Nejlepší zrcadlovka pro začátečníky, produkt roku 2018, zároveň jedna z nejmenších. Takže je skladná, pohodlná na ovládání, lehká a snadno přenosná. Můžete tedy fotit podobně pohodlně jako s mobilem, ale o mnoho kvalitněji. Rozhodně vás nebude v kabelce příliš zatěžovat, váží totiž méně než půllitrová lahev s vodou. A v batohu ji snad ani neucítíte.

Větší, ale i výkonnější!

Digitální fotoaparát Canon EOS 200D má tyto velikostní parametry: rozměry (v x š x h): 122,4 mm × 92,6 mm × 69,8 mm. Hmotnost je velmi příjemných 453 g. Jde o jednookou zrcadlovku, která nabídne velký výkon za nízkou cenu, dokonce i funkce, které běžně najdete až u modelů z vyšších cenových tříd.

Digitální fotoaparát Canon EOS 200D nabídne plně automatické scénické režimy, ale také možnost manuálního nastavení času a clony. A to je přesně to, co začínající fotograf potřebuje. Základem fotoaparátu je 24,2Mpx CMOS snímač s optickou stabilizací obrazu, kterou ta elektronická, co se dává do ještě levnějších modelů, snad nikdy nepřekoná.

Průměrný snímač nevadí, fotoaparát je dost hluboký

Rozlišení snímače je dostačujících 24,2 Mpx a poměr stran je nastaven na 3:2. Minimální čas závěrky je jen čtyřtisícina vteřiny, naopak ten nejdelší možný dělá až 30 vteřin. Z toho plyne, že můžete fotit vše, od nejzběsilejšího pohybu, až například po postupný růst vašich kytek.

Když se pustíte so sekvenčního snímání, pojede snímač maximálně rychlostí 5 snímků za vteřinu. Trochu zklame optický zoom, který je pouze 3,05 x. Přitom nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 25 cm.

Dokonalé výsledky focení díky novým technologiím

Procesor DIGIC 7 a systém Dual Pixel CMOS AF zajišťují dokonalé výsledky focení. Budete mít dobře prokreslené fotografie, co budou vhodné i pro velkoformátový tisk. I videa le s tímto fotoaparátem točit, a to až do Full HD, tedy 2K kvality. Rychlost snímání je maximálně 60 snímků za veteřinu. Navíc se bude video průběžně zaostřovat, a to díky technologii Dual Pixel CMOS AF pro průběžné zaostřování. Videa se ukládají ve formátech MOV nebo MP4. A nahrávání zvuku je samozřejmě duální.

Digitální fotoaparát Canon EOS 200D je zcela ideálním modelem pro všechny fotografické začátečníky, kteří rádi cestují. Snadno se ovládá díky dotykovému displeji, který je poměrně velký. Jeho úhlopříčka je 3 palce. Jedná se o LCD displej. To je menší nevýhoda, pokud se budete hodně pohybovat na slunci.

Hledáček nesmí chybět!

Ovšem při focení není nutné se spoléhat na displej, fotit budete s fotoaparátem přiloženým rovnou k oku. Je tu totiž i hledáček s 9 – bodovým AF (ale máte v nabídce 49 AF bodů při fotografování přes displej). V optickém hledáčku však neuvidíte jen samotnou scenérii, ale také doplňkové informace, jakými jsou stavový řádek informujícího fotografa například o expozičním čase, pracovní cloně, vybraném ostřícím bodu, ale i citlivosti v ISO, kompenzace expozice, vyvážení bílé a stavu SD karty.

Otočný displej řeší spoustu potíží se světlem a úhlem focení

Displej je navíc otočný, takže si jej můžete nastavit, jak zrovna skrze sluníčko potřebujete. Otočný režim využijete například i u focení při zemi, kdy se nebudete muset shýbat až k fotoaparátu. A hlavně, pokud displej zavřete, chráníte jej proti venkovnímu poškození, například během přenášení v batohu.

Jeho rozlišení je více než dostatečné – nabídne 1 040 000 bodů, a to v poměru 3.2, aby přesně odpovídal rozložení snímače. To znamená, že při pohledu na displej uvidíte téměř reálné vyobrazení toho, co hodláte fotit.

Selfie i na zrcadlovce!

A aby toho nebylo málo, nechybí ani režim pro pořizování selfie snímků. Úplní začátečníci jistě uvítají propracovaný manuál v podobě průvodce fotografováním a ovládáním fotoaparátu. Fotografie se uloží ve formátech RAW nebo JPEG.

Moderní doba si žádá moderní technologie, a tak i digitální fotoaparát Canon EOS 200D je vybaven chytrým připojením Nechybí mu Wi-Fi, abyste mohli rovnou streamovat prostřednictvím aplikace Canon Camera Connect, má také Bluetooth a dokonce i NFC, což velmi usnadní přenos hotových fotografií.

Základní režimy přes Quick Control

Funkce Quick Control potěší všechny, kdo využívají jen základní režimy fotoaparátu. Ale na své si přijdou i všichni, kdo chtějí experimentovat. Digitální fotoaparát Canon EOS 200D totiž bude na displej promítat tipy k nastavení foťáku tak, abyste dosáhli kýženého efektu.

Pokud si pořídíte Digitální fotoaparát Canon EOS 200D, můžete časem dokoupit i příslušenství, kterého je od výrobce bohatá nabídka. EOS je totiž velkou rodinou, kde najdete například více než 80 kompatibilních objektivů. V tomto balení budete mít tělo digitálního fotoaparátu EOS 200D (plus příslušný objektiv, oční mušle Ef, kryt fotoaparátu R-F-3, široký řemen EW-400D, nabíječka baterií LP-E17 (s krytkou baterie), baterie LP-E17E a nechybí ani napájecí kabel.

Filmy a fotografie budete ukládat na paměťovou kartu, kterou může být SD, SDHC, SDXC. Samotné tělo fotoaparátu má příjemnou povrchovou úpravu, díky níž se snadno drží. Podle ohlasů uživatelů je příjemný samotný proces focení a hlavně se dočkáte dobrých výsledků své snahy, pokud alespoň trochu poslechnete průvodce focením.

Baterie na asi 600 snímků, náhradní baterie však v balení není

Baterie vydrží cirka 600 snímků. V balení není ani náhradní baterie, ani externí nabíječka, to je nutné dokoupit, pokud uznáte za vhodné. Malinkou nevýhodou je také chybějící ochrana proti dešti a jiné stříkající vodě, takže do focení scén u vody nebo v dešti je nutné pořídit obal. A na co si budete také muset zvyknout, je fakt, že formáty 1:1, 16:9 jsou dostupné pouze u manuálního režimu.

Co na něj uživatelé?

Uživatelé chválí dobrou konstrukci, ale i rychlou práci fotoaparátu, jeho rychlé reakce. Rozhodně vás tedy nebude zdržovat, ať budete kdekoliv s kýmkoliv a chtít fotit cokoliv. Pokročilejším fotografům bude chybět dostatek ostřících bodů.