Děti vás často vidí, že natáčíte. A chtějí taky. Jenže dát jim do ruky rodinnou videokameru, to v podstatě může znamenat natrvalo se s ní rozloučit. Elegantní řešení této a jiných situací s dětským videem přináší značka Gogen, která uvedla na trh dětskou videokameru Gogen Maxipes Fík MAXI KAMERA BL.

S ohledem na její skutečné optické a zvukové vybavení je kamera sice celkem drahá, ale je nutno vzít v úvahu její široké příslušenství. Za cenu okolo tisícovky dostanete funkční videokameru i pro pořizování fotografií, k tomu spoustu příslušenství, mezi kterým je nutno vyzdvihnout zejména pouzdro s vysokým IP krytím – a to až do 3 metrů pod vodou! Kamera zvládne dlouhodobé ponoření a samozřejmě i natáčení pod vodou.

Dále v balení naleznete pouzdro na přenášení, univerzální adaptér se stativovým závitem, držák na kolo a držák na přilbu. Zařízení lze díky tomu snadno připevnit na přilbu či na řídítka. A tak mohou děti zachytit svá dobrodružství při jízdě na kole, na lyžích, při lezení či jakékoliv jiné aktivitě, o jejímž průběhu se chtějí podělit s kamarády. Anebo si záznam chtějí prostě uchovat.

Kamera váží pouze 50 g a její rozměry jsou (š x v x h): 4,5 cm x 3 cm x 6,9 cm. V balení výrobku najdete ještě i USB kabel, vodotěsné pouzdro, pouzdro na přenášení a držák. Baterie má kapacitu 440 mAh.

Kamera Gogen Maxipes Fík MAXI KAMERA BL ukládá svůj záznam na micro SD kartu (SDHC) až do velikost 32 GB. Kamera nabízí jednoduché ovládání vhodné pro děti již od tří let věku. A spoustu funkcí, jak již jsme zmínili, i včetně fotografování. Nečekejte od ní optický zoom. Oceníte však snímač CMOS. Rozlišení snímače přitom je 1,3 Mpx. Žádný zázrak za tuto cenu. Ovšem je nutno uvážit, jak už jsme zmínili, že součástí balení je bohaté příslušenství.

Na druhou stranu, výsledná ý obraz je, dle ohlasů uživatelů, překvapivě dobrý. Od rozlišení 1,3 Mpx nikdo neočekává víc než hračku, ale výrobce v tomto případě velmi příjemně překvapil. Navíc kvalita z natáčení pod vodou je také dobrá. Pokud tedy chcete začít s podvodním natáčením a potřebujete se zaučit, jde o dobrou volbu prvního, zkušebního stroje. Pořiďte jej dětem ale učte se s ním také.

Video bude pořízeno v maximálním rozlišení 1280×720 Mpx. Záznam nebo fotografie lze ihned prohlédnout na LCD displeji na zadní straně kamery. Jeho úhlopříčka je 1,77“. Uložené záznamy lze poměrně rychle přetáhnout do PC pomocí USB kabelu. USB kabel slouží i k nabíjení baterie kamery, takže dítěti například na výlet nemusíte balit speciální nabíječku.

Záznam videa je pořizován ve formátu AVI [720p/VGA], fotografie budou uloženy jako JPG [5M/3M/1M]. Uživatelé kvitují skutečnost, že videokamera Gogen Maxipes Fík MAXI KAMERA BL se jen tak nerozbije. Několik z nich ve svých postřezích zmiňuje, že jim kamera již spadla na zem a vůbec nijak se jí pád nedotknul.

Další velkou výhodou je i snadné ovládání. To potvrzují všichni uživatelé, jejichž děti se do kamerování pustily. A to platí i pod vodou.