Lehoučká elektrická sekáčka s váhou pouze necelých sedm kilogramů. Jde o speciální typ elektrické sekačky určené pouze na menší travnaté plochy. Je však vybavena jak hřebenem, tak pojistkou. Hřeben využijete k sekání až téměž u zdi, pojistku například pro momenty, kdy máte trávník hustší neb s větším množstvím mechu – a máte zde jistotu, že se sekačka nezadusí a nepřehřeje a nespálí  se tím její motor.

Sekačka Bosch ARM 32 Ergoflex 0.600.885.B03, přestože je malá a lehká, má výkon 1200 W. Šířka záběru je úměrně malá velikosti sekačky, v tomto případě je to 32 cm. A je dokonce použitelná i pro vyšší trávu, kterou také dokáže dosekat až téměř ke kraji. Je to umožněno díky inovaci v podobě bočního hřebenu. Ten seká trávník perfektně až ke kraji, podél zdi, obrubníku, plotu i zahradních staveb.

Rukojeť sekačky Bosch ARM 32 Ergoflex 0.600.885.B03 je vyrobena tak, aby bylo snadné se sekačkou zacházet i jednou rukou. To je výhoda zejména kvůli tomu, že během sekání je nutné držet a hlídat kabel. Když je k tomu jedna ruka volná, je sekání pohodlnější a také pak i rychlejší. Pro jednu ruku je také uzpůsobeno spouštění sekačky, kdy spoušť není přes celé madlo, ale právě pouze na jedné straně. Uživatelé si také chválí, že se přístroj snadno vede, aniž by utrpěla záda.

Díky nízké hmotnosti sekačky je zajištěna snadná manipulace s ní, včetně ovládání nebo i samotného přenášení z místa na místo. I následné čištění je pak snadné. A díky tomu, že je sekačka na elektřinu, se po vytažení se kačky ze sítě rozhodně nemusíte bát, že se při čištění sama spustila a poranila vás.

Uživatelé si chválí schopnost sekačky Bosch ARM 32 Ergoflex 0.600.885.B03 sekat i hustší trávník, vyšší trávu a opravdové dosekání až téměř ke kraji trávníku. Kritizují naopak reklamní kampaň Bosche, který tvrdí, že šasi je z hliníku, ale přitom jde o plast. Takže buď jde o nějaké nedorozumění, nebo opravdu o nepovedenou kampaň.

Vzhledem k tomu, že sekačka Bosch ARM 32 Ergoflex 0.600.885.B03 je malá a lehká, má sběrný koš objem pouze 31 litrů. To je další faklt, který svědčí o tom, že sekačka dobře poslouží pouze na menších travnatých plochách. Kdo seká větší zahradu, musí se poohlédnout po jiném modelu. Určení sekačky je podle výrobce pro předzahrádky cca do 200 m2 nebo menší pozemky do cca 400 m2. Výhodou však je trychtýř s velkým objemem a automatickým pěchovaček, který i menší koš naplní velkým množstvím posekané trávy. Nože jsou z kvalitní kalené oceli.

I výška střihu je zajímavá. Sekačka nabízí menší délu minimálního střihu, než na jakou jsme zvyklí u benzínových sekaček, a to 20 mm (benzín většinou 25 mm). Maximum je pak 60 mm. Výrobce uvádí, že sekačka Bosch ARM 32 Ergoflex 0.600.885.B03 je i velmi tichá. Produkuje konkrétně hladinu akustického tlaku 79 dB (A) a hladinu akustického výkonu 93 dB (A).