Komu opravdu záleží na dokonalé čistotě oken bez jediné šmouhy a kdo má oken v bytě opravdu hodně a hodně velkých, ten jistě uvítá čistič oken. Na špičce mezi čističi se pohybuje i bateriový čistič oken Kärcher WV 50 plus, který funguje jako velmi účinný vysavač veškeré zbylé vlhkosti. Díky tomu, že na oknech nebude mít co zaschnout, se taky nevytvoří šmouhy.

Bateriový čistič oken Kärcher WV 50 plus se dodává v sadě s aplikační nádobou na čistící roztok, na níž je také poměrně široká žínka z mikrovlákna. Díky speciálnímu složení čisticího prostředku a také díky mikrovláknu se vám vždy podaří okna umýt poměrně snadno a bez nutnosti nechat odmáčet například mušince.

Ihned po umytí oken pomocí nástřikové lahve se žínkou začnete špinavou vodu, která na skle po mytí zůstala, odsávat bateriovým čističem. Finguje jako kombinace stěrky a vysavače vody. Takže stěrkou dokonale setřete všechnu zbylou vodu, vysavač ji ihned odsává.

Takže díky bateriovému čističi oken Kärcher WV 50 plus nikdy nebude špinavá voda z oken odkapávat ani na již umyté rámy a parapety, ale ani na vás, pokud budete mýt střešní okna. Mytí oken je díky tomuto vysavači nejen rychlejší, ale i hygieničtější.

Bateriový vysavač oken můžete použít i na odsávání vysrážené vody, která se usazuje ve spodní části oken v době, kdy panují velké mrazy. Díky praktickým gumovým nožičkám můžete čistič oken snadno skladovat vestoje, takže vám ani nezabere mnoho místa.

Uživatelé jej hodnotí vesměs jako platného pomocníka, díky kterému ušetří spoustu času při mytí oken. Jen by uvítali větší kapacitu baterie, protože na všechna okna v bytech tento čistič většinou na jedno nabití nevydrží.

Baterie je dobíjecí, v balení je k ní samozřejmě i nabíječka. Bateriový čistič oken Kärcher WV 50 plus můžete použít na čištění jakýchkoliv dalších hladkých povrchů. Tedy například konferenčního stolku, pokud má skleněnou desku.

A dále i na odsávání kapek, které ulpí na dlaždicích nebo stěnách sprchového koutu během sprchování. Díky pravidelnému odsávání usazených kapek zůstane váš sprchový kout vždy čistý a jako nový, vápnité usazeniny vás nebudou trápit. A pak si ani nebudete muset poškrábat stěny při jejich následném odstraňování.

Mytí oken ani jakýchkoliv dalších hladkých ploch nebudete muset nijak složitě plánovat. Jen si přichystáte dostatečně nabitý Bateriový čistič oken Kärcher WV 50 plus, namícháte roztok podle návodu (20 ml je součástí balení, pak lze dokoupit i samostatně, větší množství).

Pak jen omyjete plochy nástřikovou lahví s mikrovláknovou žínkou a odsajete čističem. To je vše. Žádné mokré ruce, žádné nutné rukavice, jen minimální kontakt s čistící směsí – a to tehdy, když budete mýt rámy oken. Ty jediné budete muset zvládnout ručně.

Na jedno nabití udává výrobce výdrž na 10 – 15 oken. Zpočátku ale počítejte s výdrží menší, je potřeba se s bateriovým čističem oken Kärcher WV 50 plus nejdříve naučit pracovat svižněji, ale stále stejně účinně. Doba běhu baterie je asi 20 minut. Nabíjení baterie přitom zabere okolo 2 h.

Čistič, přestože působí mohutným dojmem, váží pouze 0,7 kg. Takže rozhodně nijak velkou zátěží pro vaše ruce nebude. Bateriový čistič oken Kärcher WV 50 plus má následující rozměry (D x Š x V): 13 cm x 9 cm x 35,5 cm. Odsávací hubice je široká 28 cm a objem nádrže na špinavou vodu je 100 ml.

Uživatelé si nemohou čistič oken vynachválit ani při použití na mytí skel na autě. Dále jej využívají i pří odsávání rozlité tekutiny z plovoucích podlah nebo z lina.