Zajímavým způsobem, jakým je možné se pravidelně zbavovat bolestí svalů způsobených cvičením, prochladnutím, menstruací, ale i zraněním nebo nesprávným držením těla či jako projev choroby, jsou elektrické impulzy. Ty stimulují sval k činnosti a dodávají nervům vzruchy, které často překonají bolest. Cenově dostupným přístrojem na bázi elektrických impulzů je digitální elektrostimulační masážní přístroj TENS/EMS Beurer EM 80.

Rovnou tři základní funkce

Digitální elektrostimulační masážní přístroj TENS/EMS Beurer EM 80 je vyroben tak, aby nabídl rovnou tři základní funkce. Využít můžete ranskutánní elektrickou nervovou stimulaci (TENS), elektrickou stimulaci svalů (EMS) a masážní účinky vyvolané elektrickými signály.

Všechny tři funkce se dají vzájemně kombinovat. K tomu jsou zde čtyři nezávislé stimulační kanály (oddělené systémy) a osm samolepicích elektrod, které můžete lepit na různé části těla podle toho, kde si stimulaci zrovna přejete. Rozhodování nemusí být založeno na žádné odborné analýze, zktrátka si necháte namasírvat tu část těla, kde si zrovna přejete stimulaci a následné uvolnění.

Až 30 přednastavených programů

Digitální elektrostimulační masážní přístroj TENS/EMS Beurer EM 80 umí 30 přednastavených programů. Ale to není všechno, můžete si doprogramovat ještě dalších 20, což je celkem 50 programů, ze kterých pak budete mít na výběr.

K tomu je zde přehledný displej, aby bylo jasné, co si vybíráte nebo co si zrovna programujete. Tlačítkové ovládání je označeno názorně a přehledně, takže nebude problém se s přístrojem „domluvit“. Jen je nutné si pro naučení se s ním vyhradit čas.

Napodobuje přirozené tělesné nervové impulzy

Digitální elektrostimulační masážní přístroj TENS/EMS Beurer EM 80 je založen na nápodobě přirozených elektrických impulzů, které naše tělo běžně produkuje, a na základě kterých se dokážeme pohybovat, dýchat, vnímat.

Elektrické impulzy jsou velmi slabé, v podstatě bezbolestné a hlavně nezpečné. Skrt pokožku jsou přenášeny rávě osmi elektrodami. Doputují až k nervům, a ty vydají pokyn k pohybu svalu, zároveň nemají od svalů tak silnou odevzvu například ohledně bolesti, takže se bolst konkrétního místa velmi rychle rozptýlí.

Beurer EM 80 patří do skupiny lékařských přístrojů

Digitální elektrostimulační masážní přístroj TENS/EMS Beurer EM 80 je profesionálním lékařským přístrojem, u nějž bylo díky bezpečnému provozu schváleno dodávání do obchodní sítě i pro běžné laické zákazníky.

Jeho hlavní předností je, že napomáhá od bolesti, uvolňuje namožené svaly a masíruje. Také stimuluje svaly k pohybu a činnosti, ale pozor, rozhodně nenahradí cvičení! Výstupní proud přístroje je 180 mA, což je opravdu velmi bezpečná hladina.

Poptejte se lékaře, pokud jste kardiak

Jen pozor, pokud máte voperován stimulační přístroj pro podporu srdeční činnosti. V takovém případě se o koupi a použití poraďte se svým kardiologem, který bude schopen zhodnotit, zda se elektrické impulzy obou přístrojů nebudou navzájem „tlouct“. Pulsační rozpětí je 40 – 250 mikrosekund

Malý pomocník na cesty

Digitální elektrostimulační masážní přístroj TENS/EMS Beurer EM 80 je velmi malým přístrojem, který bude snadné sbalit kamkoliv s sebou. Jeho rozměry jsou následující (d x v x š): 170 mm × 125 mm × 48 mm. A hmotnost je jen 310 g.

Napájení je na baterie, budete potřebovat 3 x mikrotužkové AAA baterie. Jsou součástí balení, ale vyplatí se dokoupit nabíjecí. Obsahem balení je tedy Digitální přístroj TENS/EMS, 2 propojovací kabely, 8 lepicích elektrod s rozměry 45 mm × 45 mm, nechybí ani přepravní pouzdro, s nímž se bude celý přístroj převážet mnohem snadněji, aby se vám elektrody nezamotávaly do dalších věcí v kufru nebo v batohu.

Lepší pocit díky revitalizaci svalů

Digitální elektrostimulační masážní přístroj TENS/EMS Beurer EM 80 je přístrojem, který může doplnit vaši snahu o zlepšování kondice nebo vám může třeba pomoci v prvních krocích od velké bolesti způsobené zdravotními komplikacemi či úrazem.

Jinými slovy přispívá ke zvyšování všeobecného příjemného pocitu, zmírňování bolesti, zachování tělesné kondice, k uvolnění, k revitalizaci svalů a skvělým je podle uživatelů v boji proti únavě. Ale pozor, účinek elektro stimulace se (vyjma zmírnění bolesti) projeví až po několika použitích.

Nejúčinnějším je proti bolestem bederní a krční páteře. Dobré výsledky má posle dosavadních zkušeností i při bolestech kloubů, jakými jsou hlavně ramena, kyčle nebo kolena. Ihned pomáhá od menstruačních bolůestí. Ulevit dokáže i od neuralgie, bolestí hlavy, bolesti po zranění pohybového aparátu, od bolesti při poruchách prokrvení, ale i celkově od chronické bolesti vznikající z nejrůznějších příčin.

Lékařská funkce

Využijete jistě i lékařskou funkci pro optimalizaci programu vaší terapie. Digitální elektrostimulační masážní přístroj TENS/EMS Beurer EM 80 pomůže nastavit terapii tak, jako byste docházeli na profesionální rehabilitace. Ale vy je místo toho hravě zvládnete doma, bez cestování a dlouhých čekacích lhůt.

Od 5 do 90 minut

Doba stimulace, na kterou můžete časovač nastavit, je od 5 do 90 minut. Síla impulzu se dá nastavit od nuly do 180 mA. Podle zkušeností uživatelů je dostaetčně silným již impulz na ¾ výkonu, který odpovídá tomu, co se nastavuje na rehabilitacích.

Co na něj uživatelé?

Digitální elektrostimulační masážní přístroj TENS/EMS Beurer EM 8 je uživateli především chválen pro své zpracování, snadnou přenosnost, ale hlavně pro jeho funkčnost. Mnoho uživatelů potvrzuje uvolnění a posílení svalů na částech těla, které je dlouhodobě bolely, potvrzují i odblokování páteře, což je dnes zdravotní potíž většiny dospělé populace.

Mírně složitější je naučit se s přístrojem pracovat, ale při troše trpělivosti to zvládne každý. Podrobný návod je k dispozici na stránkách výrobce. Kabely k elektrodám jsou dostatečně dlouhé, k tomu, aby se dalo stimulovat najednou několik částí těla.

Co uživatelé kritizují, je materiál, ze kterého jsou vyrobeny přísavky elektrod. Je prý nutné je po určité době měnit, a ty náhradní jsou samozřejmě velmi drahé. Zanesení přísavného povrchu se dá zpočátku řešit jeho omýváním, ale není to možné mnohokrát po sobě, materiál brzy degraduje. na samotné funkčnosti přístroje to nic nemění, jen je nutné se připravit na nákup náhradní (a ne levných) přísavek elektrod. Rušivé je podle uživatelů i pípání přístroje, na druhou stranu díky němu včas slyšíte, co se děje nebo zda jste nastavili vše, jak jste chtěli.