit s velkou variabilitou – od 25 mm až po 85 mm. Jednotlivé stupně jsou od sebe vzdáleny jen pár milimetrů. Poloh je totiž celkem 11. A se všemi těmito výhodami váží sekačka jen okolo 16 kilo, což je přibližně polovina běžné váhy benzínové sekačky.

I proto je elektrická sekačka Fieldmann FZR 2040-E vhodná zejména tam, kde je nutné sekačku častěji přenášet, nebo kde ji dokonce i musíte převážet. Manipulace s ní totiž není tak náročná jako s benzínovou variantou. Omezením samozřejmě je možnost využití elektrického proudu na sekané ploše. Sekačka má plně sklopné madlo, proto je snadné ji dát do kufru auta.

Uživatelé si chválí dobré řešení startéru i dostatečnou nastavitelnost výšky sekání. Perfektní věcí je ukazatel zaplněnosti sběrného koše, díky němuž koš jednak nepřetížíte a jednak se nestane, že by tráva zůstávala na trávníku, když pojedete s přeplněným košem a než si toho všimnete.

Dobrý je podle odezvy uživatelů také úchyt (držák) elektrického kabelu na sekačce, je dobře vyřešen. A i díky tomu je použité elektrické sekačky celkem pohodlné. Kabel se do cesty příliš neplete, pokud teda neuděláte vyloženě hloupost.

Sekačka je díky celkem velkým kolům snadno ovladatelná. Nízká hmotnost způsobuje, že s ní lze manipulovat i jednou rukou. Proti nákupu sekačky mluví snad jen plastové provedení šasi sekačky, které je celé plastové a na první pohled budí dojem křehkého výrobku. Stejně křehce působí závěs koše, který vypadá jako poddimenzovaný. Ale uživatelé si na jeho lámavost rozhodně nestěžují.

Elektrická sekačka Fieldmann FZR 2040-E zvládne posekat i vyšší trávu, aniž by s ní měla větší potíže. Madlo je nejen celé sklopitelné, ale i výškově nastavitelné. A proto se sekačkou může sekat v podstatě kdokoliv, ať je jakéhokoliv vzrůstu. K tomu je sekačka určena jak pravákům, tak levákům, protože spínač motoru, který přesahuje přes celé madlo, umožňuje ovládat sekačku pravou i levou rukou. Anebo samozřejmě oběma.

Co lze považovat za slabinu sekačky Fieldmann FZR 2040-E, je fakt, že nedisponuje funkcí mulčování. Takže pokud sekáte trávu pravidelně v krátkých intervalech a mulčujete ji, aby byla zároveň i pohnojená a chráněnější proti vlivům okolí, budete muset sáhnout po jiném modelu.

Odradit může i vyšší hlučnost sekačky, než by člověk u elektrické sekačky čekal. Motor je přece jen z těch silnějších.