Jeden z nejpřesněji měřících tlakoměrů založených na digitální technologii, který je dostupný na současném trhu pro domácí použití. To je Digitální pažní tlakoměr Hartmann Veroval Duo Control Comfort Air s manžetou.

Dvě metody měření zajistí větší přesnost

Pro měření používá dvě metody, a to metodu oscilometrickou a poslechovou, neboli auskultační – to je ta, kterou běžně lékaři používají při vyšetření fonendoskopem. Kombinací obou metod jsou výsledky mnohem přesnější, přístroj navíc snadno odhalí i případné nepravidelnosti srdečního rytmu. Přesnost měření zůstává i u pacientů s nepravidelným srdečním rytmem

I zde je, jak jsme u současných modelů zvyklí, paměť pro 2 x 100 měření, tedy paměť pro dva uživatele, jejichž výsledky se zaznamenávají odděleně.  Digitální pažní tlakoměr Hartmann Veroval Duo Control Comfort Air s manžetou je klinicky testován. A dostal pečeť kvality od Evropské společnosti pro hypertenzi.

Připojení k počítači a export dat? Ano!

Tlakoměr má i příjemné rozměry, rozhodně nebude doma překážet, dá se snadno sbalit i na cesty. Pokud si rozumíte s technologiemi, můžete jej připojit k počítači – a v aplikaci Veroval medi.connect si načíst statistiky, nechat si exportovat data, prostě se na historii měření podívat mnohem podrobněji a přehledněji než na displeji samotného tlakoměru. USB pro propojení s PC je součástí balení. Historii měření lze odeslat lékaři.

Ale samotné použití tlakoměru je snadné, s počítačem vůbec není nutno jej propojovat, to je spíše pro fajnšmekry. Digitální pažní tlakoměr Hartmann Veroval Duo Control Comfort Air manžetou má plně automatické nastavení a snadné ovládání. Displej je velký a přehledný, ikony jsou jednoduché.

Automatické přizpůsobení nafouknutí manžety s Comfort Air

Manžeta se nafoukne sama. A díky tomu, že je zabudovaná technologie Comfort Air, tak je nafouknutí manžety zcela bezbolestné. Digitální pažní tlakoměr Hartmann Veroval Duo Control Comfort Air s manžetou totiž nejprve zjistí hodnotu systolického tlaku, a podle ní teprve nastaví nafouknutí manžety, a to zcela individuálně. Nedochází proto ke zbytečně silnému tlaku na paži, který by mohl způsobit nepříjemné pocity při měření.

I digitální pažní tlakoměr Hartmann Veroval Duo Control Comfort Air s manžetou má režim HOST, kdy se měří kdokoliv jiný než uživatelé – a měření se do paměti neukládá. Pokud jste využívali starších tlakoměrů Tensoval, jistě už tuto značku znáte. Veroval jsou novou generací Hartmann Tensoval.

Baterie i elektřina

Digitální pažní tlakoměr Hartmann Veroval Duo Control Comfort Air s manžetou funguje na baterie, které vydrží až 950 měření. Ale můžete jej i nabíjet síťovým kabelem, takže další náklady na koupi baterií nevznikají. Jenže pozor, síťový kabel NENÍ součástí balení, ten si musíte dokoupit, pokud o něj budete stát! Při provozu z elektřiny (ze zásuvky) je pak nutné baterie vyndat.

Displej je podsvícený a s dostatečně velkými znaky i pro ty, kdo trpí různými formami očních vad nebo nemocí.

Chyby při měření? Tlakoměr vás upozorní!

Nechybí ani indikátor nevhodného pohybu, který určí, zda jste byli v klidu a výsledky měření mohou být přesné, nebo zda jste se hýbali příliš na to, aby se měření mohlo odehrát bez chyby. Důležitá je i správná okolní teplota při měření – a její indikátor tu je také.

Manžetou M 22-32cm a L 32-42cm obepnete kdejakou paži. Navíc je na ní i vizuální kontrola správného nasazení, aby měření mohlo proběhnout správně. Záruka, kterou Hartmann dává na digitální pažní tlakoměr Hartmann Veroval Duo Control Comfort Air s manžetou, je 5 let. A to není rozhodně málo, je znát, že Hartmann svému produktu opravdu věří.

Obal na cestování

Součástí balení je i praktický textilní obal na uložení přístroje nebo na cestování. Návod k použití samozřejmě také nechybí. Dokonce i baterie jsou u většiny obchodů součástí balení. Přesnost a škálu měření obchody a bohužel ani oficiální obchod přímo od výrobce neuvádějí.

Kdo ho má, chválí si jej

Uživatelé si pochvalují, že menžeta jednak sedí přesně na ruku, přizpůsobí se, sedí všem členům rodiny, jednak že digitální pažní tlakoměr Hartmann Veroval Duo Control Comfort Air s manžetou měří opravdu přesně, stejně jako rtuťové tlakoměry v ordinacích. Pochvalována je i výroba v Německu, nikoliv v asijských zemích.

Uživatelé oceňují i příjemný design, kompaktnost přístroje a možnost pracovat s daty v počítači.