Svalová, nervová a masážní stimulace, to je činnost, kterou hravě zvládne digitální elektrostimulační EMS/ TENS masážní přístroj Sanitas SEM 43. Jde o zařízení 3 v 1, kdy poskytne právě masáž, stimulaci svalů a stimulaci nervů. To vše s pohonem na tři tužkové baterie, které jsou součástí balení.

Elektrické stimuly tělu přirozené a příjemné

Jde totiž o vysílání přirozených elektrických stimulů, impulzů, které i běžně naše tělo používá k rozpohybování sebe sama. Elektrické impulzy jsou v bezpečné hladině, jsou v podstatě bezbolestné, způsobují jakési mravenčení nebo podněcují sval k pohybu, což je spojeno i s pocitem jemného lechtání.

Kardiostimulátor může být na překážku!

Jen pozor, pokus máte kardiostimulátor či podobný přístroj, zde by se stimuly mohly vzájemně rušit. Informace vám poskytne váš kardiolog a bez jeho souhlasu si přístroj rozhodně nekupujte a nepoužívejte!

Posílení svalstva, snížení bolesti, masáž a uvolnění

Pokud toužíte po kterémkoliv z těchto účinků, tedy po posílení svalstva, po snížení bolesti nebo po masáž a uvolnění, je digitální elektrostimulační EMS/ TENS masážní přístroj Sanitas SEM 43 vhodný právě pro vás!

Lze ho použít jak na podporu léčení, kdy dokáže částečně nahradit docházení na rehabilitace elektřinou v profesionálních pracovištích. Umí uvolnit svalstvo po fyzickém výkonu, aby později nedocházelo ke křečím. Ale dokáže také odblokovat ztuhlé svaly okolo problémových míst pohybového aparátu. Často se doporučuje například ve spojení s léčbou zánětů v kloubních vazech.

Ergonomický design a k němu velký podsvícený displej

Digitální elektrostimulační EMS/ TENS masážní přístroj Sanitas SEM 43 nabídne ergonomický design, aby se s ním dobře manipulovalo před samotnou masáží, ale i během ní. Samozřejmstí je funkce uzamknutí tlačítek, abyste si během masáže náhodou nepřehodili něco úplně jiného, než máte původně navoleno.

Velký podsvícený displej ukazuje, jaký program jste si nastavili, v jaké intenzitě a délce trvání. Programů je tu celkem 44, toho je 6 individuálně nastavitelných přesně podle osobních požadavků uživatele. Spona na opasek pomáhá odložit ovladač, tedy samotný elektro stimulátor tak, aby byl v bezpečné poloze a abyste jej nemuseli hledat.

Dva kanály, čtyři elektrody, 50 stupňů intenzity

Digitální elektrostimulační EMS/ TENS masážní přístroj Sanitas SEM 43 má dva zcela samostatné kanály, kterými proudí pokyny pro vybraný elektro stimulační program. Jsou tu čtyři elektrody, vždy dvě pro každý vysílací program. Takže můžete najednou nechat masírovat dvě různá místa dvěma různými programy, případně využít všechny čtyři elektrody pro jedno místo a s jedním programem.

Intenzita se dá nastavit na jeden z padesáti stupňů, které máte na výběr. Vždy se řiďte pocitem, jaký z elektro stimulace máte. Také platí, že zkušenější uživatelé si postupně dopřejí vyšší intenzitu, protože svaly na ni již budou připraveny. Výstupní proud je 200 mA, výstupní frekvence 1 – 50 Hz. Pulsační rozpětí je u tohoto přístroje 60 – 450 mikrosec

Nechybí časovač

Individuálně si nastavíte i délku masáže, a to pomocí časovače. Digitální elektrostimulační EMS/ TENS masážní přístroj Sanitas SEM 43 je poměrně subtilním přístrojem, takže jej můžete brávat s sebou i na cesty. Jeho velikostní parametry jsou velikost přístroje (v x š x h): cca 13,2 cm x 6,3 cm x 2,95 cm. Hmotnost pčístroje je asi 130 g, tedy méně, než má běžný chytrý telefon. Velikost jednotlivých elektrod je cirka 4,5 cm x 4,5 cm.

Elektrody se podle zkušeností uživatelů opotřebují jako první

Elektrody nemají věčné trvání, ze všech součástí digitálního elektrostimulačního EMS/ TENS masážního přístroje Sanitas SEM 43 odcházejí jako první a je potřeba počítat s jejich brzkým dokupováním. Alespoň tak situaci popisují uživatelé.

Jinak jsou s přístrojem velmi spokojeni, plní jejich očekávání a pomáhá při uvolnění svalstva v místech, kde často trpí na jeho blokaci. Také po fyzické zátěži je podle jejich vyjádření neocenitelným pomocníkem.