Chytrý termostat Honeywell EvoTouch-WiFi ATP921R3052, což je podle řeči výrobce řídící jednotka s napájením a k ní přibalena ještě reléová jednotka BDR91. Jde o wifi termostat napojitelný na smartphone nebo tablet, který dokáže řídit až 12 na sobě teplotně nezávislých zón. Je proto skvělým řešením nejen do velkých rodinných domů, ale také pro menší kancelářské či firemní domy, kde se dá předpokládat jiná provozní teplota v každé z místností.

12 rozdílných teplot

Chytrý termostat Honeywell EvoTouch-WiFi ATP921R3052 zvládne ovládat topení tak, že vytápí každou nastavenou místnost zvlášť. Takže do každého pokoje, ve kterém topení máte, můžete nastavit přesně tu teplotu, kterou si přejete. V koupelně to bude pravděpodobně nejvíce, v ložnici většinou nejméně, případně v místnosti, kterou máte pouze pro skladování věcí, v šatně a podobně.

Smyslem je jak úspora energie, tak i tepelný komfort

Vzhledem k tomu, že se jednotka umí učit, jaké zvyky vaše rodina má, může ve výsledku, pomocí uzpůsobení tepla a teplé vody vašim běžným potřebám, uspořit podle výrobce až 40 % energie na vytápění a ohřev teplé vody. Ale uživatelé s tímto tvrzením až tolik nesouhlasí, a to i přes fakt, že jednotka zjišťuje aktuální teplotu venku a pětidenní předpověď.

Systém se podle pozorování uživatelů chová tak, že vytápí každou místnost zvlášť, podle změny tepoty v ní, počítá se setrvačností vytápění. Ale nesleduje místnosti do kupy, nekombinuje jejich vytápění, jinými slovy, pokud potřebuje dotopit v obýváku, tak zapne vytápění. Ale do dětského pokoje teplou vodu nepustí, i přes to, že tam klesne teplota pod tu nastavenou třeba už za půl hodiny. Teprve až tam opravdu klesne, znovu zapne topení a pustí vodu jen do pokoje dětského.

Designově jistě zaujme

Hlavním designovým tahákem modelu Honeywell EvoTouch-WiFi ATP921R3052 je velký barevný podsvícený dotykový displej se snadno čitelnými informacemi o zónách a teplotách. Ale to není vše, jsou k tomu i vyměnitelné přední kryty v provedení lesklá bílá, broušená ocel, leštěná černá. Takže se rozhodně bude hodit do každé domácnosti nebo podniku, ať už máte vybavení v jakémkoliv stylu nebo barvě.

Ovládá jak kotle, tak tepelná čerpadla, ovšem i zásobníky teplé vody, což je skvělým, řešením právě pro domy, kde se bojlery často instalují. Díky tomu, že jde o bezdrátové řešení, nemusíte při instalaci doma nic vrtat a ani jiným způsobem narušovat stávající stavbu. I díky tomu se chytrý termostat Honeywell EvoTouch-WiFi ATP921R3052 hodí právě do stávajících domů a nebytových staveb.

Vysoce kvalitní barevný displej

Chytrý termostat Honeywell EvoTouch-WiFi ATP921R3052 se dá ovládat jak z mobilu nebo tabletu odkudkoliv na světě, tak také přímo doma, na velkém displeji, který má kvalitní barevné zobrazení. I uživatelé potvrzují, že ovládání je intuitivní, snadné, navíc tu najdete i češtinu.

Bydlení nebo pracovní prostor si můžete rozdělit až do 12 zón, které budou systémem řízeny odděleně. A každá zóna má celotýdenní programování, to si nastavíte právě přímo na displeji nebo ve své aplikaci v mobilu či tabletu.

Nastavení se dá kdykoliv přepsat jedním dotykem, není nutné se pracně rozvzpomínat, jak se to vlastně má udělat, vše je na displeji jasně znázorněno.

EvoHome

Regulátor je součástí řídicího systému EvoHome, díky tomu je nastaven tak, že umožňuje bezdrátově komunikovat ve frekvenčním pásmu 868 MHz. To podle výrobce umožňuje, aby většina systémů vytápění mohla být nastavena na individuální ovládání s minimem přerušení a opětovného zapojování. Nutno samozřejmě mít bezdrátové termo hlavice na jednotlivé radiátory.

No a WiFi řídící jednotka umožňuje vzdálený přístup do systému, jde to však jen s pomocí smartphonů Android nebo iOS. Pokud máte WindowsPhone nebo nemáte chytrý telefon vůbec a chtěli byste tenhle termostat, do aplikace se z počítače nedostanete (jiné termostaty to umožňují, tenhle nikoliv).

Všestranné použití

Jak se ve tvrzení várobce dozvíte, EvoHome je řídicí systém jak pro otopná tělesa, tak pro podlahové vytápění, lze začlenit i zónové a směšovací ventily nebo dokonce i směs různých typů vytápění, a to jak v domácím, tak i v kancelářském prostředí. Je dodávána s možností ovládání kotle, tepelného čerpadla a zásobníku teplé vody.

Díky tomu je plně přizpůsobitelný individuálnímu vytápění a životnímu stylu. Ale opět zopakujme, že jeho primárním cílem není úspora energie na vytápění, ale držení tepelného komfortu, kde si můžete nastavit pro různé místnosti zcela různé teploty.

Provoz na baterie

Řídící panel je v provozu díky AA bateriím, které jsou tu potřeba ve dvou kusech. Díky tomu si jej můžete vzít kamkoliv v domě, abyste měli ovládání vždy na dosah, jestliže nechcete používat smartphone. V balení je samotný displej Honeywell Evohome Touch WiFi, dále BDR91 releová jednotka, potěší 2 ks baterie AA 1,2V NiMH. A ještě v balení najdete napájení se stojánkem na stůl.

Aplikace Total Connect Comfort

Pokud byste jednotlu chtěli ovládat přes wifi svým mobilem, budete k tomu potřebovat aplikaci Total Connect Comfort. V ní dokonce můžete spravovat více termostatů a lokací, pracuje totiž s IFTTT. Možnosti této platformy jsou široké, nemusíte pak vůbec programovat topení, jen necháte systém, aby topil podle toho, jak vysledovat vaše časové zvyky. Nastavení topení dříve nebo později, protože přijdete domů jindy než obvykle, lze samozřejmě také zařídit, stačí kliknout v mobilu.

A co na něj uživatelé?

Reakce uživatelů jsou v případě tohoto termostatu různé. Někteří si jej chválí, jiní kritizují nedostatečnou ochranu wifi připojení nebo nerozumné spínání topení pro každou místnost zvlášť. Většina uživatelů chválí příjemnou velikost displeje na řídící jednotce (podobně velká jako na mobilu), možnosti designu. Uživatelé pochválili i dlouhodobou bezporuchovost jednotky nebo i opravdu komfortní zónování.