Za málo peněz hodně muziky. Takto se dá popsat koupě přístroje s názvem Digitální pažní tlakoměr Omron M6 AC. jde sice o základní řadu tlakoměrů od značky Omron, ale i tak je nabitá funkcemi, které jistě využijete do poslední kapky. Navíc je tu spousta paměti pro měření dvou osob. A možnost nechat si vyhodnotit statistiky. Pojďme se na přístroj podívat podrobněji:

Digitální pažní tlakoměr Omron M6 AC je dodáván jak s bateriemi, které udržují naměřené hodnoty v paměti přístroje, tak se síťovým adaptérem, díky kterému se při měření nemusejí baterie vybíjet, Ale i bez použití adaptéru je garantovaná výdrž přibalených baterií na alespoň 1000 měření. Jde o 4 kusy tužkových alkalických baterií AA.

Digitální pažní tlakoměr Omron M6 AC je také dodáván s univerzální manžetou, která pokryje paže o obvodech od 22 až do 42 cm. Pokud máte oba v domácnosti štíhlé paže, můžete si dokoupit jen kratší manžetu, která se prodává jako příslušenství.

Měření tlaku, tedy zda vše správně zvládnete, se nemusíte nijak obávat. Digitální pažní tlakoměr Omron M6 AC je totiž celkem inteligentním přístrojem. Pozná totiž, zda máte správně nasazenu manžetu. Pozná, jestli jste při měření dostatečně v klidu. A pozná, jestli jsou naměřené hodnoty v normálu nebo ne. Vás o tom všem vždy informuje. Jak?

V případě vysokého krevního tlaku je tu barevný indikátor hypertenze, který funguje na základě podsvícení. Když je krevní tlak normální, zůstane displej nepodsvícen a jen jsou na šedém pozadí zobrazeny tři výsledné řádky s naměřenými hodnotami. Ale jakmile je krevní tlak vyšší, displej se podbarví oranžově. A to prostě nepřehlédnete. Zvýšené hodnoty jsou všechny nad 135 / 85 mmHg.

Pokud se při měření příliš vrtíte, digitální pažní tlakoměr Omron M6 AC po měření zobrazí na displeji symbol nevhodného pohybu při měření. A to znamená, že výsledek měření je zkreslen vaším pohybem, takže je nutné měření opakovat. A tentokráte sedět v klidu a nehýbat rukou.

No, a pokud se stane, že si manžetu utáhnete málo nebo na špatném místě, digitální pažní tlakoměr Omron M6 AC nerozsvítí se zelená kontrolka správně proběhnutého měření. Zůstane zhasnutá. A to znamená, že máte buď manžetu posunout na správné máísto na paži (viz návod na použití), nebo ji máte více utáhnout. A samozřejmě měření zopakovat.

Digitální pažní tlakoměr Omron M6 AC dokáže vyhodnotit i arytmii, pokud probíhá v době měření. Arytmie bývá někdy dost nepravidelná, proto není snadné na ni natrefit. Ale když se zadaří, přístroj ji zachytí a upozorní vás na ni. O zjištěné arytmii byste pak měli informovat lékaře.

Krevní tlak, ten naměřený, je zobrazován i graficky. Digitální pažní tlakoměr Omron M6 AC má paměť pro dvě osoby odděleně, přičemž pro každou na 100 měření. Zvládne vytvořit průměry, konkrétně i týdenní ranní a večerní průměry z naměřených hodnot. Rozdíly mezi nimi jsou poměrně důležitým indikátorem případných zdravotních potíží. A zejména ranní hypertenze může být kardiovaskulárním rizikem.

Rozsah měření je u krevního tlaku 0 mmHg – 299 mmHg, u pulsu: 40 / min. – 180 / min. Přesnost měření pak je garantována u krevního tlaku na: ± 3 mmHg, u pulsu na: ± 5 % naměřené hodnoty. Rozměry přístroje jsou celkem kompaktní, konkrétně (š x v x h): 124 mm x 161 mm x 90 mm. Hmotnost přístroje bez baterií je okolo 380 g, hmotnost manžety pak cca 170 g. Stále se tedy jedná o přístroj, který se snadno zabalí na chatu, chalupu nebo wellness pobyt v hotelu či lázních.