Koupit autosedačku není zrovna levná záležitost. Ale dá se natrefit i na levnější modely, které prošly bezpečnostním testováním a splňují veškeré zákonem požadované nároky na bezpečnost. Když se k tomu podaří koupit dvě sedačky v jedné (resp. autosedačku určenou pro dvě váhové kategorie, je radost z úspry o to vyšší. Jedním z modelů, které se dají pořídit za opravdu nízkou cenu, je i dětská autosedačka Kinderkraft Comfort Up 9 – 36 kg. Dle evrospkýc norem ECE splňuje požadavky na bezpečnostní skupinu I, skupinu II a skupinu III. Jde o sedačku, kterou v autě připevníte bezpečnostním pásem. Pojďme se podívat na detaily.

Několik barevných provedení

Přestože jde v případě dětské autosedačky Kinderkraft Comfort Up 9 – 36 kg o základní model za základní cenu, můžete vybírat minimálně ze čtyř barev, a to je lime, růžová, modrá a bílá se šedou základnou. Sedačka je vybavena vložkou pro menší děti, aby i jim se v poměrně velké sedačce sedělo co možná nejpohodlněji.

Dalšími prvky pohodlí je sedadlo vyztužené v bederní oblasti, opěrka s boční ohranou hlavy proti nárazu ze strany, která má dokonce sedm stupňů nastavení výšky. Díky tomu se v sedačce budou cítit pohodlně i děti větší, s hmotností okolo 36 kg.

K většímu pohodlí slouží i polstrované chrániče ramenních pásů, které rozloží energii z případného nárazu do větší plochy. Pro dítě jsou příjemně měkké, a přestože budou omezovat jeho volný pohyb, budou i tak pohodlné.

Dvě úrovně nastavení bezpečnostních pásů

Aby byla dětská autosedačka Kinderkraft Comfort Up 9 – 36 kg pohodlná pro děti od 9 do 36 kg, má celkem dvě úrovně nastavení bezpečnostních pásů právě pro dvě různé velikosti dítěte. Potah autosedačky je samozřejmě snímatelný a pratelný v pračce, aby bylo snadné se o sedačku starat i po stránce hygieny. Jak samy uživatelky potvrzují, sundání a nasazení potahu je snadné.

Bezpečnost prověřena

Výrobce uvedl tento model poté, co byl testová a schválen v souladu s evropskými bezpečnostními předpisy ECE R 44/04. Bezpečnost sedadla byla potvrzena nárazovým testem. Sedačku připevníte do auta pomocí tříbodového uchycení bezpečnostním pásem.

Samotné dítě upevníte v sedačce pětibodovým bezpečnostním pásem, který je přímo součástí sedačky. Nastavení velikosti pásů je centrální, a tak je zapnutí a správné připevnění dítěte otázkou několika vteřin. Dítě přitom samo není schopno bezpečnostní pásy rozepnout, je totiž nutno zmáčknout více tlačítek najednou.

Sedačka má rozumné velikostní parametry, takže se vejde i do menšího auta. Její rozměry jsou následující (délka x výška x šířka): 42 cm x 43 – 74 cm x 37 cm. Celková hmotnost je pouze 4 kg, a tak se se sedačkou bude i snadno manipulovat, pokud potřebujete přendávat sedačku z auta do auta, případně pokud ji nechcete nechávat přes noc na parkovišti.

A co na ni uživatelé?

Uživatelé jsou s dětskou autosedačkou Kinderkraft Comfort Up 9 – 36 kg obecně spokojeni. Uvádějí sice, že jde spíše o plastové provedení, to ale podle nicj odpovídá ceně. Sedačka prošla bezpečnostními testy, a to oceňují nejvíce. Pro děti je pohodlná po celém rozpětí hmotnosti. Sedačka nemá iso fix, je nutné ji zapínat bezpečnostním pásem.

Uživatelé doporučují sedačka spíše na občasné použití, například prarodičům nebo do druhého rodinného auta, kterým se nejezdí tak často. Velmi oceňováno je i možné využití podsedáku. U velmi malých dětí, do 10 kg hmotnosti, není hlavička tak dobře uchycena, po usnutí dítěte padá. Nutno dodat, že polohování zde není v tak velkém rozmezí jako u sedaček do 18 kg. Proto spíše pro nárazové využití a kratší cesty.