Jste-li příznivci autosedaček pro děti zařazených pouze do jedné velikostní kategorie, tedy se speciálním vybavením pro děti podobné hmotnosti, pak je tu sedačka druhé váhové kategorie právě pro vás. Dětská autosedačka MAXI – COSI Pearl je dostupná v několika barvách a je určena dětem od 9 do 18 kg. Tedy pro odrostlejší miminka od cca roku věku, až pro děti do cirka 4 let, podle jejich tělesné konstrukce. Sedačka proto není klasickým vajíčkem pro miminko, ale první větší autosedačkou pro odrostlejší ratolest, kterou je možné do auta umístit jen po směru jízdy. Jiný úhle umístění k dispozici není.

Dětská autosedačka MAXI – COSI Pearl (9-18 kg) je kompatibilní se základnou Family Fix

Možná máte vajíčko pro miminko do auta od Maxi – Cosi již doma, takže v autě máte zabudovanou již základnu Family Fix. To vám ušetří spoustu peněz, protože dětská autosedačka MAXI – COSI Pearl (9-18 kg) je kompatibilní se základnou Family Fix. ta je vybavena i systémem upozornění, když je cokoliv v nepořádku – jde o interaktivní světelné a zvukové upozornění na základně MAXI-COSI Family Fix – to minimalizuje pravděpodobnost nesprávného připevnění autosedačky. Vizuální a zvuková indikace na základně Family Fix totiž potvrzuje správnou instalaci.

Tento systém zajistí rychlé a snadné připevnění autosedačky k základně prostřednictvím technologie Click-and-Go, která je v ISO fixu použita. Vedle toho dokáže sedačka nabídnout i spoustu dalších výhod, na které se ještě podíváme.

Snadné nastavení pásů a opěrky hlavy

Dětská autosedačka MAXI – COSI Pearl (9-18 kg) se chlubí mimo jiné tím, že má snadné nastavení pásů a opěrky hlavy. Uživatelé ve svých reakcích tuto informaci potvrzují. Veškeré nastavování je možné pomocí jednoho táhla umístěného pod nohama dítěte, takže dítě v sedačce připoutáte, pak jedním snadným pohybem utáhnete pásy přesně podle toho, jak je potřeba (tzv. pětibodový bezpečnostní pás). Zapínání je navíc v takovém provedení, že malé dítě se z pásů samo neodepne, což je jeden ze základních požadavků na bezpečnost.

Sedačka bez základny váží jen 5,65 kg

Díky tomu, že se sedačka používá zejména se základnou Family Fix, nemusí být už tak těžká jako její předchůdkyně bez ISO fixu. Celková hmotnost je jen 5,65 kg. A co se rozměrů týká, jsou následující (v x h x š, výška v minimální a maximální velikosti): 50 až 59,5 cm x 61 cm x 47,5 cm.

Sedačka samozřejmě splňuje požadavky na bezpečnost, konkrétně jde o normu R44/04. K tomu je základna autosedačky je vybavena podpůrnou nohou, která v případě nárazu pomáhá udržet autosedačku na místě, a tím samozřejmě extrémně zvyšuje bezpečnost dítěte při autonehodě.

Potah sedačky je vyroben z velmi příjemného materiálu, ve kterém se bude dítěti dobře sedět i například v létě v krátkém oblečení. Potah lze sundat a vyprat, což je právě u autosedaček jedna z velmi důležitých podmínek.

Na sedačce lze nastavit pět pozic

Dětská autosedačka MAXI – COSI Pearl (9-18 kg) dovoluje nastavit pět různých pozic, a to od téměř ležící odpočinkové polohy až po polohu aktivně sedící. Změna polohy je pro rodiče snadná, stačí na to totiž jen jedna ruka.

Design sekačky je kompaktní, takže ji dokážete umístit i do malého auta. A i přes to je sedačka velmi bezpečnou, model Pearl totiž získal nejvyšší hodnocení v bezpečnostních testech, mezi ostatními modely značky.

Garance výměny sedačky značky Maxi-Cosi

Velmi příjemnou je garance výměny sedačky v případě autonehody – ovšem pozor, pouze u některých prodejců. Při nákupu prodejci svým zákazníkům totiž svým zákazníkům garantují, že pokud se jim stane autonehoda, tak dítě bude nejen v maximálním bezpečí, ale také pak bude rodině vyměněna původní sedačka, která by mohla po nehodě pak už vykazovat vady (je prokázáno, že dokonce i boční náraz při nízké rychlosti může vést k poškození autosedačky).

Výměna bude bezplatná, zákazníci si tak mohou i po případné prodělané nehodě být jistí, že své dítě i později dávají do zcela bezpečné autosedačky. Garance platí dva roky od koupě sedačky, takže v tomto případě se rozhodně nevyplatí ji kupovat předem do zásoby, ale až v době, kdy ji opravdu začnete používat. Je samozřejmě nutné mít nehodu zdokumentovánu zápisem o nehodě, případně ve spisu Policie ČR.

A co na ni uživatelé?

Děti se k pohodlí této sedačky příliš vyjadřovat nebudou, ale od rodičů můžeme najít několik ohlasů. Obecně jsou dospělí se sedačkou pro své děti spokojení ve smyslu, že se pohodlně dává do auta, i se pohodlně vyndává, což je samozřejmě zajištěno ISO fixem. Ale tuto velikost sedačky už tak často z auta nevyndáváme.

Velmi oceňovaný je jednoduchý způsob uvazování dítěte do sedačky nebo snadné nastavení délky pásů, také polohy sedaček. Rodičům se líbí pět možných poloh, do kterých lze sedačku snadno jedním chvatem nastavit. Speciální pozornost rodičů si zasloužila i garance výměny sedačky v případě autonehody, která platí dva roky od koupě sedačky a ve které je garantována výměna sedačky za novou, i pokud se stala jen menší autonehoda.