Každý, kdo si chce hlídat svůj krevní tlak a puls, by se měl poohlédnout po domácím pažním tlakoměru, který bude vždy po ruce a který naměří přibližně stejné výsledky, jako jsou naměřeny v ordinacích tlakoměry rtuťovými. Spolehlivými modely jsou tlakoměry od Omron, které za sebou mají dlouhou historii, a které jsou teď v nabídce i Bluetooth připojením, abyste si své výsledky mohli sledovat i v mobilu nebo v tabletu, ať už v Androidu nebo v Apple zařízení.

Technologe Intellisense měří rychleji

Digitální pažní tlakoměr Omron M7 Intelli IT s Bluetooth je mimo jiné vybaven technologií Intellisense, která umožňuje přesnější přeměření trvající kratší dobu. Čím je to dáno? Konkrétně několika vychytávkami. První je ta, že měření se provádí již při nafukování. Díky tomu tlakoměr nafoukne manžetu přesně tolik, kolik je pro správné vyhodnocení potřeba.

Druhé měření se provádí při vyfukování, což umožní vyhodnotit váš tlak mnohem přesněji, než kdyby proběhlo pouze jedno měření. Doba měření je navíc podstatně zkrácena, takže paže není zbytečně dlouho a příliš stlačována. To ocení zejména lidé s různými typy otoků a bolestivými stavy, kdy i měření tlaku zhoršuje komfort.

Manžeta přesně pro vás

Intellisense je technologie, která funguje s dětskou (17 – 22 cm), normální (22 – 32 cm), velkou (32 – 42 cm) a i s univerzální (22 – 42 cm) manžetou. Navíc je odolná proti arytmiím, takže i pokud trpíte určitými typy srdečních arytmií (poruchami srdečního rytmu), je pro vás digitální pažní tlakoměr Omron M7 Intelli IT s Bluetooth vhodný.

Navíc si můžete stáhnout aplikaci Omron Connect, která nabízí připojení Omron výrobků. Bluetooth musíte na mobilu nebo v tabletu mít ve verzi Smart. A pokud si nejste jistí, zda vaše zařízení Bluetooth spojení podporuje, můžete na stránkách Omron najít seznam aktuálně podporovaných mobilů.

Spojení s mobilem zachová všechna data

Díky spojení s mobilem budete mít k dispozici celou historii vašeho měření, nikoliv pouze 100 posledních hodnot každého ze dvou možných uživatelů. Ano, digitální pažní tlakoměr Omron M7 Intelli IT s Bluetooth nabízí vlastní interní paměť pro 2 x 100 naměřených hodnot, sledují se dva uživatelé zvlášť.  Reřim HOST je samozřejmostí, aby si náhodně mohla tlak změřit i třetí osoba, aniž by narušila sled měření kteréhokoliv z obou uživatelů tlakoměru.

Velmi přínosné je podbarvení displeje, pokud je tlak v některé z hodnot příliš vysoký. Pokud se displej nepodsvítí, je vše v pořádku. Pokud se objeví oranžové podsvícení, je některá z hodnot příliš vysoká a je nutné dbát zvýšené opatrnosti, případně navštívit lékaře. Měření provádějte vždy jen v klidu, poté, co alespoň pět minut sedíte a nemusíte řešit ani žádné stresové situace.

Barevná indikace měření i chyb

I utažení manžety je vybaveno barevným indikátorem. Pokud svítí zeleně, je nasazení manžety v pořádku. Ale jakmile není indikátor podsvícen, je některá část utažení v nepořádku a výsledky měření by byly nespolehlivé. V tomto případě je nutno dotáhnout či správně umístit manžetu.

Během měření krevního tlaku se samozřejmě nesmíte pohybovat. Digitální pažní tlakoměr Omron M7 Intelli IT s Bluetooth je proto vybaven i indikátorem upozorňujícím na nevhodný pohyb při měření. Jakmile se indikátor aktivuje, musíte měření opakovat – a být při něm naprosto v klidu.

Graf i číslo

Výše tlaku se na tlakoměru zobrazí i graficky, nejen jako konečná hodnota. Z posledních tří měření se navíc vypočte průměrná hodnota systolického a diastolického tlaku. Digitální pažní tlakoměr Omron M7 Intelli IT s Bluetooth má klinicky ověřenou přesnost. Je doporučován Českou společností pro hypertenzi (ČSH) a splňuje požadavky Evropské společnosti pro hypertenzi. To mluví o jeho spolehlivosti celkem samo o sobě.

Doma vám nezabere příliš mnoho místa. Jeho velikostní parametry jsou totiž následující (v x š x h): 161 mm × 124 mm × 90 mm. A váží pouze 390 g, když je bez baterií. Lze jej používat s připojením do elektřiny, ale také na baterie. Hmitnost manžety je cirka 170 g, takže celý přístroj váží něco přes půl kilogramu. Snadno s ním tedy zvládne manipulovat téměř kdokoliv. Baterie jsou ve většině obchodů součástí balení. Přibalené alkalycké baterie zvládnou cirka 1 000 měření.

Velký rozsah a minimální chybovovst

Digitální pažní tlakoměr Omron M7 Intelli IT s Bluetooth nabídne rozsah měření krevního tlaku od 0 mmHg do 299 mmHg, rozsah měření pulzu od 40/min do 180/min. A co se přesnosti týká, tolerance je pro krevní tlak ± 3 mmHg a pro puls: ± 5% naměřené hodnoty.

Vbalení najdete mimo jiné i cestovní pouzdro, abyste mohli digitální pažní tlakoměr Omron M7 Intelli IT s Bluetooth bez starostí přibalit na cesty. Některé obchody nabídnou prodlouženou záruku, a to na dobu pěti let od zakoupení přístroje.

Uživatelé chválí přesnost měření

Uživatelé jsou spokojení, digitální pažní tlakoměr Omron M7 Intelli IT s Bluetooth podle jejich zkušeností měří podobné hodnoty, které jim naměří lékař v ordinaci. Jen si stěžují na nemoderní vzhled aplikace Omron Connect a na nemožnost propojit informace třeba i z osobních vah nebo detektorů pohybu od stejného výrobce. Oceňují naopak možnost vygenerovat PDF nebo CSV historii měření. Lze ukládat do cloudu, aby se měření neztratila při výměně telefonu či tabletu. Aplikace je pouze v angličtině, což také může působit jisté potíže.

Bytelný přístroj se snadným ovládáním

Tlakoměr je podle uživatelů bytelný a rozhodně nepůsobí křehkým nebo nekvalitním dojmem. Ovládání je jednoduché a přehledné, bohužel nelze vymazat chybné měření, které proběhlo například při nesprávně nasazené manžetě nebo za nevhodného pohybu uživatele.

Manžeta je podle postřehů uživatelů tvrdší, což však při měření vede k přesnějším výsledkům a k tomu, že je celkem nesnadné ji špatně nasadit. Díky tomu je i manipulace jednou rukou snadná, netrvá dlouho, než v tom uživatel „chytne cvik“.